ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.09.2016 р. Справа № 914/2216/16
Господарський суд Львівської області розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали справи:
за заявою:Приватного підприємства «Перспект-Буд» про банкрутство:Приватного підприємства «Перспект-Буд» (вул. Джерельна, буд.13, с. Верхнє Висоцьке, Турківський район, Львівська область, 82554; ідентифікаційний код 37484460) Суддя: Цікало А. І. При секретарі: Панків О. М.
Представники:
Заявника (боржника):ОСОБА_1 - голова ліквідаційної комісії (протокол загальних зборів учасників від 26.08.2016 р. № 26/08/16)
ВСТАНОВИВ:
30.08.2016 р. до господарського суду Львівської області за вх. № 2298 від Приватного підприємства «Перспект-Буд» поступила заява про порушення справи про банкрутство Приватного підприємства «Перспект-Буд» (вул. Джерельна, буд. 13, с. Верхнє Висоцьке, Турківський район, Львівська область, 82554; ідентифікаційний код 37484460) в порядку, передбаченому ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Ухвалою суду від 31.08.2016 р. заяву ПП «Перспект-Буд» про порушення справи про банкрутство ПП «Перспект-Буд» прийнято до розгляду та підготовче засідання суду призначено на 13.09.2016 р.
12.09.2016 р. до суду за вх. № 36373/16 від представника боржника поступили копії звітності підприємства.
Ухвалою суду від 13.09.2016 р. порушено провадження у справі № 914/2216/16 про банкрутство Приватного підприємства «Перспект-Буд» (ідентифікаційний код 37484460), введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та судове засідання призначено на 20.09.2016 р.
Представник заявника (боржника) вимоги про банкрутство підтримав, просив суд визнати боржника банкрутом і відкрити ліквідаційну процедуру, обов'язки ліквідатора покласти на голову ліквідаційної комісії.
З матеріалів справи вбачається, що 04.04.2016 р. загальними зборами учасників ПП «Перспект-Буд» прийнято рішення про припинення ПП «Перспект-Буд» шляхом його ліквідації. Зазначене рішення оформлено протоколом загальних зборів учасників ПП «Перспект-Буд» від 04.04.2016 р. № 04/05.16 (копію долучено до матеріалів справи).
Ліквідаційною комісією встановлено, що у ПП «Перспект-Буд» відсутнє майно для задоволення вимог кредиторів.
Ліквідаційною комісією ПП «Перспект-Буд» визнано кредиторські вимоги до підприємства на загальну суму 421100,00 грн.
Ліквідаційною комісією ПП «Перспект-Буд», на підставі даних бухгалтерського обліку, з урахуванням проведеної інвентаризації та оцінки майна, складено проміжний ліквідаційний баланс підприємства. Зазначений проміжний ліквідаційний баланс затверджено рішенням загальних зборів учасників ПП «Перспект-Буд», котре оформлено протоколом від 26.08.2016 р. № 26/08/16.
Як вбачається з проміжного ліквідаційного балансу ПП «Перспект-Буд», актив ПП «Перспект-Буд» відсутній, а пасив становить 421100 грн.
Таким чином, ПП «Перспект-Буд» не може задоволити вимоги кредиторів під час ліквідації не у зв'язку з процедурою банкрутства.
Відповідно до ч. 1 ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі під час ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства є ознакою неоплатності боржника та підставою для ініціювання процедури банкрутства боржника, що ліквідується власником.
У зв'язку з неможливістю задоволити вимоги кредиторів під час ліквідації юридичної особи не у зв'язку з процедурою банкрутства, 29.08.2016 р. учасником ПП «Перспект-Буд» прийнято рішення звернутись до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство ПП «Перспект-Буд» (копію рішення долучено до матеріалів справи).
Відповідно до ч. 2 ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого.
Згідно з ч. 1 ст. 40 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.
Заявник (боржник) звернувся до суду з клопотанням, в якому просить суд покласти обов'язки ліквідатора у даній справі на голову ліквідаційної комісії ПП «Перспект-Буд» ОСОБА_1
ОСОБА_1 призначений головою ліквідаційної комісії банкрутство ПП «Перспект-Буд» рішенням загальних зборів учасників ПП «Перспект-Буд», котре оформлено протоколом від 26.08.2016 р. № 26/08/16 (копію долучено до матеріалів справи).
Оскільки ч. 2 ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» передбачено, що обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора), заявник (боржник) просить суд покласти обов'язки ліквідатора у даній справі на голову ліквідаційної комісії, суд вважає за можливе покласти обов'язки ліквідатора у даній справі на голову ліквідаційної комісії ОСОБА_1
Відповідно до ч. 1 ст. 38 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Згідно з ч. 2 ст. 38 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та, розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 2, 4, 9, 7, 37-48, 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Приватне підприємство «Перспект-Буд» (вул. Джерельна, буд. 13, с. Верхнє Висоцьке, Турківський район, Львівська область, 82554; ідентифікаційний код 37484460) визнати банкрутом і відкрити ліквідаційну процедуру.
2. Скасувати всі арешти, накладені на майно Приватного підприємства «Перспект-Буд» (ідентифікаційний код 37484460) чи інші обмеження щодо розпорядження його майном. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном Приватного підприємства «Перспект-Буд» (ідентифікаційний код 37484460) не допускається.
3. Обов'язки ліквідатора Приватного підприємства «Перспект-Буд» (вул. Джерельна, буд. 13, с. Верхнє Висоцьке, Турківський район, Львівська область, 82554; ідентифікаційний код 37484460) покласти на голову ліквідаційної комісії Приватного підприємства «Перспект-Буд» ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1; адреса: АДРЕСА_1, 80102).
4. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання Приватного підприємства «Перспект-Буд» банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
5. Зобов'язати ліквідатора:
5.1. Відповідно до ст. ст. 37-48, 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» здійснити ліквідаційну процедуру та подати звіт про виконану роботу і ліквідаційний баланс банкрута на затвердження суду у строк, встановлений ст. 37 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
5.2. Скласти і надати суду реєстр вимог кредиторів.
5.3. Повідомити усіх кредиторів про місце, дату та час розгляду справи.
6. Судове засідання призначити на 27.10.16 р. о 10:30 год., яке відбудеться в приміщенні господарського суду Львівської області (м. Львів, вул.Личаківська, 128, 2-й поверх).
7. Участь у судовому засіданні ліквідатора визнати обов'язковою.
8. Копію постанови надіслати ліквідатору, державному реєстратору, органу доходів і зборів та органу державної виконавчої служби за місцезнаходженням боржника.
Відповідно до ч. 4 ст. 8 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», постанова про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури набирає законної сили з моменту її прийняття.
Клопотання, пояснення та інші документи подавати за 3 дні до початку судового засідання. Посилання на номер справи - обов'язкове.
Суддя Цікало А.І.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2016 |
Оприлюднено | 28.09.2016 |
Номер документу | 61488008 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Цікало А.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні