Рішення
від 15.09.2016 по справі 391/437/16-ц
КОМПАНІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Компаніївський районний суд Кіровоградської області

Справа № 391/437/16-ц

Провадження № 2/391/195/16

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.09.2016р. селище Компаніївка

Компаніївський районний суд Кіровоградської області:

Головуюча суддя - Мумига І.М.

за участю секретаря - Качинської О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 обласної державної адміністрації і департаменту екології та природних ресурсів ОСОБА_2 обласної державної адміністрації про визнання договору оренди землі поновленим та визнання укладеною додаткову угоду до договору оренди землі, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернулася до суду з позовом до відповідачів про визнання договору оренди землі поновленим та визнання укладеною додаткову угоду до договору оренди землі.

В позовній заяві позивач пояснив, що між Компаніївською районною державною адміністрацією Кіровоградської області та ним укладено договір оренди землі від 13 липня 2005 року, який зареєстрований у Компаніївському районному відділі ОСОБА_2 регіональної філії державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» за № 273.

Згідно з умовами цього договору оренди землі Компаніївською райдержадміністрацією Кіровоградської області передано, а ним прийнято в строкове платне користування земельну ділянку для рибогосподарських потреб загальною площею 5,5691 га (у тому числі під водою - 3,4335 га, пасовища - 1,9956 га, під гідротехнічними спорудами - 0,14 га), яка знаходиться на території Першотравенської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області. Зазначений договір оренди землі укладено на 10 (десять) років.

Також між Компаніївською райдержадміністрацією та ним укладено додаткову угоду від 20 жовтня 2009 року до договору оренди земель водного фонду щодо використання водного об'єкта, розташованого на них. Згідно з цією додатковою угодою орендодавець земель водного фонду передає, а орендар приймає в строкове платне користування розташований на них водний об'єкт площею 3,4335 кв.м. на території Першотравенської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області. Укладення додаткової угоди відповідало вимогам статті 51 Водного кодексу України (в редакції згідно із Законом України від 03 червня 2008 року № 309-VІ), що оренда водного об'єкта можлива в комплексі із земельною ділянкою, на якій розташований цей водний об'єкт та навпаки.

Отже, у нього перебуває в користуванні на умовах оренди земельна ділянка із земель водного фонду загальною площею 5,5691 га у тому числі в комплексі із водним об'єктом (ставком) площею 3,4335 га, розташованого на цій земельній ділянці.

На земельну ділянку, що перебуває в користуванні на умовах оренди у нього є розроблений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та технічна документація з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яка затверджена рішенням Компаніївської районної ради Кіровоградської області від 24 вересня 2015 року № 415, земельну ділянку зареєстровано в Державному земельному кадастрі з присвоєнням кадастрового номера 3522884300:02:000:7503, а також розроблено паспорт водного об'єкта, який 09 лютого 2015 року погоджений Державним агентством водних ресурсів України.

Протягом всього терміну дії договору оренди землі він належним чином виконував умови договору, у тому числі сплачував орендну плату та використовував земельну ділянку відповідно до її цільового призначення, що підтверджується довідками Першотравенської сільської ради Компаніївського району від 05 травня 2015 року № 28 та від 25 березня 2016 року № 07-05/15.

Керуючись частинами 1, 2 статті 33 Закону України «Про оренду землі» та пунктом 8 договору оренди землі він до спливу строку договору оренди землі звернувся із заявою про поновлення договору до Компаніївської районної державної адміністрації Кіровоградської області як орендодавця за договором оренди.

У зв'язку з тим, що в чинному законодавстві України відбулися зміни, відповідно до яких розпорядником земельних ділянок для рибогосподарських потреб із земель державної власності за межами населеного пункту є обласна державна адміністрація (стаття 122 Земельного кодексу України), Компаніївська райдержадміністрація Кіровоградської області звернулася із листом від 12 травня 2015 року № 01-27/1698/1 до ОСОБА_2 облдержадміністрації, в якому не заперечувала та просила продовжити (поновити) йому договір оренди землі.

На виконання доручення ОСОБА_2 облдержадміністрації щодо розгляду листа Компаніївської райдержадміністрації від 12 травня 2015 року № 01-27/1698/1, головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області повідомило, що не заперечує щодо поновлення договору оренди землі (лист головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області від 27 травня 2015 року № ДС-13-11-0.22-256/22-15).

Пунктом 1 розпорядження голови ОСОБА_2 облдержадміністрації від 18 травня 2015 року № 186-р «Про делегування департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації повноважень стосовно надання в оренду водних об'єктів, розташованих на території Кіровоградської області» делеговано департаменту екології та природних ресурсів від імені обласної державної адміністрації:

- укладати, переукладати, вносити зміни та розривати з орендарями земель водного фонду договори оренди щодо користування водними об'єктами;

- виступати організатором земельних торгів по продажу права користування на умовах оренди водних об'єктів у комплексі із земельною ділянкою;

- забезпечувати процедуру підготовки матеріалів, необхідних для передачі у користування на умовах оренди водних об'єктів, розташованих на території області за межами населених пунктів.

У зв'язку з цим, департаментом екології та природних ресурсів ОСОБА_2 облдержадміністрації підготовлено проект розпорядження облдержадміністрації «Про поновлення права оренди земельної ділянки водного фонду (Першотравенська сільська рада Компаніївського району)» (реєстраційний номер 742 від 21 жовтня 2015 року), згідно з пунктом 1 якого вирішено поновити право оренди земельної ділянки за договором оренди землі строком на 10 років, встановивши розмір орендної плати за використання земельної ділянки у розмірі 7% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки на рік.

Пунктом 2 проекту розпорядження зобов'язано департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації укласти з ним договір оренди водного об'єкта у комплексі із земельною ділянкою загальною площею 5,5691 га земель водного фонду державної власності, розташованою на території Першотравенської сільської ради Компаніївського району для рибогосподарських потреб строком на 10 років, встановивши розмір орендної плати за використання земельної ділянки у розмірі 7% від її нормативної грошової оцінки земельної ділянки на рік.

Однак, вищевказаний проект розпорядження так і не було підписано головою ОСОБА_2 облдержадміністрації через відмову у його погодженні головним управлінням Держгеокадастру у Кіровоградській області з причин, викладених у листі головного управління від 14 грудня 2015 року № ДС-13-11-0.4-10515/22-15, і це незважаючи на отримане раніше погодження на поновлення договору оренди землі, викладене у листі того ж головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області від 27 травня 2015 року № ДС-13-11-0.22-256/22-15.

Після цього, ОСОБА_2 облдержадміністрація листом від 05 січня 2016 року № 01-18/1/2 повідомила Компаніївську райдержадміністрацію про результати розгляду його звернення щодо поновлення терміну дії договору оренди землі.

Враховуючи вищевикладене, з моменту подання ним заяви про поновлення терміну дії договору оренди землі до завершення розгляду цієї заяви (05 січня 2016 року) пройшло 8 місяців, що є порушенням місячного терміну розгляду звернення, встановленого частиною 5 статті 33 Закону України «Про оренду землі».

За час розгляду ОСОБА_2 облдержадміністрацією його заяви про поновлення договору оренди землі, у цього договору оренди закінчився строк дії 13 липня 2015 року.

Проте, він після закінчення строку дії договору оренди землі, з 13 липня 2015 року та по теперішній час (протягом 10 місяців) продовжує користуватися земельною ділянкою, право оренди якої виникло на підставі договору оренди землі, а від ОСОБА_2 облдержадміністрації, департаменту екології та природних ресурсів ОСОБА_2 облдержадміністрації та Компаніївської райдержадміністрації Кіровоградської області не надходила вимога про повернення земельної ділянки.

З огляду на це, 04 квітня 2016 року він звернувся до ОСОБА_2 облдержадміністрації з проханням поновити на той самий строк і на тих самих умовах договір оренди землі, підписавши відповідну додаткову угоду до договору, що додавалася.

ОСОБА_2 облдержадміністрацією відмовлено йому у поновленні договору оренди землі (лист облдержадміністрації від 28 квітня 2016 року № 01-33/440/3), тому він звернувся до суду.

В судове засідання представник позивача не з»явився, але надав до суду заяву від 14.09.2016 року про розгляд справи без його участі, позов підтримав в повному обсязі та просив задовольнити позовні вимоги і не заперечував проти заочного розгляду справи.

В судове засідання представник відповідача департаменту екології та природних ресурсів ОСОБА_2 обласної державної адміністрації Кіровоградської області не зявився, але подав письмову заяву від 29.06.2016 року про розгляд справи у його відсутність та заперечення проти позовних вимог про визнання права на поновлення договору оренди землі та визнання укладеною додаткову угоду про поновлення договору оренди землі, як необгрунтованих.

Представник відповідача ОСОБА_2 обласної державної адміністрації в судове засідання не з»явився, але надав до суду письмову заяву від 22.06.2016 року про розгляд справи у його відсутність та заперечення проти позовних вимог в яких прохав відмовити в задоволенні позовних вимог повністю.

Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.

Дослідивши матеріали справи, вивчивши докази, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Статтею 1, ч.1 ст. 2, ст.3, ч.4 ст.4, ч.1, абз.2 ч.2 ст.5, ч.ч.1,2 ст.6 Закону України «Про оренду землі» встановлено, що оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності. Відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі. Об'єктами оренди є земельні ділянки, що перебувають у власності громадян, юридичних осіб, комунальній або державній власності. Орендодавцями земельних ділянок, що перебувають у державній власності, є органи виконавчої влади, які відповідно до закону передають земельні ділянки у власність або користування. Орендарями земельних ділянок є юридичні або фізичні особи, яким на підставі договору оренди належить право володіння і користування земельною ділянкою. Орендарями земельних ділянок можуть бути: громадяни і юридичні особи України, іноземці та особи без громадянства, іноземні юридичні особи, міжнародні об'єднання та організації, а також іноземні держави. Орендарі набувають права оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим та іншими законами України і договором оренди землі. У разі набуття права оренди земельної ділянки на конкурентних засадах підставою для укладення договору оренди є результати аукціону.

Статтею 93 ЗК України встановлено, що право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам та юридичним особам України, іноземцям і особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об'єднанням і організаціям, а також іноземним державам.

Частиною 4 ст. 124 ЗК України передбачено, що передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, здійснюється за договором оренди між власником земельної ділянки і орендарем.

Частиною 1 ст. 6 Закону України «Про оренду землі» встановлено, що орендарі набувають права оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим та іншими законами України і договором оренди землі.

Статтею 13 Закону України «Про оренду землі» встановлено, що договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства. Обєктом оренди є земельна ділянка.

Згідно з частиною 4 статті 59 Земельного кодексу України (в редакції чинній на день виникнення відносин з оренди земельної ділянки водного фонду - 13 липня 2005 року) громадянам та юридичним особам органами виконавчої влади або органами мiсцевого самоврядування iз земель водного фонду можуть передаватися на умовах оренди земельнi дiлянки прибережних захисних смуг, смуг вiдведення i берегових смуг водних шляхiв, а також озера, водосховища, iншi водойми, болота та острови для сiнокосiння, рибогосподарських потреб, культурно-оздоровчих, рекреацiйних, спортивних i туристичних цiлей, проведення науково-дослiдних робiт тощо.

На час виникнення орендних відносин передача в оренду земельних ділянок водного фонду здійснювалася за договором оренди землі відповідно до статей 122, 124, 125, 126 Земельного кодексу України, Закону України «Про оренду землі» та із врахуванням вимог статті 51 Водного кодексу України.

З огляду на це, позивач набув на території Першотравенської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області право оренди земельною ділянкою в комплексі із розміщеному на ній водним об'єктом (ставком) відповідно до договору оренди землі від 13 липня 2005 року та додаткової угоди від 20 жовтня 2009 року до договору оренди земель водного фонду щодо використання водного об'єкта, розташованого на них.

Користування позивачем земельною ділянкою в комплексі із водним об'єктом згідно з договором оренди землі від 13 липня 2005 року та додатковою угодою від 20 жовтня 2009 року відповідає також вимогам чинного законодавства України - статті 51 Водного кодексу України та статті 14 Закону України «Про аквакультуру», які передбачають користування земельною ділянкою під водним об'єктом в комплексі з водним об'єктом.

За договором оренди землі №б/н від 13.07.2005 року, Компаніївською районною державною адміністрацією Кіровоградської області (орендодавець) передано ОСОБА_1 (орендар), відповідно до п. 8 цього договору на десять років в оренду земельну ділянку площею 5,5691 га, на території Першотравенської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області. Договір оренди землі відповідно до ст.ст. 18, 20 Закону України «Про оренду землі», набрав чинності після його державної реєстрації в Компаніївському відділі ДП «ОСОБА_2 регіональна філія Центра ДЗК при Держкомземі України»» 13.07.2005 року, за № 273. (а.с. 21-23).

Пунктом 8 цього договору оренди землі передбачено, що після закінчення строку дії договору орендар має переважне право поновити його на новий строк.

У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 60 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію. Положення п. 8 цього договору оренди землі узгоджуються із загальною нормою частини 1 статті 777 ЦК України та статтею 33 Закону України «Про оренду землі».

До закінчення договору оренди землі, ОСОБА_3, згідно штампу вхідної кореспонденції, 05.05.2015 року подано письмове звернення до Компаніївської районної державної адміністрації Кіровоградської області про продовження договору оренди землі. (а.с. 39).

У довідках, виданих виконкомом Першотравенської сільської ради Компаніївського районного суду Кіровоградської області від 05.05.2015 року, 25.03.2016 року, зазначено, що у ОСОБА_1 відсутній борг по сплаті орендної плати за землю, що підтверджується довідкою Компаніївського відділення Новоукраїнської об»єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Кіровоградській області за № 428/2300 від 27.05.2016 року. (а.с. 50-52).

ОСОБА_2 обласної державної адміністрації від 28 квітня 2016 року № 01-33/440/3 відмовлено ОСОБА_1 у поновленні договору оренди землі. (а.с. 44).

Згідно із частиною 1 статті 626 ЦК України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав і обовязків. За змістом частини 2 статті 792 ЦК України, майнові відносини, що виникають з договору найму (оренди) земельної ділянки, є цивільно-правовими, ґрунтуються на засадах рівності, вільного волевиявлення та майнової самостійності сторін договору та, крім загальних норм цивільного законодавства, щодо договору, договору найму регулюються актами земельного законодавства ЗК України, Законом України «Про оренду землі».

Закон України «Про оренду землі» є спеціальним законом переважно перед іншими законодавчими актами, що регулюють земельні правовідносини в Україні, а отже цей Закон підлягає пріоритетному застосуванню до спірних правовідносин, що склались між сторонами.

Частиною 1 статті 777 ЦК України встановлено переважне право наймача, який належно виконує свої обовязки за договором, на укладення договору на новий строк та передбачив певну процедуру здійснення цього права.

Статтею 764 ЦК України передбачено, що якщо наймач продовжує користуватися майном після закінчення строку договору найму, то, за відсутності заперечень наймодавця протягом одного місяця, договір вважається поновленим на строк, який був раніше встановлений договором.

У ч.1 статті 33 Закону України «Про оренду землі" передбачено, що по закінченню строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обовязки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк.

Для застосування частини 1 статті 33 Закону України «Про оренду землі» та визнання за орендарем переважного права на поновлення договору оренди необхідно встановити наступні юридичні факти: орендар належно виконує свої обовязки за договором; орендар до спливу строку договору повідомив орендодавця у встановлені строки про свій намір скористатися переважним правом укладення договору на новий строк; до листа-повідомлення орендар додав проект додаткової угоди; орендодавець протягом місяця не повідомив орендаря про наявність заперечень та своє рішення.

Частиною 6 статті 33 Закону України «Про оренду землі» передбачено, що якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку договору листа-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі такий договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором.

Для поновлення договору оренди землі з підстав, передбачених частиною 6 статті 33 Закону України «Про оренду землі», необхідна наявність наступних юридичних фактів: орендар продовжує користування виділеною земельною ділянкою; орендар належно виконує свої обовязки за договором; відсутнє письмове повідомлення орендодавця про відмову у поновленні договору оренди; сторони укладають додаткову угоду про поновлення договорів оренди.

Відповідна правова позиція викладена Верховним Судом України у своїх постановах від 25 лютого 2015 року по справі № 6-219цс14 та по справі № 6-10цс15, які згідно з частиною 1 статті 360-7 ЦПК України є обов'язковими для всiх суб'єктiв владних повноважень, якi застосовують у своїй дiяльностi нормативно-правовий акт, що мiстить вiдповiдну норму права.

Частинами 1-5 статті 33 Закону України «Про оренду землі" передбачено, що по закінченню строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обовязки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк. Орендар, який має намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди землі на новий строк, зобовязаний повідомити про це орендодавця до спливу строку договору оренди землі у строк, встановлений цим договором, але не пізніше ніж за місяць до спливу строку договору оренди землі. До листа-повідомлення про поновлення договору оренди землі орендар додає проект додаткової угоди. При поновленні договору оренди землі його умови можуть бути змінені за згодою сторін. У разі недосягнення домовленості щодо орендної плати та інших істотних умов договору переважне право орендаря на укладення договору оренди землі припиняється. Орендодавець у місячний термін розглядає надісланий орендарем лист-повідомлення з проектом додаткової угоди, перевіряє його на відповідність вимогам закону, узгоджує з орендарем (за необхідності) істотні умови договору і, за відсутності заперечень, приймає рішення про поновлення договору оренди землі (щодо земель державної та комунальної власності), укладає з орендарем додаткову угоду про поновлення договору оренди землі. За наявності заперечень орендодавця щодо поновлення договору оренди землі орендарю направляється лист-повідомлення про прийняте орендодавцем рішення.

Під час судового розгляду справи встановлено, що ОСОБА_3 на виконання п.8 договору оренди землі та ч.1 ст. 33 Закону України «Про оренду землі» для визнання за орендарем переважного права на поновлення договору оренди подано Компаніївській районній державній адміністрації Кіровоградської області заяву про продовження терміну дії оренди, після закінчення строку орендар належно виконує свої обовязки за договором оренди землі, до закінчення строку дії цього договору повідомив орендодавця в установлені строки про свій намір скористатися переважним правом укладення договору на новий строк, орендодавець протягом місяця не повідомив орендаря про наявність заперечень та своє рішення.

Частинами 8, 9 статті 33 Закону України «Про оренду землі» передбачено, що додаткова угода до договору оренди землі про його поновлення має бути укладена сторонами у місячний строк в обовязковому порядку; відмова, а також наявне зволікання в укладенні додаткової угоди до договору оренди землі може бути оскаржено в суді.

Таким чином, у позивача виникло право на поновлення договору оренди землі з 13 липня 2015 року, а до правовідносин між позивачем та відповідачем застосовуються норми статей 764, 792 Цивільного кодексу України та частини 6 статті 33 Закону України «Про оренду землі» (в редакції Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», який набрав чинності з 12 березня 2011 року), які передбачають автоматичне поновлення договору оренди.

Не укладення ОСОБА_2 облдержадміністрацією із ОСОБА_1 додаткової угоди про поновлення договору оренди землі, надісланої позивачем листом від 04 квітня 2016 року відповідно до частини 6 статті 33 Закону України «Про оренду землі», свідчить про порушення його права на поновлення договору оренди землі на той самий строк та на тих самих умовах, передбаченого частиною 6 статті 33 Закону України «Про оренду землі»

При встановлених обставинах, позовні вимоги про визнання договору оренди землі поновленим та визнання укладеною додаткову угоду до договору оренди землі підлягають задоволенню, як обґрунтовані відповідно до положень ст.33 Закону України «Про оренду землі» та ст.764 ЦК України.

Судові витрати залишити за його згодою за позивачем.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 10, 11, 57-61, 79, 88, 212-215, 218, 224-226 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 обласної державної адміністрації і Департаменту екології та природних ресурсів ОСОБА_2 обласної державної адміністрації про визнання договору оренди землі поновленим та визнання укладеною додаткову угоду до договору оренди землі задовольнити повністю.

1. Визнати поновленим на той же строк і на тих самих умовах договір оренди землі від 13 липня 2005 року, що укладений між Компаніївською районною державною адміністрацією Кіровоградської області та ОСОБА_4 та зареєстрований у Компаніївському районному відділі ОСОБА_2 регіональної філії Центру ДЗК про що у Державному реєстрі земель 13 липня 2005 року вчинено запис за № 273.

2. Визнати укладеною додаткову угоду про поновлення договору оренди землі від 13 липня 2005 року на той самий строк - на 10 (десять) років, і на тих самих умовах, які були передбачені договором оренди землі від 13 липня 2005 року, що укладений між Компаніївською районною державною адміністрацією Кіровоградської області та ОСОБА_4 та зареєстрований у Компаніївському районному відділі ОСОБА_2 регіональної філії Центру ДЗК про що у Державному реєстрі земель 13 липня 2005 року вчинено запис за № 273.

Судові витрати залишити за позивачем.

Рішення може бути оскаржене позивачем в апеляційному порядку до Апеляційного суду Кіровоградської області через Компаніївський районний суд Кіровоградської області шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

Суддя


І.М. Мумига

СудКомпаніївський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення15.09.2016
Оприлюднено28.09.2016
Номер документу61490941
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —391/437/16-ц

Рішення від 15.09.2016

Цивільне

Компаніївський районний суд Кіровоградської області

Мумига І. М.

Рішення від 15.09.2016

Цивільне

Компаніївський районний суд Кіровоградської області

Мумига І. М.

Ухвала від 10.06.2016

Цивільне

Компаніївський районний суд Кіровоградської області

Мумига І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні