Ухвала
від 23.09.2016 по справі 308/9829/16-к
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 308/9829/16-к

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 вересня 2016 року м. Ужгород

Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю: слідчого ОСОБА_3 , прокурора ОСОБА_4 , представника митниці ДФС ОСОБА_5 , розглянувши клопотання слідчого з особливо важливих справ слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Закарпатській області капітана податкової міліції ОСОБА_3 , про надання тимчасового доступу до оригіналів документів, які зберігаються в Закарпатській митниці ДФС,-

В С Т А Н О В И В:

12.09.2016 до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесенні відомості, що можуть свідчити про незаконне придбання з метою збуту, зберігання з цією метою, а також транспортування з метою збуту незаконно виготовлених тютюнових виробів та в цей же день розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні № 32016070000000044.

Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення визначена за ч. 1 ст. 204 КК України.

Так, 10.09.2016 на пункті пропуску митного поста „Вилок Закарпатської митниці ДФС під час митного контролю транспортного засобу марки „Volkswagen Рassat Variant реєстраційний номер Угорщини НОМЕР_1 , який слідував з України в Угорщину під керуванням громадянина Угорщини ОСОБА_6 , працівниками митниці в його конструктивних особливостях виявлено тютюнові вироби без марок акцизного податку України з надписом «FOR DUTY FREE ONLY» наступних торгових марок: „Compliment Super Slims 3 у кількості 325 пачок, торгової марки „Compliment Super Slims 1 у кількості 110 пачок, торгової марки „Compliment Super Slims 5 у кількості 100 пачок, а також тютюнові вироби з марками акцизного податку України, таких торгових марок як: „«LIFA Strawberry у кількості 140 пачок, „LIFA Меnthol у кількості 175 пачок, „Marlboro Touch у кількості 100 пачок, всього в загальній кількості 950 пачок.

Вищевказані тютюнові вироби, транспортний засіб марки „Volkswagen Рassat Variant реєстраційний номер Угорщини НОМЕР_1 (серійний номер кузова НОМЕР_2 ), 1996 року випуску, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 від 18.05.2015 вилучені працівниками митного поста „Вилок Закарпатської митниці ДФС під час складання протоколу про порушення митних правил № 1650/30500/16.

Згідно з наказом Державної фіскальної служби від 09.09.2014 №116 «Про створення митних постів Митниць ДФС» митний пост „Вилок входить до складу Закарпатської митниці ДФС як відокремлений структурний підрозділ, і в зоні своєї діяльності забезпечує виконання завдань, покладених на органи фіскальної служби.

Отже, вищезазначені матеріальні об`єкти та документи, необхідні слідству, зберігаються в Закарпатській митниці ДФС (код ЄДРПОУ: 38720707) за адресою: м. Ужгород, вул. Собранецька, 20.

Вилучені тютюнові вироби є безпосереднім предметом кримінального правопорушення, а транспортний засіб є матеріальним об`єктом, за допомогою якого було вчинено транспортування незаконно виготовлених тютюнових виробів, а також конструктивні особливості якого використовувались для приховування тютюнових виробів, що полегшувало вчинення самого злочину.

Наведенні матеріальні об`єкти (транспортний засіб та тютюнові вироби) та документи (справа про порушення митних правил, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу) мають значення для встановлення обставин вчинення злочину у кримінальному провадженні, необхідні слідству для проведення криміналістичних експертиз (судово-технічної, судово-хімічної, дактилоскопічної) та визнанні і залученні до кримінального провадження як речових доказів.

Враховуючи викладене, з метою встановлення об`єктивних обставин вчиненого злочину, усіх осіб, причетних до його вчинення, забезпечення в подальшому, проведення експертиз виникла необхідність в отриманні оригіналів документів, які зберігаються в Закарпатській митниці ДФС.

У ході судового розгляду слідчий та прокурор клопотання підтримали, просили його задовольнити.

Представник власника майна не заперечував проти зазначеного клопотання.

Заслухавши слідчого, прокурора та представника власника майна, дослідивши матеріали кримінального провадження, слідчий суддя встановив наступне.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Як зазначено у ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Оцінивши вищенаведене, беручи до уваги те, що речі мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, викриття винних та притягнення їх до кримінальної відповідальності, можуть містити ознаки речових доказів, слід надати тимчасовий доступ, а,також враховуючи, що дані відомості мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні та можуть бути використані як докази, приходжу до висновку про обґрунтованість внесеного клопотання щодо отримання тимчасового доступу до вказаних тютюнових виробів та автомобіля. Проте слідчим не доведено належними і допустимими доказами необхідність вилучення зазначених у клопотанні речей, проведення на цей час будь яких слідчих дій, а також наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, тому в даній частині суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні клопотання.

Керуючись ст.ст. 131,132, 159-166, 309 КПК України, -

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити частково.

Надати слідчому у кримінальному провадженні № 320160700000000044 слідчому з особливо важливих справ слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Закарпатській області капітану податкової міліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до тютюнових виробів без марок акцизного податку України з надписом «FOR DUTY FREE ONLY» наступних торгових марок: „Compliment Super Slims 3 у кількості 325 пачок, торгової марки „Compliment Super Slims 1 у кількості 110 пачок, торгової марки „Compliment Super Slims 5 у кількості 100 пачок, а також тютюнових виробів з марками акцизного податку України, таких торгових марок як: „«LIFA Strawberry у кількості 140 пачок, „LIFA Меnthol у кількості 175 пачок, „Marlboro Touch у кількості 100 пачок, всього в загальній кількості 950 пачок, транспортного засобу марки „Volkswagen Рassat Variant реєстраційний номер Угорщини НVB 327 (серійний номер кузова НОМЕР_2 ), 1996 року випуску, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 від 18.05.2015, справи про порушення митних правил № 1650/30500/16, які перебувають у володінні Закарпатської митниці ДФС (код ЄДРПОУ: 38720707, м. Ужгород, вул. Собранецька, 20).

Ухвала діє протягом одного місяця з дня її ухвалення та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Ужгородського

міськрайонного суду ОСОБА_1

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення23.09.2016
Оприлюднено14.03.2023
Номер документу61524374
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —308/9829/16-к

Ухвала від 23.09.2016

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Дергачова Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні