Справа № 635/3235/16-ц
Провадження по 635/1753/2016
ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 вересня 2016 року Харківський районний суд Харківської області у складі:
головуючий суддя - Бобко Т.В.
секретар судових засідань ОСОБА_1,
розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Фермерського господарства «Авелес», треті особи - Харківська обласна державна адміністрація, Харківська районна державна адміністрація Харківської області, Лук'янцівська сільська рада Харківського району Харківської області про визнання договору оренди земельної ділянки недійсним, скасування рішення про державну реєстрацію права оренди та витребування земельної ділянки з чужого незаконного володіння,-
В с т а н о в и в :
В провадженні Харківського районного суду Харківської області знаходилася зазначена справа.
Рішенням суду від 12 липня 2016 року в задоволенні позовної заяви ОСОБА_2 до Фермерського господарства «Авелес», треті особи - Харківська обласна державна адміністрація, Харківська районна державна адміністрація Харківської області, Лук'янцівська сільська рада Харківського району Харківської області про визнання договору оренди земельної ділянки недійсним, скасування рішення про державну реєстрацію права оренди та витребування земельної ділянки з чужого незаконного володіння відмовлено повністю.
02 серпня 2016 року позивач подала апеляційну скаргу на зазначене рішення суду.
Ухвалою судді судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Харківської області Зазулинської Т.П. від 12 серпня 2016 року зазначену цивільну справу повернено до Харківського районного суду Харківської області для вирішення питання щодо ухвалення додаткового рішення по справі.
Особи, які беруть участь у справі у судове засідання не з'явилися, надали суду заяву про розгляд питання щодо ухвалення додаткового рішення за їх відсутності.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 220 ЦПК України, суд ухвалює додаткове рішення після розгляду питання в судовому засіданні з повідомленням сторін, але їх присутність не є обов'язковою.
Враховуючи, що розгляд справи відбувався у відсутність сторін, відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає необхідним ухвалити додаткове рішення по справі з наступних підстав.
Як вбачається зі змісту ухвали судді судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Харківської області Зазулинської Т.П. від 12 серпня 2016 року, підставою для повернення справи до Харківського районного суду Харківської області для вирішення питання щодо ухвалення додаткового рішення по справі стало те, що відмовляючи у задоволенні позовних вимог, всупереч вимогам ст. 88, п. 6 ч. 1 ст. 214 ЦПК України, суд не вирішив питання про стягнення недоплаченого судового збору з позивача у дохід держави.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач ОСОБА_2 звернулася до суду із позовною заявою, в якій просила: визнати недійсним договір оренди земельної ділянки площею 3,5236 га кадастровий номер 6325182300:03:002:0084 від 31 грудня 2014 року, укладений між нею та Фермерським господарством «Авелес», витребувати від відповідача належну їй на праві приватної власності зазначену земельну ділянку, скасувати рішення про державну реєстрацію права оренди земельної ділянки №21194350 від 08 травня 2015 року та вилучити запис про державну реєстрацію речового права оренди в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 9610961 від 05 травня 2015 року за спірним договором оренди, а також стягнути з відповідача на її користь судовий збір у розмірі 551,21 гривень.
Ухвалою судді судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Харківської області Зазулинської Т.П. від 12 серпня 2016 року встановлено, що позивачу за подання вищевказаного позову до суду необхідно було сплатити судовий збір у розмірі 1653,60 гривень, оскільки предметом позову є три немайнові вимоги.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» (в редакції, що діяв на час звернення позивача до суду), у разі, коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Аналогічне положення міститься в п. 13 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №10 від 17 жовтня 2014 року «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах», відповідно до якого, якщо в позовній заяві об'єднано дві або більше самостійних вимог немайнового характеру, пов'язані між собою, судовий збір сплачується окремо з кожної із таких вимог (або загальною сумою).
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції, що діяв на час звернення позивача до суду), за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, яка станом на 01 січня 2016 року становить 1378 гривень.
Відповідно до положень, які містяться в п. 28 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №10 від 17 жовтня 2014 року «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах», якщо факт недоплати судового збору з'ясовано судом у процесі розгляду прийнятої заяви (скарги), суд залежно від конкретних обставин справи може: зобов'язати позивача (заявника) доплатити належну суму судового збору і подати суду відповідні докази у встановлений ним строк та за необхідності оголосити перерву в її розгляді (стаття 191 ЦПК); у разі неподання доказів оплати - стягнути належну суму судового збору за результатами вирішення спору з урахуванням положень статті 88 ЦПК або ж залишити позов (заяву, скаргу) без розгляду на підставі пункту 8 частини першої статті 207 ЦПК.
Разом з тим, рішенням Харківського районного суду Харківської області від 12 липня 2016 року, яким у задоволенні позову ОСОБА_2 повністю відмовлено, питання щодо стягнення з неї належної суми судового збору вирішене не було.
У відповідності до ч. 1 ст. 220 ЦПК України суд, що ухвалив рішення, може за заявою осіб, які беруть участь у справі, чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо : 1) стосовно якої-небудь позовної вимоги, з приводу якої сторони подавали докази і давали пояснення, не ухвалено рішення; 2) суд, вирішивши питання про право, не зазначив точної суми грошових коштів, які підлягають стягненню, майно, яке підлягає передачі, або які дії треба виконати; 3) суд не допустив негайного виконання рішення у випадках, встановлених статтею 367цього Кодексу; 4) судом не вирішено питання про судові витрати.
Таким чином, на виконання ухвали судді судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Харківської області Зазулинської Т.П. від 12 серпня 2016 року, оскільки судом під час постановлення зазначеного рішення не вирішене питання про судові витрати, у відповідності до вимог п. 4 ч. 1 ст. 220 ЦПК України, суд вважає необхідним ухвалити по справі додаткове рішення та стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір за подання до суду позовної заяви до Фермерського господарства «Авелес», треті особи - Харківська обласна державна адміністрація, Харківська районна державна адміністрація Харківської області, Лук'янцівська сільська рада Харківського району Харківської області про визнання договору оренди земельної ділянки недійсним, скасування рішення про державну реєстрацію права оренди та витребування земельної ділянки з чужого незаконного володіння у розмірі 1102,40 гривень, при цьому суд враховує, що позивачем за подання зазначеного позову частково був сплачений судовий збір у розмірі 551,20 гривень.
На підставі викладеного, керуючись ст. 220 ЦПК України, суд-
В И Р І Ш И В:
Стягнути з ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в дохід держави судовий збір у розмірі 1102 гривень 40 копійок.
Додаткове рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення шляхом подання апеляційної скарги. Особами, які брали участь у справі, але не були присутніми у судовому засіданні під час проголошення додаткового рішення може бути подана апеляційна скарга протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
Додаткове рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги додаткове рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя:
Суд | Харківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 21.09.2016 |
Оприлюднено | 28.09.2016 |
Номер документу | 61493259 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Харківський районний суд Харківської області
Бобко Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні