Ухвала
від 01.09.2016 по справі 308/8981/16-к
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

308/8981/16-к

У Х В А Л А

01.09.2016 року м. Ужгород

Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , з участю слідчого ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Закарпатській області майора податкової міліції ОСОБА_2 про надання дозволу на проведення огляду нежитлової будівлі, виробничої бази, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , що належать на праві колективної власності ТОВ «Унгрін»,-

В С Т А Н О В И В:

З внесеного клопотання, яке погоджено з прокурором, та матеріалів справи вбачається, що мешканцями Закарпатської області використовується схема по ввезенню в Україну із-за кордону різного роду продукції у великих об`ємах без сплати митних платежів, завдяки подрібненню цих товарних партій в межах дозволеної законодавством норми ввезення товарів фізичними особами на митну територію України. Особи, які залучаються організаторами вказаної протиправної діяльності слідують у транспортних засобах у якості пасажирів та переміщують товари з однаковими ідентифікаційними ознаками. В подальшому зазначена продукція розміщується на складські приміщення, що належать організаторам ввезення товарів. В більшості випадків зазначені товари після розміщення на склад реалізовуються фізичними особами підприємцями в магазинах роздрібної торгівлі на території Закарпатської області та у виді значних товарних партій відправляються замовникам по всій території України через поштові перевізники («Нова пошта», «Інтайм», «Делевері»)

30.08.2016 до СУФР ГУ ДФС у Закарпатській області надійшли матеріали з Управління захисту економіки ГУНП у Закарпатській області про протиправні діяння невстановлених осіб, які будучи у змові з працівниками прикордонної служби та працівниками Закарпатської митниці ДФС організували ввезення на територію України, через митні пункти пропуску «Лужанка» та „Тиса Закарпатської митниці ДФС товар (непродовольчі товари, взуття, одяг, обладнання , окуляри, миючі засоби, побутова техніка, засоби гігієни, препарати та порошки для фітнесу та спортивних залів у формі таблеток та порошків, та інші ТМЦ виробництва країни Китай та країн Євросоюзу) подрібненими партіями, без сплати митних платежів. Також встановлено, що зазначеними особами за місцем зберігання незаконно ввезених ТМЦ також здійснюється накопичення та зберігання тютюнових виробів без марок акцизного податку України, які в подальшому у прихованих заздалегідь тайниках незаконно переміщуються через пункти пропуску Закарпатської митниці ДФС до Угорщини з приховуванням від митного огляду.

Відповідно до отриманих матеріалів встановлено, що на даний час, накопичення ввезених за описаною схемою ТМЦ, здійснюється в складських приміщеннях, яке належить ТОВ «Унгрін» (код за ЄДРПОУ: 19110978, фактична адреса: м. Чоп, вул. Мукачівське Шосе, 4), з метою їх подальшого відправлення (транспортування) невстановленому на даний час замовнику товару.

Згідно відомостей, які містяться в Державному реєстрі прав власності щодо об`єктів нерухомого майна встановлено, що за адресою: м. Чоп, вул. Мукачівське Шосе, 4 знаходяться нежитлові будівлі, виробничі бази, що належать на праві колективної власності ТОВ «Унгрін» (код за ЄДРПОУ: 19110978).

На даний час проведеними слідчими та процесуальними діями виконати завдання кримінального провадження у частині забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, встановлення осіб винних у скоєнні кримінального правопорушення не надається за можливе.

Клопотання слідчого мотивоване тим, що невстановлені особи будучи добре обізнані про методи та форми роботи правоохоронних органів, можуть здійснювати свою протиправну діяльність конспіративно, при цьому проведення саме такої слідчої дії дасть можливість слідству запобігти їх спробам сховати чи знешкодити речі і документи, які являються предметом кримінального правопорушення, чи в інший спосіб укрити сліди вчиненого злочину.

Проведення саме такої гласної слідчої (розшукової) дії у комплексі з іншими такими діями дасть можливість слідству отримати під час її проведення докази, які самостійно або в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для отримання інформації та фіксації відомостей про обставини незаконної діяльності осіб, та встановлення осіб, що причетні до організації ввезення через митні пункти пропуску Закарпатської митниці ДФС шляхом подрібнення партії на територію України непродовольчі товари різних виробників та брендів, з метою ухилення від сплати митних платежів.

Так, в зазначеній житловій будівлі можуть зберігатися товари незаконно ввезені на митну територію України, документи, що свідчать про походження товару; документи, про відправника та отримувача товару, товаросупровідних документів на товар, тютюнові вироби без марок акцизного податку України.

Зазначені документи та речі мають значення для встановлення обставин придбання ТМЦ, дають можливість встановити, які саме партії товарів були ввезені та реалізовані на території України, кому саме, по якій ціні, які при цьому були сплачені податки, хто організував незаконне ввезення товару на митну територію України тощо.

Заслухавши пояснення слідчого з приводу внесеного клопотання, дослідивши матеріали справи, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

В судовому засіданні на підставі доданих до матеріалів клопотання письмових доказів встановлено, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Закарпатській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №32016070000000020, відомості про яке внесено до ЄРДР 25.05.2016 року з попередньою правовою кваліфікацією кримінального правопорушення, за ч.1 ст. 212 КК України по факту організації невстановленими особами групи людей для здійснення переміщення останніми в період з квітня 2015 р. по теперішній час подрібнених партій товарів через державний кордон України без сплати відповідних митних платежів, податків, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у значних розмірах, що у 624 разів перевищує установлений законодавством неоподаткований мінімум доходів громадян.

З досліджених в судовому засіданні рапортів о/у вбачається, що вищевказані товари та тютюнові вироби зберігаються та реалізуються у 10 складських приміщеннях за адресою: м. Чоп, Мукачівське Шосе, 4 (ТОВ Унгрін).

Відтак слідчий просить надати дозвіл на здійснення огляду нежитлової будівлі, виробничої бази, що знаходиться за адресою: м. Чоп, вул. Мукачівське Шосе, 4, що належать на праві колективної власності ТОВ «Унгрін».

Положеннями ч. 2 ст. 237 КПК України визначено, що огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

Згідно відомостей, які містяться в Державному реєстрі прав власності щодо об`єктів нерухомого майна встановлено, що за адресою: м. Чоп, вул. Мукачівське Шосе, 4 знаходяться нежитлові будівлі, виробничі бази, що належать на праві колективної власності ТОВ «Унгрін» (код за ЄДРПОУ: 19110978.

На підставі викладеного, беручи до уваги те, що слідчим в судовому засіданні наведено правові підстави щодо огляду вказаного в клопотанні приміщення, до матеріалів клопотання додані належні докази на підтвердження зазначеного виду заходів забезпечення, слідчим зазначено, для виявлення яких відомостей проводився огляд і доведено, що відомості, які містяться у відшукуваних відомостях можуть бути доказами у вказаному кримінальному провадженні , тому суд приходить до висновку, що клопотання підставне і підлягає до задоволення.

Керуючись ст. ст. 234, 235,237 КПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого задовольнити.

Надати стороні кримінального провадження - старшому слідчому з особливо важливих справ відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Закарпатській області майору податкової міліції ОСОБА_2 - дозвіл на проведення огляду нежитлової будівлі, виробничої бази, що знаходиться за адресою: м. Чоп, вул. Мукачівське Шосе, 4, що належать на праві колективної власності ТОВ «Унгрін» (код за ЄДРПОУ: 19110978) з метою виявлення та вилучення товарів які незаконно ввезені на митну територію України (непродовольчі товари, взуття, одяг, обладнання , окуляри, миючі засоби, побутова техніка, засоби гігієни, препарати та порошки для фітнесу та спортивних залів у формі таблеток та порошків, та інші ТМЦ виробництва країни Китай та країн Євросоюзу), тютюнових виробів без марок акцизного податку України, документів, що свідчать про походження, митне оформлення товарів, подальшу реалізацію на митній території України, зошитів чи документів із рукописними записами щодо дійсного походження товару та реалізації ТМЦ.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Ужгородського

міськрайонного суду ОСОБА_1

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення01.09.2016
Оприлюднено15.03.2023
Номер документу61604461
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —308/8981/16-к

Ухвала від 01.09.2016

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бедьо В. І.

Ухвала від 01.09.2016

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бедьо В. І.

Ухвала від 01.09.2016

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бедьо В. І.

Ухвала від 01.09.2016

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бедьо В. І.

Ухвала від 01.09.2016

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бедьо В. І.

Ухвала від 01.09.2016

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бедьо В. І.

Ухвала від 01.09.2016

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бедьо В. І.

Ухвала від 01.09.2016

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бедьо В. І.

Ухвала від 01.09.2016

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бедьо В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні