П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30.08.2016 Справа №607/7102/16-а
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Стельмащук П.Я. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Тернопільського об»єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області про визнання дій протиправними та зобов»язання вчинити певні дії щодо призначення пенсії,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до Тернопільського об»єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області про визнання протиправними дій щодо відмови у зарахуванні до загального стажу періоду роботи на посаді директора ПМП «Абсолют» з 14.06.1993р. по 22.10.1998р., визнання протиправним та скасування рішення Тернопільського об'єднаного управління ПФУ Тернопільської області про відмову ОСОБА_1 у призначені пенсії за віком № 13 від 24.05.2016 року, зобов"язання відповідача призначити йому пенсію за віком з 11.05.2016 р.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що 11.05.2016року звернувся до органів пенсійного фонду із заявою про призначення пенсії за віком, однак рішенням комісії, оформленим протоколом №13 від 24.05.2016р. йому було відмовлено з підстав відсутності мінімального необхідного стажу роботи (15років). Під час розгляду його заяви комісія без належних для цього підстав відмовила у зарахуванні до загального стажу роботи період протягом якого він працював на посаді директора ПМП «Абсолют». Вважає таку відмову неправомірною, оскільки на розгляд питання про призначення пенсії, ним були надані витяг з наказу №1 від 14.06.1993 року про прийняття його на роботу на посаду директора ПМП «Абсолют» і витяг з наказу № 10-К від 22.10.1998року про його звільнення з даної посади. Також, під час розгляду його заяви відповідач отримав витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань № 1000922707 від 16.05.2016року по ПМП «Абсолют» (код ЄДРПОУ 14053307) в якому в якості керівника підприємства зазначений він - ОСОБА_1. Однак, жоден із цих документів не був врахований відповідачем під час прийняття ним рішення і не був відображений в його рішенні про відмову у призначені пенсії за віком № 13 від 24.05.2016 року. Вважає, що діями відповідача його права порушені, просить позов задовольнити.
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з»явився, подавши суду заяву про розгляд справи у його відсутності, просить позов задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, подав суду заяву про розгляд справи у його відсутності, позову не визнав, просив відмовити в його задоволенні. Також, надано заперечення, в яких зазначено, що у зв'язку із втратою трудової книжки, заявником було надано архівні довідки про навчання, накази і довідки про стаж і заробітну плату Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, Миргородської районної державної адміністрації, ТОАПБ "Облагробуд", Головного управління національної поліції в Тернопільській області. На підставі них позивачу зараховано трудовий стаж, який складає 12 років 8 місяців 25 днів. До заяви позивачем було додано довідку приватного малого підприємства «Абсолют» № 15 від 10.05.2016 про те, що ОСОБА_1, дійсно з 14.06.1993 року по 22.10.1998 року працював на посаді директора даного підприємства. Дана довідка підписана позивачем як директором ПМП «Абсолют». Враховуючи те, що з 22.10.1998року, як зазначено у самій довідці ОСОБА_1 звільнений з даного підприємства, у нього немає права підпису будь-яких документів ПМП «Абсолют» з 22.10.1998 (дати звільнення) по даний час. Книги нарахування заробітної плати за період роботи позивача у ПМП «Абсолют» ним не надано. Враховуючи наведене, стаж роботи ОСОБА_1 в ПМП «Абсолют» не підтверджено первинними документами, а, тому, немає підстав зараховувати його для призначення пенсії.
Відповідно до вимог ч. 4 статті 122 КАС України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
При розгляді справи судом встановлено наступне.
11.05.2016р. ОСОБА_1 звернувся до Тернопільського об»єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області із заявою про призначення пенсії за віком, однак рішенням Тернопільського об»єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області, оформленого протоколом №13 від 24.05.2016року йому відмовлено у призначенні пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» з тих підстав, що трудовий стаж роботи ОСОБА_1 в ПМП «Абсолют» не підтверджено первинними документами, а тому, немає підстав зараховувати його для призначення пенсії.
Відповідно до вимог ст. 58 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ст. 81 Закону України "Про пенсійне забезпечення", призначення пенсій і оформлення документів для їх виплати здійснюється органами Пенсійного фонду України.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Згідно з вимогами ст.62 Закону України «Про пенсійне забезпечення», основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
За приписами ч.1 ст. 101 Закону України «Про пенсійне забезпечення», органи, що призначають пенсії, мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі.
Відповідно до вимог п. 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Згідно п. 3 даного Порядку за відсутності трудової книжки, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки та виписки із наказів.
На підтвердження трудового стажу у ПМП «Абсолют» ОСОБА_1 надав суду наступні документи.
Згідно довідки №15 від 10.05.2016р. ОСОБА_1 дійсно з 14.06.1993року по 22.10.1998р. працював на посаді директора ПМП «Абсолют». З 22.10.1998р. звільнений за угодою сторін.
Із витягу з наказу ПМП «Абсолют» №1 від 14.06.1993року, вбачається, що ОСОБА_1, згідно рішення засновників ПМП «Абсолют», приступає до виконання обов»зків директора товариства з 14.06.1993року.
Згідно витягу з наказу ПМП «Абсолют» №10-К від 22.10.1998року ОСОБА_1 звільнено з посади директора ПМП «Абсолют» з 22.10.1998р., за згодою сторін.
Із витягу з наказу ПМП «Абсолют» №14-к від 12.01.1999року, вбачається, що ОСОБА_1, згідно рішення засновників ПМП «Абсолют», приступає до виконання обов»зків директора товариства з 12.01.1999року.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань № 1000922707 від 16.05.2016року по ПМП «Абсолют» (код ЄДРПОУ 14053307), керівником підприємства зазначений ОСОБА_1.
Головним спеціалістом відділу контрольно - перевірочної роботи Тернопільського об»єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Козаком П.С. проведено перевіркустажу роботи ОСОБА_1 про що було складено акт №197 від 24.05.2016р.
Таким чином, суд, оцінивши в сукупності зібранні по справі докази, встановив, що ОСОБА_1 14.06.1993року по 22.10.1998р. працював на посаді директора ПМП «Абсолют», його стаж на даному підприємстві становить 5 років 4 місяці 9днів.
Відповідачаем не оспорюється стаж ОСОБА_1, який складає 12 років 0 місяців 16 днів, що є меншим за необхідний - 15років. Відповідачем не визнається лише стаж роботи позивача в ПМП «Абсолют», оскільки він не підтверджений первинними документами, не надано книг нарахування заробітної плати за період роботи у ПМП «Абсолют».
Згідно з вимогами ч.ч.1, 2 ст.11 Кодексу адміністративного суду України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
За нормами ч.1, п.1, 2, 3 ч.2 ст.162 Кодексу адміністративного суду України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково. У разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про, зокрема, визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення; зобов'язання відповідача вчинити певні дії; зобов'язання відповідача утриматися від вчинення певних дій.
З огляду на вище викладене, суд прийшов до висновку, що доводи позивача викладені в позовній заяві є обґрунтованими та такими, що підтверджені належними доказами, відтак підлягають до задоволення, шляхом зобов»язання відповідача зарахувати в загальний стаж роботи час проходження визнання протиправними дій щодо відмови у зарахуванні до загального стажу періоду роботи на посаді директора ПМП «Абсолют» з 14.06.1993р. по 22.10.1998р., визнання протиправним та скасування рішення Тернопільського об'єднаного управління ПФУ Тернопільської області про відмову ОСОБА_1 у призначені пенсії за віком оформленого протоколом № 13 від 24.05.2016 року, зобов"язання відповідача призначити йому пенсію за віком з 11.05.2016 р.
При прийнятті постанови суд враховує до стажу 12 років 0 місяців 16 днів стаж роботи на ПМП «Абсолют», який складає 5 років 4 місяці 9днів, що в сукупності є більшим за необхідний стаж в 15 років для призначення пенсії за віком.
Також, у зв'язку із тим, що позов задоволено, позивачу слід відшкодувати за рахунок бюджетних асигнувань відповідача сплачений ним при поданні позову судовий збір в розмірі 551,00грн.
Керуючись ст.ст.11, 71, 86, 122, 158, 162, 163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, ч. 2 ст. 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст.62, 101 Закону України «Про пенсійне забезпечення», Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_1 до Тернопільського об»єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області про визнання дій протиправними та зобов»язання вчинити певні дії щодо призначення пенсії- задовольнити.
Визнати протиправними дії Тернопільського об»єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області щодо відмови ОСОБА_1у зарахуванні до загального стажу періоду роботи на посаді директора ПМП «Абсолют» з 14.06.1993р. по 22.10.1998р..
Визнати протиправним та скасувати рішення Тернопільського об'єднаного управління ПФУ Тернопільської області про відмову ОСОБА_1 у призначені пенсії за віком, оформлене протоколом № 13 від 24.05.2016 року.
Зобов"язати Тернопільське об»єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської областіпризначити ОСОБА_1 пенсію за віком з 11.05.2016 р.
Відшкодувати ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області 551,00 грн. сплаченого при зверненні до суду судового збору.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий П.Я.Стельмащук
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2016 |
Оприлюднено | 28.09.2016 |
Номер документу | 61535854 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Шинкар Тетяна Ігорівна
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Шинкар Тетяна Ігорівна
Адміністративне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Стельмащук П. Я.
Адміністративне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Стельмащук П. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні