ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"22" вересня 2016 р.Справа № 916/2032/16
Позивач: Комунальне підприємство «Теплопостачання міста ОСОБА_1»
Відповідач: Підприємство у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю „Одеський міський телерадіоцентрВ»
Про стягнення
Суддя РОГА Н.В.
Представники:
Від позивача: ОСОБА_1 - довіреність № 01\11-525 від 06.07.2016р.
Від відповідача: не з`явився.
СУТЬ СПОРУ: Позивач - Комунальне підприємство (далі - КП) «Теплопостачання міста ОСОБА_1», звернувся до господарського суду Одеської області з позовом до Підприємства у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю (далі- Підприємство у вигляді ТОВ) „Одеський міський телерадіоцентрВ» про стягнення з відповідача заборгованості за спожиту теплову енергію у сумі 29 452 грн. 03 коп.
Представник позивача позовну заяву підтримує, наполягає на її задоволенні.
Відповідач про місце та дату судових засідань був повідомлений належним чином, але представник відповідача в судові засідання не з`являвся, про поважність причин нез'явлення суд не повідомив. Відзив від відповідача до суду не надходив.
За таких обставин, справа розглядається за наявними в ній матеріалами відповідно до ст..75 ГПК України.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив:
Відповідно рішення Одеської міської ради № 101-V від 27.06.2006 р. «Про реорганізацію комунального підприємства «Одестеплокомуненерго» та комунального підприємства «Одесатеплоенерго» реорганізовано комунальне підприємство «Одестеплокомуненерго» та комунальне підприємство «Одесатеплоенерго» шляхом злиття та створено на їх базі Комунальне підприємство «Теплопостачання міста ОСОБА_1».
Згідно нової редакції Статуту КП «Теплопостачання міста ОСОБА_1», затвердженого рішенням Одеської міської ради від 22.11.2011 р. № 1535-VІ, основною метою діяльності КП «Теплопостачання міста ОСОБА_1» є здійснення виробничо-технічної діяльності, спрямованої на надійне та безперебійне забезпечення споживачів тепловою та електричною енергією, одержання прибутку для здійснення діяльності Підприємства та задоволення на його основі соціально-економічних інтересів трудового колективу Підприємства.
01 листопада 2006р. між КП «Теплопостачання міста ОСОБА_1» (Теплопостачальна організація) та Підприємством у вигляді ТОВ „Одеський міський телерадіоцентрВ» (Споживач) був укладений Договір № 2096 на постачання теплової енергії, згідно якого Теплопостачальна організація бере на себе зобов'язання постачати Споживачу теплову енергію на опалення приміщення Одеського міського телерадіоцентру ,розташованого за адресою: м.Одеса, вул. Артилерійська, 1 в обсягах згідно додатку 1 до цього Договору, а Споживач зобов'язується оплачувати фактично одержану теплову енергію за встановленими тарифами в терміни, передбачені цим Договором.
Договір набуває чинності з дати його підписання та діє до 31.12.2007р. Договір вважається пролонгованим на кожний наступний рік, якщо за місяць до закінчення строку його дії про його припинення не буде письмово заявлене однією із сторін (п.10.4 Договору). Згідно п.10.3 Договору припинення Договору не звільняє Споживача від обов'язку повної сплати спожитої теплової енергії.
Відповідно до п. 3.2.2. Договору Споживач зобов'язується виконувати умови та порядок оплати споживчої теплової енергії в обсягах і в терміни, що передбачені цим договором.
Згідно 5.1. Договору облік споживання теплової енергії визначається за показниками приладу, встановленого в тепловому пункті будівлі по вул.Артилерійська, 1 з врахуванням теплових втрат, згідно розподілу теплової енергії між споживачем та Представництвом по управлінню комунальною власністю Одеської міської ради.
За умовами розділу 6 Договору розрахунки за теплову енергію проводяться в грошовій формі по тарифу 179 грн. 12 коп. за 1 Гкал, на розрахунковий рахунок Теплопостачальної організації. Розрахунковим періодом є календарний місяць. Кінцевим терміном розрахунку за спожиту теплову енергію є 20 число місяця наступного за розрахунковим. Споживач за три дні до початку розрахункового періоду сплачує Теплопостачальній організації вартість заявленої та зазначеної в договорі кількості теплової енергії, передбаченої на розрахунковий період.
Обсяги постачання теплової енергії Споживачу встановлені Додатком 1 до Договору.
Позивач по справі зазначає, що він належним чином виконував свої зобов'язання щодо постачання теплової енергії, але Споживач своїх зобов'язань щодо оплати наданих послуг у повному обсязі не виконав, у зв'язку з чим, за ним утворилася заборгованість у сумі 29 452 грн.03 коп. за період лютий- квітень 2012р., яку позивач просить суд стягнути з відповідача.
В обґрунтування позову позивач посилається на ст.. 277 Господарського кодексу України, яка передбачає, що абоненти користуються енергією з додержанням правил користування енергією відповідного виду, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Позивач також посилається на п. 40 «Правил користування тепловою енергією», затверджених постановою Кабінету Міністрів України « 1198 від 03.10.2007р., який передбачає, що споживач зобов'язаний дотримуватися вимог договору, а саме вчасно проводити розрахунки за споживчу теплову енергію.
Крім того, відповідно до ст.ст.525,526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається .
Дослідивши матеріали справи, на підставі норм чинного законодавства , суд дійшов наступних висновків:
Згідно ст. ст.15, 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання, кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Ця ж норма міститься у ст.20 Господарського кодексу України.
Згідно ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію: передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо, або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Частиною 2 зазначеної статті встановлено, що зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Відповідно до частини 1, 2 ст. 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Відповідно до ст.174 Господарського кодексу України однією з підстав виникнення господарського зобов'язання є укладання господарського договору та іншої угоди, що передбачені законом, а також угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
Відповідно до ч. 1 ст. 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ним, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства. Статтею 629 цього ж Кодексу встановлено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно ст.627 Цивільного кодексу України , відповідно до ст.6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Відповідно до ч. 1 ст. 714 Цивільного кодексу України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов'язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов'язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.
Згідно ч. 1 ст. 277 Господарського кодексу України абоненти користуються енергією з додержанням правил користування енергією відповідного виду, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Положеннями ч. 6 ст. 19 Закону України „Про теплопостачанняВ» передбачено, що споживач повинен щомісячно сплачувати теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію.
Із змісту ч. 3 ст. 24, ч. 2 ст. 25 Закону України „Про теплопостачанняВ» вбачається, що основними обов'язками споживача теплової енергії є: своєчасне укладання договору з теплопостачальною організацією на постачання теплової енергії; додержання вимог договору та нормативно-правових актів. Теплопостачальні, теплотранспортні і теплогенеруючі організації зобов'язані: забезпечувати надійне постачання обсягів теплової енергії відповідно до умов договору та стандартів; здійснювати перерахунок за спожиту теплову енергію із споживачами з урахуванням авансового платежу та показань приладів комерційного обліку теплової енергії протягом місяця після закінчення опалювального періоду
За умовами ч. 6 ст. 25 Закону України „Про теплопостачанняВ» у разі відмови споживача оплачувати споживання теплової енергії заборгованість стягується в судовому порядку.
Пунктом 23 Правил користування тепловою енергією, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2007р. №1198 , визначено, що розрахунки за спожиту теплову енергію здійснюються на межі продажу, яка є межою балансової належності (відповідальності), відповідно до договору на підставі показань вузла обліку згідно з діючими тарифами (цінами), затвердженими в установленому порядку. У споживачів, що не мають приладів комерційного обліку, обсяг фактично спожитої теплової енергії розраховується відповідно до теплового навантаження, визначеного у договорі, з урахуванням середньомісячної фактичної температури теплоносія в теплових мережах теплопостачальної організації, середньомісячної температури зовнішнього повітря та кількості годин (діб) роботи тепловикористального обладнання в розрахунковому періоді. П. 40 Правил користування тепловою енергією передбачає, що споживач зобов'язаний дотримуватися вимог договору, а саме вчасно проводити розрахунки за спожиту теплову енергію.
Як вбачається з матеріалів справи, 01 листопада 2006р. між КП «Теплопостачання міста ОСОБА_1» (Теплопостачальна організація) та Підприємством у вигляді ТОВ „Одеський міський телерадіоцентрВ» (Споживач) був укладений Договір № 2096 на постачання теплової енергії, згідно якого Теплопостачальна організація бере на себе зобов'язання постачати Споживачу теплову енергію на опалення приміщення Одеського міського телерадіоцентру, розташованого за адресою: м.Одеса, вул. Артилерійська, 1 в обсягах згідно додатку 1 до цього Договору, а Споживач зобов'язується оплачувати фактично одержану теплову енергію за встановленими тарифами в терміни, передбачені цим Договором.
Згідно 5.1. Договору облік споживання теплової енергії визначається за показниками приладу , встановленого в тепловому пункті будівлі по вул.Артилерійська, 1 з врахуванням теплових втрат, згідно розподілу теплової енергії між споживачем та Представництвом по управлінню комунальною власністю Одеської міської ради.
За умовами розділу 6 Договору розрахунки за теплову енергію проводяться в грошовій формі по тарифу 179 грн. 12 коп. за 1 Гкал, на розрахунковий рахунок Теплопостачальної організації. Розрахунковим періодом є календарний місяць. Кінцевим терміном розрахунку за спожиту теплову енергію є 20 число місяця наступного за розрахунковим. Споживач за три дні до початку розрахункового періоду сплачує Теплопостачальній організації вартість заявленої та зазначеної в договорі кількості теплової енергії, передбаченої на розрахунковий період.
Згідно ст. 193 Господарського кодексу України, відповідно до якої суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору ,а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст.ст.525,526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається.
За матеріалами справи позивач- КП «Теплопостачання міста ОСОБА_1» у період з лютого по квітень 2012р. здійснював постачання Підприємству у вигляді ТОВ „Одеський міський телерадіоцентрВ» теплової енергії на об'єкт, розташований за адресою: м.Одеса, вул.Артилерійська, 1 , який Споживач орендував згідно Договору оренди нежитлового приміщення №14А/55 від 01.02.1999р. Загальний обсяг постачання - 32, 66745 Гкал. Тариф, що діяв у спірний період - 1 015 грн. 56 коп.
За таких обставин, вимога позивача щодо стягнення з відповідача заборгованості за спожиту теплову енергію у сумі 29 452 грн.03 коп. є обґрунтованою, підтверджена матеріалами справи та підлягає задоволенню.
Відповідно до вимог ст.ст.32, 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. При цьому, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Відповідно до ст.43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному , повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Судові витрати по сплаті судового збору покласти на відповідача згідно зі ст.ст.44,49 ГПК України
Керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 ГПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позовну заяву Комунального підприємства «Теплопостачання міста ОСОБА_1» - задовольнити повністю .
2. Стягнути з Підприємства у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю „Одеський міський телерадіоцентрВ» (м. Одеса, вул. Артилерійська, 1, код ЄДРПОУ 23987121) на користь Комунального підприємства "Теплопостачання міста ОСОБА_1" (65110, м. Одеса, вул. Балківська, 1-Б, код ЄДРПОУ 34674102, р\р 26035303416451 в АТ „Державний ощадний банк України» філія Одеське ОУ АТ „ОщадбанкВ» , МФО 328845) заборгованість за спожиту теплову енергію у сумі 29 452 грн.03 коп., витрати по сплаті судового збору у сумі 1 378 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 27 вересня 2016 р.
Суддя Н.В. Рога
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 22.09.2016 |
Оприлюднено | 30.09.2016 |
Номер документу | 61563529 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Рога Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні