Ухвала
від 19.09.2016 по справі 757/45749/16-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/45749/16-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 вересня 2016 року Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю сторони кримінального провадження слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві провадження за клопотанням старшого слідчого СУФР ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором Київської місцевої прокуратури №6 м. Києва ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення обшуку, -

В С Т А Н О В И В :

В провадження слідчого судді надійшло клопотання старшого слідчого СУФР ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором Київської місцевої прокуратури №6 м. Києва ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення обшуку в житловому приміщенні, а саме у квартирі, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , які на праві власності зареєстрована за ОСОБА_5 .

Обґрунтовуючи подане клопотання сторона кримінального провадження вказує, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №32016100060000040 від 01.04.2016р, за фактом умисного ухилення від сплати податків у значних розмірах службовими особами ТОВ «Сімп В» (код ЄДРПОУ 38125070), за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України

В ході досудового розслідування встановлено, що службовими особами ТОВ «Сімп В» (код ЄДРПОУ 38125070) в ході здійснення фінансово-господарських взаємовідносин з ТОВ «Промтехбуд» (код ЄДРПОУ 31058286) та ТОВ «Ферро Плюс» (код ЄДРПОУ 38526396), які мають ознаки фіктивності, в період з листопад 2014 - травень 2015 року, шляхом відображення псевдо-господарських операцій з придбання будівельних субпідрядних робіт та будівельних матеріалів, в документах бухгалтерського та податкового обліку підприємства, що не відповідає дійсності, в порушення норм Податкового кодексу України, було занижено податків на загальну суму 1 131 450,00 грн, в тому числі: податок на додану вартість в сумі 879 465 грн. та податок на прибуток підприємства в сумі 251 985,00 грн.

В ході досудового розслідування встановлено, що невстановлені пов`язані між собою особи та службові особи ТОВ «Сімп В» (код ЄДРПОУ 38125070), з метою ухилення від кримінальної відповідальності мають намір знищити фінансово-господарські та установчі документи ТОВ «Сімп В» (код ЄДРПОУ 38125070), ТОВ «Промтехбуд» (код ЄДРПОУ 31058286) та ТОВ «Ферро Плюс» (код ЄДРПОУ 38526396) та інших підконтрольних підприємств та фізичних осіб, документи які свідчать про придбання (купівлю) та реалізацію (продаж) товарно-матеріальних цінностей, документи які свідчать про отримання (купівлю) та виконання (продаж) будівельних (монтажних) робіт (послуг), документи у яких відображена фактична сума надходження грошових коштів, чорнову бухгалтерію, документи складського обліку, документи податкової звітності, бухгалтерської звітності, тендерну документацію, документи щодо перерахування грошових коштів, документи що свідчать про відкриття, використання та закриття розрахункових та карткових рахунків зазначених підприємств та підконтрольних фізичних осіб, інші предмети, речі та документи здобуті у результаті вчинення кримінального правопорушення та переховати у схованки та/або інші місця кошти отримані від незаконної діяльності вищевказаних підприємств, не обліковані товарно-матеріальні цінності, електронні носії інформації (комп`ютерну техніку, засоби зв`язку) та інші носії інформації на яких зберігаються відомості щодо фінансово-господарської діяльності вищезазначених підприємств та електронні документи в яких відображена фактична сума надходження грошових коштів та товарно-матеріальних цінностей, печатки, кліше та штампи підконтрольних підприємств та/або підприємств задіяних в схемі ухилення від сплати податків.

За результатами проведених заходів також встановлено, що вказані документи та речі переховуються невстановленими пов`язаними між собою особами та службовими особами ТОВ «Сімп В» (код ЄДРПОУ 38125070) за місцем проживання директора ТОВ «Сімп В» ОСОБА_6 за адресою: АДРЕСА_1 , яка на праві власності належить ОСОБА_5 .

Посилаючись на те що, виникла необхідність у встановленні та перевірці факту реального здійснення фінансово-господарської діяльності ТОВ «Сімп В» (код ЄДРПОУ 38125070), ТОВ «Промтехбуд» (код ЄДРПОУ 31058286) та ТОВ «Ферро Плюс» (код ЄДРПОУ 38526396) з метою встановлення можливих фактів заниження обсягів операцій на митній території України, проведення розрахунків або вчинення безтоварних операцій, здійснення незаконної діяльності, ухилення від сплати податків та зборів службовими особами зазначених підприємств та підприємств, які формували податковий кредит з ПДВ від зазначених підприємств, фактів привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, фактів виводу грошових коштів, з використанням розрахункових рахунків підконтрольних підприємств та здійснення іншої незаконної діяльності вищезазначеними підприємствами, що можливо буде виконати лише при наявності документів необхідність у відшуканні яких виникла з подачею вказаного клопотання, слідчий клопотання просив задовольнити.

У судовому засіданні слідчий подане клопотання підтримав.

Заслухавши думку сторони кримінального провадження, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Обшук відповідно до ст. 234 КПК України проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Слідчим в клопотанні в судовому засіданні доведено наявність достатніх підстав вважати, що було вчинене кримінальне правопорушення, дані про яке містяться у витягу з ЄРДР, що відшукуванні речі та документи мають значення для досудового розслідування та відомості, які в них містяться, можуть бути доказами під час судового розгляду, а також враховуючи фабулу кримінального правопорушення, знаходяться в зазначеному в клопотанні приміщенні.

Відповідно до інформаційної довідки Київського міського бюро технічної інвентаризації від 06.09.2016р об`єкт нерухомого майна, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 на праві власності належить ОСОБА_5 .

Таким чином, слідчий суддя приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, а саме надання дозволу на проведення обшуку у вказаному житловому приміщенні, при цьому враховує, що потреби досудового розслідування в даному випадку виправдовують саме такий ступінь втручання в права та інтереси фізичних осіб.

Між тим, слідчий суддя вважає, що клопотання про надання дозволу на проведення обшуку в частині вилучення грошових коштів, речей, цінностей, здобутих злочинним шляхом, походження яких не підтверджено документально, не підлягає задоволенню, оскільки слідчим, всупереч вимогам п. 7 ч. 3 ст. 234 КПК України, в клопотанні зроблено загальне посилання про відшукання грошових коштів без зазначення їх суми, номерів та номенклатури купюр. Грошові кошти, цінності, мають родові ознаки, а тому незрозуміло, яким чином орган досудового розслідування, виявивши під час обшуку грошові кошти, а також речі, цінності, ідентифікує, що вони здобуті злочинним шляхом або мають безпосереднє відношення до вчинення кримінального правопорушення.

Даних про те, які саме грошові кошти, цінності, підлягають вилученню (отримані у зв`язку із злочинною діяльністю, та за який період) слідчим в клопотанні не зазначено та не доведено в судовому засіданні, а відтак правових підстав в цій частині задовольняти клопотання у слідчого судді не має.

Також слідчий суддя не знаходить підстав для задоволення клопотання в частині вилучення інших речей, предметів, що мають значення для досудового розслідування й містять відомості, які можуть бути доказами під час судового розгляду, а також інших речей та документів, здобутих у результаті вчинення кримінального правопорушення, оскільки слідчим в клопотанні не зазначено їх ідентифікованих ознак, а відтак вилучення будь-якого не ідентифікованого майна у зазначеному приміщенні, може привести до невиправданого порушення прав та інтересів осіб, які не є та не можуть бути учасниками даного кримінального провадження.

У випадку вилучення таких грошових коштів, речей і документів, які орган досудового розслідування вважатиме здобутими злочинним шляхом, або які мають відношення до вчинення кримінального правопорушення, останній не позбавлений можливості звернутися до слідчого судді з клопотанням про їх арешт, довівши наявність обставин, визначених ст. 98, ч. 2 ст. 167 КПК України.

Керуючись ст.ст. 234, 235, 309 КПК України, слідчий суддя

У Х В А Л И В :

Клопотання старшого слідчого СУФР ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 задовольнити частково.

Надати дозвіл на проведення обшуку слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні №32016100060000040 від 01.04.2016р., за місцем фактичного проживання директора ТОВ «Сімп В» ОСОБА_6 за адресою: АДРЕСА_1 , яка на праві власності належить ОСОБА_5 , з метою відшукання та вилучення фінансово-господарських та установчих документів ТОВ «Сімп В» (код ЄДРПОУ 38125070), ТОВ «Промтехбуд» (код ЄДРПОУ 31058286) та ТОВ «Ферро Плюс» (код ЄДРПОУ 38526396) та інших підконтрольних підприємств та фізичних осіб, документів які свідчать про придбання (купівлю) та реалізацію (продаж) товарно-матеріальних цінностей, документів які свідчать про отримання (купівлю) та виконання (продаж) будівельних (монтажних) робіт (послуг), документів у яких відображена фактична сума надходження грошових коштів, чорнової бухгалтерії, документів складського обліку, документів податкової звітності, бухгалтерської звітності, тендерної документації, документів щодо перерахування грошових коштів, документів що свідчать про відкриття, використання та закриття розрахункових та карткових рахунків зазначених підприємств та підконтрольних фізичних осіб, магнітних та електронних носіїв інформації (жорстких дисків комп`ютерів, планшетних комп`ютерів, ноутбуків, флеш-накопичувачів, CD та DVD дисків), мобільних телефонів, на яких зберігаються відомості щодо фінансово-господарської діяльності зазначених підприємств та електронні документи, в яких відображена фактична сума надходження грошових коштів та товарно-матеріальних цінностей, печаток, кліше та штампів підконтрольних підприємств та/або підприємств, задіяних в схемі ухилення від сплати податків.

В іншій частині у задоволенні клопотання відмовити.

Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня винесення ухвали слідчим суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Ухвала виготовлена в двох примірниках.

Примірник 1 знаходиться в матеріалах судового провадження № 757/45749/16-к.

Примірник 2 надано старшому слідчому слідчого управління фінансових розслідувань ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 .

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення19.09.2016
Оприлюднено14.03.2023
Номер документу61567241
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —757/45749/16-к

Ухвала від 19.09.2016

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Бабенко С. Ш.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні