Рішення
від 19.09.2016 по справі 916/1793/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"19" вересня 2016 р.Справа № 916/1793/16

Господарський суд Одеської області у складі :

судді Никифорчука М.І.

при секретареві Горнович Л.О.

за участю представників сторін :

від позивача: ОСОБА_1 за довіреністю № 01/07-01 від 01.07.2016р.;

від відповідача: не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу № 916/1793/16:

За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "АРІАДНА";

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "ТНР";

про внесення змін до договору , -

в с т а н о в и в :

Товариство з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство "АРІАДНА" (далі - Позивач) звернулось до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТНР" (далі - Відповідач) із позовом про внесення змін до договору про технічне забезпечення електропостачання електроенергії з тих підстав, що деякі пункти Договору невідповідають умовам типового договору про технічне забезпечення електропостачання споживача.

На пропозицію позивача внести зміни до Договору сторонами не досягнуто згоди з тих підстав, що Договір та додатки до нього включають в себе пункти договору про технічне забезпечення електроспоживання споживача (додаток № 1 до ПКЕЕ) та пункти договору про спільне використання технологічних електричних мереж (Додаток № 3 до ПКЕЕ), та що Договір регулює відносини при користуванні електричною енергією у повній мірі та відповідає чинному законодавству.

Відповідач в засідання суду не з'явився, був повідомлений належним чином про час та місце розгляду справи (поштові повідомлення повернуті із посиланням на „закінчення терміну зберіганняВ» у справі ). Відзив на позов не надав.

Відповідно до п.3.9.1 Постанови Пленум Вищого Господарського Суду України від 26 грудня 2011 року N 18 „Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанціїВ» , - 3.9.1. Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК.

У разі присутності сторони або іншого учасника судового процесу в судовому засіданні протокол судового засідання, в якому відображені відомості про явку сторін (пункт 4 частини другої статті 81 1 ГПК), є належним підтвердженням повідомлення такої сторони (іншого учасника судового процесу) про час і місце наступного судового засідання.

За змістом цієї норми, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши та проаналізувавши надані докази, вислухавши представника позивача, проаналізувавши приписи законодавства, що регулюють правовідносини по даному спору, господарський суд прийшов до наступного висновку.

Відповідно до вимог ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Відповідно до ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідно до статті 43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Відповідно до ст. 32 ГПК України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких грунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Ці дані встановлюються письмовими і речовими доказами.

У відповідності до ст.11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а підставою виникнення цивільних прав та обов'язків є договори та інші правочини. Правочин, різновидом якого є договори-основний вид правомірних дій -це волевиявлення осіб, безпосередньо спрямовані на виникнення, зміну або припинення цивільних прав і обов'язків.

Відповідно до ст. 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права в разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Відповідно до ст. 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Згідно ч.1 ст.626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Згідно ст.509 Цивільного кодексу України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Статтею 193 Господарського кодексу України передбачено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору.

Статтею 525 Цивільного кодексу України передбачено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Одностороння відмова від виконання зобов`язань не допускається, крім випадків, передбачених законом. (ч.ч.1, 7 ст.193 ГК України).

Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін), що визначено в ч.1 ст.530 Цивільного кодексу України.

Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Відповідно до ст. 174 Господарського кодексу України однією з підстав виникнення господарського зобов'язання є укладання господарського договору та іншої угоди, що передбачені законом, а також угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

Відповідно до ст. 175 Господарського кодексу України майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управлена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку. Майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Згідно ст.627 Цивільного кодексу України, відповідно до ст. 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Статтею 651 ЦКУ визначено, що зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Аналогічне положення закріплено у частині першій ст. 188 ГКУ: зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором.

Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору (абзаци перший, другий частини другої ст. 651 ЦКУ).

Статтею 652 ЦКУ передбачено, що у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, договір може бути змінений або розірваний за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті зобов'язання.

Зміна обставин є істотною, якщо вони змінилися настільки, що якби сторони могли це передбачити, вони не уклали б договір або уклали б його на інших умовах.

Якщо сторони не досягли згоди щодо приведення договору у відповідність з обставинами, які істотно змінились, або щодо його розірвання, договір може бути розірваний, а з підстав, встановлених частиною четвертою цієї статті, - змінений за рішенням суду на вимогу заінтересованої сторони за наявності одночасно таких умов: у момент укладення договору сторони виходили з того, що така зміна обставин не настане; зміна обставин зумовлена причинами, які заінтересована сторона не могла усунути після їх виникнення при всій турботливості та обачності, які від неї вимагалися; виконання договору порушило б співвідношення майнових інтересів сторін і позбавило б заінтересовану сторону того, на що вона розраховувала при укладенні договору; із суті договору або звичаїв ділового обороту не випливає, що ризик зміни обставин несе заінтересована сторона.

Як встановлено судом та випливає з матеріалів справи, 24.05.2016р. між сторонами у справі укладено договір про технічне забезпечення електропостачання електроенергії № 0116-01 (далі - Договір).

Позивач є споживачем електричної енергії на підставі договору про постачання електричної енергії № 689 від 07.02.2007 року, укладеним із постачальником електричної енергії ПАТ «ЕК «Одесаобленерго» в особі Центрального РЕМ.

Передача електричної енергії здійснюється через електричні мережі, власником яких є Відповідач

У зв'язку з підключенням електроустановок Позивача до електричних мереж Відповідача, який не є постачальником електричної енергії, та виникнення у Позивача зобов'язань вносити плату за перетікання реактивної електричної енергії (а саме на підставі п.3.1 Методики обчислення плати за перетікання реактивної електроенергії між електропередавальною організацією та її споживачами, затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України від 17.01.2002 N 19, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01.02.2002 за N 93/6381, відповідно до якої «.розрахунки за перетікання реактивної електроенергії з мережі електропередавальної організації та за генерацію в її мережу згідно з відповідними додатками до Договорів, передбаченими Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 31.07.96 N 28 та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 02.08.96 за N 417/1442. здійснюються з усіма споживачами (крім населення), які мають сумарне середньомісячне споживання активної електроенергії за всіма точками обліку на одній площадці 5000 кВт.год. та більше»), між ТОВ «ТНР» та ТОВ «НВП «АРІАДНА» було укладено Договір.

Так як деякі пункти Договору не відповідають умовам типового договору про технічне забезпечення електропостачання споживача (додаток № 1 до Постанови Національної комісії з питань регулювання електроенергетики № 28 від 31.07.1996 року «Про затвердження Правил користування електричною енергією» (далі також - «ПКЕЕ»)), нормам, що містяться в пунктах 1.3., 1.5., 1.7.,1.11.,5.8.,5.17. ПКЕЕ, з метою приведення умов Договору до зазначених вимог законодавства, Позивач звертався до Відповідача з пропозицією від 25.05.2016 року за вих. № 600-05 внести зміни до Договору: ,

Відповідач на підставі розгляду Пропозицій повідомило Позивача про свою незгоду з Пропозиціями листом від 02.06.2016 р. за вих. № 12/1, посилаючись на те, що Договір та додатки до нього включають в себе пункти договору про технічне забезпечення електроспоживання споживача (додаток № 1 до ПКЕЕ) та пункти договору про спільне використання технологічних електричних мереж (Додаток № 3 до ПКЕЕ), та що Договір регулює відносини при користуванні електричною енергією у повній мірі та відповідає чинному законодавству.

Затвердження типових договорів є формою державного регулювання договірних відносин у сфері господарювання, яке полягає у прийнятті відповідним органом нормативно-правового акта.

Згідно з частиною другою ст. 179 ГК України типові договори затверджуються Кабінетом Міністрів України, уповноваженими ним органами виконавчої влади у визначених законом випадках.

За ч.4 ст. 179 ГК України, при укладенні господарських договорів на основі типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови.

Так п.1.5. ПКЕЕ встановлено, що у разі підключення електроустановок споживача до електричних мереж, власник яких не є постачальником електричної енергії, та виникнення у споживача відповідно до законодавства України зобов'язань уносити плату за перетікання реактивної електроенергії, між споживачем та цим власником електричних мереж на основі типового договору (додаток її укладається договір про технічне забезпечення електропостачання споживача.

Пунктом 1.7. ПКЕЕ також визначено, що у разі використання технологічних електричних мереж електропередавальною організацією відносини між власником цих мереж та електропередавальною організацією, у тому числі їх взаємна відповідальність, регулюються договором про спільне використання технологічних електричних мереж, що укладається між ними на основі типового договору.

За ч.2 п. 38 листа Вищого господарського суду України № 01-8/211 від 07.04.2008 року "Про деякі питання практики застосування норм Цивільного та Господарського кодексів України" зроблено висновок, що згідно з абзацом 4 ч. 4 ст. 179 ГК України сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови. При цьому слід враховувати, що укладення договору спрямоване на набуття, зміну або припинення прав та обов'язків. Тому викладення умов договору у спосіб, відмінний від застосованого у типовому договорі (приміром, викладення умов договору іншими словами), не є відступом від змісту типового договору. Під таким відступом слід розуміти включення сторонами до господарського договору умов, які створюють регулювання, що за змістом прав і обов'язків сторін суперечить відповідному регулюванню, передбаченому типовим договором.

Як вбачається з листа Відповідача від 02.06.2016 р. за вих. № 12/1, в Договір включено умови, які створюють регулювання відносин щодо спільного використання технологічних електричних мереж, що за змістом прав і обов'язків сторін суперечить відповідному регулюванню відносин що витікають з договору про технічне забезпечення електроспоживанни споживача, який укладено між сторонами у справі.

Аналізуючи викладене господарський суд вважає вимоги позивача такими, що відповідають наявними у справі доказами, обґрунтованими, законними і тому підлягаючими задоволенню повністю.

Керуючись ст. ст. 32, 33, 43, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

В И Р І Ш И В:

1. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "АРІАДНА" - задовольнити повністю.

2. Внести зміни до договору про технічне забезпечення електропостачання електроенергії № 0116-01 від 24.05.2016 року, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю «НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВОМ „АРІАДНАВ» , (код ЄДРПОУ 31034548) та Товариством з обмеженою відповідальністю „ТНРВ» (код ЄДРПОУ 34025143):

- внести зміни до договору про технічне забезпечення електропостачання електроенергії № 0116-01 від 24.05.2016 року в частині заміни додаткового іменування ТОВ «НВП «АРІАДНА», а саме замість «Користувач» іменувати ТОВ «НВП «АРІАДНА» - «Споживач», застосовуючи це іменування до всього договору та його додатків;

- внести зміни до п. 1.1. Договору, виклавши його в наступній редакції:

« 1.1. Власник мереж забезпечує технічну можливість передачі електричної енергії Споживачу, в т.ч.до межі балансової належності (комірка в ЦРП «МОТОРНИЙ», яка належить на праві власності Споживачу), в обсягах згідно з договором про постачання або про купівлю-продаж електричної енергії, з показниками допустимих відхилень від стандартних умов надання обсягу електричної енергії та рівня дозволеної потужності за класами напруги, а Споживач дотримується установленого режиму споживання електричної енергії та своєчасно сплачує за отримані послуги, визначені пунктом 4.1 цього Договору.»;

- доповнити розділ « 1.Предмет Договору» пунктом 1.3., виклавши його в наступній редакції:

« 1.3. Приєднана потужність електроустановок Споживача 295 кВт, дозволена потужність електроустановок Споживача 400 кВт.»;

- внести зміни до п.2.1. Договору, виклавши його в наступній редакції:

« 2.1. Забезпечувати технічну можливість для передачі Споживачу електричної енергії в межах 295 кВт потужності на 2 класи напруги (ступінь напруги 400 кВ) в обсягах, визначених відповідно до договору з постачальником електричної енергії, шляхом формування електричної схеми відповідної пропускної здатності»;

- внести зміни до п.2.3. Договору, виклавши його в наступній редакції:

« 2.3. Щомісяця до останнього календарного дня розрахункового періоду включно надавати Споживачу рахунок на оплату платежів за цим Договором, та два примірники Акта прийому-здачі наданих послуг, оформлених Власником мереж.»;

- внести зміни до п.3.1. Договору, виклавши його в наступній редакції:

« 3.1. На нарахування Споживачу плати за перетікання реактивної електричної енергії.»;

- внести зміни до п.3.4. Договору, виклавши його в наступній редакції:

« 3.4. На припинення передачі, обмеження обсягів використання електричної енергії Споживачем у випадках та порядку, передбачених розділом 6 цього Договору»;

- доповнити розділ « 3.Права Власника мереж» пунктом 3.5., виклавши його в наступній редакції:

« 3.5. На перевірку схем приєднання струмоприймачів Споживача, які беруть участь у регулюванні

навантаження в електромережі, а також перевірку працездатності встановлених у Споживача пристроїв протиаварійної автоматики та інших пристроїв, що забезпечують регулювання навантаження в енергосистемі»;

- внести зміни до п.4.1. Договору, виклавши його в наступній редакції:

« 4.1. Здійснювати оплату за перетікання реактивної електричної енергії на межі балансової належності електромереж згідно з додатком "Порядок розрахунків за перетікання реактивної електричної енергії"»;

внести зміни до п.4.3. Договору, виклавши його в наступній редакції:

« 4.3. Забезпечувати безперешкодний доступ у робочий час уповноважених працівників Власника мереж та постачальника електричної енергії (за їх службовим посвідченням) до систем та засобів обліку і засобів контролю потужності та якості електроенергії, а також для контролю встановлених режимів споживання електроенергії»;

внести зміни до п.5.2. Договору, виклавши його в наступній редакції:

« 5.2. На отримання інформації щодо тарифів на передачу електроенергії, коефіцієнтів витрат та. у разі необхідності, інформації щодо виконання технічних умов, необхідних додаткових робіт, вимог до обліку електроенергії, обробки інформації»;

- доповнити розділ « 5. Права Споживача» пунктами 5.4.,5.5., 5.6., виклавши їх в наступній редакції:

« 5.4. На отримання електричної енергії, якісні характеристики якої зазначені в договорі відповідно до державних стандартів.

5.5. На передачу функцій експлуатації своїх електроустановок Власнику мереж іншій спеціалізованій організації, яка несе відповідальність за дотримання ПУЕ, Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів та інших нормативно-технічних документів. При цьому Споживач сам несе відповідальність за дотримання умов цього Договору».

5.6. Повідомляти НКРЕКП про порушення Власником мереж Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та/або ПКЕЕ.»;

- внести зміни в назву розділу 6 Договору та викласти її замість « 6. Порядок обмеження та припинення спільного використання технологічних електричних мереж» як « 6. Порядок обмеження та припинення електропостачання»;

- внести зміни до першого речення розділу 6 Договору, виклавши його в наступній редакції:

«Постачання електричної енергії Споживачу може бути припинено або обмежено Власником мереж:»;

- внести зміни до п.6.1. Договору, виклавши його в наступній редакції:

« 6.1. Без попередження, з дотриманням процедури, передбаченої ПКЕЕ, у разі:

• виникнення аварійних ситуацій в електроустановках Власника мереж на час, що не перевищує визначеного ПУЕ для струмоприймачів Споживача відповідної категорії;

• споживання електроенергії Споживачем після закінчення строку дії цього Договору;

• приєднання Споживачем власних струмоприймачів або струмоприймачів третіх осіб до мереж Власника мереж поза розрахунковими засобами обліку;

• самовільного внесення змін у схеми обліку електроенергії»;

внести зміни до п.6.3. Договору, виклавши його в наступній редакції:

« 6.3. З повідомленням Споживача не пізніше ніж за 3 робочих дні у разі:

• непризначення Споживачем персоналу для обслуговування електроустановок або відсутності договору на обслуговування електроустановок;

• зниження показників якості електроенергії з вини Споживача до величин, які порушують нормальне функціонування електроустановок Власника мереж та/або інших суб'єктів господарської діяльності;

• недопущення Споживачем посадових осіб органів, на яких покладено відповідні обов'язки згідно з чинним законодавством, до власних електроустановок або розрахункових засобів обліку електроенергії»;

внести зміни до п.6.4. Договору, виклавши його в наступній редакції:

« 6.4. У разі несплати за спожиту електричну енергію у терміни, встановлені постачальником електричної енергії (припинення або обмеження споживання електричної енергії має здійснюватися лише за дорученням постачальника електричної енергії)»;

внести зміни до п.6.5. Договору, виклавши його в наступній редакції:

« 6.5. З повідомленням не пізніше ніж за 10 днів для проведення планових ремонтних робіт в електроустановках Власника мереж або для приєднання нових споживачів, у разі відсутності резервного живлення Споживача»;

внести зміни до п.6.6. Договору, виклавши його в наступній редакції:

« 6.6. У разі незадовільного стану електроустановок Споживача, що загрожує виникненню аварії, пожежі, створює загрозу життю, а також у разі невиконання вимог щодо усунення недоліків в електроустановках Споживача - за приписом (поданням) представників органів виконавчої влади, на які покладені відповідні обов'язки згідно з законодавством України»;

- внести зміни в назву розділу 7 Договору та викласти її замість « 7. Порядок розрахунків за спільне використання технологічних електричних мереж» як « 7. Облік електричної енергії та порядок розрахунків»;

внести зміни до п.7.2. Договору, виклавши його в наступній редакції:

« 7.2. Облік активної та реактивної енергії у Споживача, струмоприймачі якого приєднані до електричних мереж Власника мереж, здійснюється згідно з вимогами ПУЕ та ПКЕЕ.»;

внести зміни до п.7.3. Договору, виклавши його в наступній редакції:

« 7.3. Якщо середньомісячне споживання електроенергії Споживачем за будь-якою точкою обліку протягом 2 послідовних розрахункових періодів нижче визначеного пунктом 3.4 ПКЕЕ, Споживач протягом 10 днів наступного розрахункового місяця звертається до Власника мереж щодо приведення стану обліку відповідно до вимог нормативно-технічних документів».

- доповнити розділ 7 Договору пунктами 7.4.,7.5.,7.6.,7.7.,7.8.,7.9. виклавши їх в наступній редакції:

« 7.4. У разі застосування для обліку спожитої електроенергії багатотарифних засобів обліку зміна тарифних зон електронних багатофункціональних засобів обліку здійснюється Власником мереж (електропередавальною організацією) або організацією, яка уповноважена Власником мереж (електропередавальною організацією) на виконання таких робіт у присутності представника Споживача та представника постачальника електричної енергії, та оформлюється відповідним актом за підписом Сторін.

7.5.На підставі показів засобів обліку електричної енергії у терміни, передбачені додатком "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії", Споживачем та Власником мереж оформлюються такі документи:

• акт про обсяг переданої Споживачу електричної енергії;

• акт результатів замірів електричної потужності.

За наявності вводів на різних ступенях напруги та різних системах обліку значення показів надаються окремо за кожною точкою обліку.

7.6. У разі встановлення розрахункових засобів обліку не на межі балансової належності електричних мереж Власника мереж та Споживача обсяг спожитої електроенергії визначається шляхом збільшення (зменшення) обсягів електричної енергії, визначених відповідно до показів розрахункових засобів обліку, на величину обсягу розрахункових втрат електроенергії у ділянці електричної мережі (з урахуванням трансформаторів) від межі балансової належності до місця встановлення розрахункових засобів обліку, розрахунки втрат виконуються на підставі галузевих нормативно-технічних документів та оформлюються датком "Розрахунок втрат електричної енергії в мережах споживача".

7.7. У разі необхідності проведення робіт, пов'язаних з порушенням або зміною схеми обліку електричної енергії, заміною типу розрахункового засобу обліку електричної енергії, ці роботи проводяться споживачем за погодженням з Власником мереж та, за необхідності, електропередавальною організацією та постачальником електричної енергії у присутності представників усіх заінтересованих Сторін та оформлюються відповідним актом.)

7.8. Оплата Споживачем за обслуговування Власником мереж електроустановок Споживача здійснюється згідно із узгодженим Сторонами кошторисом, якщо між Сторонами додатково буде укладено Договір про обслуговування Власником мереж електроустановок Споживача.

7.9. У разі виникнення у Споживача заборгованості за цим Договором Сторони за взаємною згодою і у порядку, передбаченому законодавством України, укладають договір щодо реструктуризації заборгованості. При цьому оформлюється графік погашення заборгованості, який є додатком до цього зговору.

У разі відсутності графіка погашення заборгованості та при відсутності у платіжному документі у реквізиті призначення платежу посилань на період, за який здійснюється оплата або перевищення суми платежу, необхідної для цього періоду, ці кошти, перераховані споживачем, Власник мереж має право відрахувати як погашення існуючої заборгованості цього Споживача з найдавнішим терміном її виникнення.

Укладення Сторонами та дотримання споживачем узгодженого графіка погашення заборгованості не звільняє Споживача від оплати поточних платежів.»;

внести зміни до п.8.1.1. Договору, виклавши його в наступній редакції:

« 8.1.1. Власник мереж несе відповідальність за безперервну передачу електричної енергії Споживачу:

• із забезпеченням договірних величин, визначених згідно з умовами договору про постачання електричної енергії;

• із дотриманням вимог щодо категорії струмоприймачів Споживача та гарантованим рівнем надійності електропостачання згідно з додатком "Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін";

• із дотриманням граничних показників якості електричної енергії на межі балансової належності Сторін»;

внести зміни до п.8.1.2. Договору, виклавши його в наступній редакції:

« 8.1.2. Власник мереж не несе матеріальної відповідальності перед Споживачем за обмеження (припинення) постачання електричної енергії, яке викликане:

• некваліфікованими діями персоналу Споживача;

• умовами обмеження або припинення постачання електроенергії у випадках, передбачених Правилами користування електричною енергією;

• автоматичним відключенням лінії живлення внаслідок пошкодження устаткування або діями Споживача, які викликали спрацювання автоматики за умови справності системи автоматичного відключення.»;

виключити п.8.1.3. Договору;

внести зміни до п.8.3.2. Договору, виклавши його в наступній редакції:

« 8.3.2. Сторона, для якої виконання зобов'язань стало неможливим внаслідок дії обставин непереборної сили, має письмово повідомити іншу Сторону про початок, тривалість та ймовірну дату припинення дії обставин непереборної сили за можливості, при цьому така Сторона на підтвердження вищезазначеного зобов'язана надати іншій Стороні документ, виданий відповідною регіональною Торгово- промисловою палатою, Торгово-промисловою платою України відповідно до вимог чинного законодавства України»;

внести зміни до розділу 9 Договору, виклавши його в наступній редакції:

« 9. Відносини з постачальником електричної енергії.

9.1. Відносини між Споживачем та постачальником електричної енергії регулюються умовами договору про постачання електричної енергії.

Додатки до цього Договору "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії", "Порядок розрахунків за перетікання реактивної електричної енергії", "Розрахунок втрат електричної енергії в мережах споживача" дійсні у разі їх погодження постачальником електричної енергії у частині, що належить до компетенції постачальника електричної енергії.

9.2. У разі заборгованості Споживача за спожиту електричну енергію Власник мереж відключає електроустановки Споживача у терміни і на строк, установлені та доведені постачальником електричної енергії.

9.3. Сторони Договору забезпечують доступ постачальника електричної енергії до розрахункових засобів обліку електричної енергії Споживача.

9.4. Для підтримання працездатності та стійкості енергосистеми при виникненні аварійного дефіциту енергії або потужності Споживач уводить за вказівкою постачальника електричної енергії обмеження споживання електричної енергії та потужності, що передбачено спеціальними графіками обмежень та аварійних відключень.

9.5. Про всі обмеження та відключення Споживача, передбачені розділом шостим цього Договору, Власник мереж повідомляє постачальника електричної енергії.»;

- внести зміни до п. 10.1. Договору, виклавши його в наступній редакції:

« 10.1. Межа відповідальності за стан та обслуговування електроустановок визначається актом розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності Сторін, визначеної в додатку "Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін";

доповнити п.10.3. Договору другим реченням, виклавши його в наступній редакції:

« 10.3. Усі майнові суперечки з питань цього Договору вирішуються відповідно до законодавства України.

Розбіжності щодо технічних питань розв'язуються органами Державного енергетичного нагляду згідно з діючими ПКЕЕ, ПУЕ, Правилами техніки безпеки, Правилами технічної експлуатації установок споживачів.»;

внести зміни до п. 10.4. Договору, виклавши його в наступній редакції:

« 10.4. Цей Договір укладається на строк до 31 грудня 2016 року, набирає чинності з дня його підписання Сторонами та вважається продовженим на наступний календарний рік. Договір мо'же бути розірвано за ініціативою будь-якої із Сторін у порядку, визначеному законодавством України. У разі переходу права власності (права господарського відання) на технологічні електричні мережі від Власника мереж до третьої особи цей Договір втрачає чинність»;

внести зміни до п. 1. Додатку № 1 до Договору, виклавши його в наступній редакції:

№Найменування послугиВартість, грн., в т.ч. ПДВ 1За перетікання реактивної електроенергії в технологічні мережіРозраховується щомісячно 2Відшкодування втрат в живильному кабеліРозраховується щомісячно 3Відшкодування втрат в силовому трансформаторіРозраховується щомісячно внести зміни до п.3. Додатку № 1 до Договору, виклавши його в наступній редакції:

« 3. Вартість послуг, вказаних в п.п. 3-5 таблиці п. 1 цього Додатку № 1 до Договору, є змінною та розраховується Власником мереж з урахуванням показів приладів обліку електричної енергії, встановлених у Споживача в порядку, визначеному чинним законодавством та Договором.».

3. Стягнути з Товариства з обмеженою відвідальністю «ТНР» (65016, м. Одеса, вул. Червоних Зір, буд. 8, діл. №1, код ЄДРПОУ 34025143) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "АРІАДНА" (65085, м. Одеса, вул. Моторна, буд. 8 А, п/р 26006010126174 в ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України», філія АТ «Укрексімбанк» в м. Одесі, МФО 328618, код ЄДРПОУ 31034548) судовий збір в розмірі 1378 (одна тисяча триста сімдесят вісім) грн.

Рішення господарського суду Одеської області набирає чинності у порядку ст. 85 ГПК України.

Повний текст рішення складено та підписано 26 вересня 2016 р.

Суддя М.І. Никифорчук

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення19.09.2016
Оприлюднено30.09.2016
Номер документу61580893
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/1793/16

Рішення від 19.09.2016

Господарське

Господарський суд Одеської області

Никифорчук М.І.

Ухвала від 05.09.2016

Господарське

Господарський суд Одеської області

Никифорчук М.І.

Ухвала від 05.09.2016

Господарське

Господарський суд Одеської області

Никифорчук М.І.

Ухвала від 25.07.2016

Господарське

Господарський суд Одеської області

Никифорчук М.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні