Справа № 146/1219/16-ц
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"29" вересня 2016 р. Томашпільський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Скаковської І.В.,
за участю секретаря Слобояднюк Т.М.,
розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2, ОСОБА_3, за участю третьої особи без самостійних вимог щодо предмета спору державний нотаріус Томашпільської державної нотаріальної контори ОСОБА_4, про визнання правочинів удаваними, визнання права власності на майно, поділ спільного сумісного майна подружжя,-
ВСТАНОВИВ:
У вересні 2016 року ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, за участю третьої особи без самостійних вимог щодо предмета спору державний нотаріус Томашпільської державної нотаріальної контори ОСОБА_4, про визнання правочинів удаваними, визнання права власності на майно, поділ спільного сумісного майна подружжя.
Крім тоого, позивач надіслала до суду заяву про забезпечення позову, в якій просить накласти арешт на земельну ділянку площею 0,1500 га кадастровий номер 0523955100:01:001:0051, що розташована на території Томашпільскої селищної ради в смт. Томашпіль по вул. Коцюбинського, 86 Вінницької області із цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських споруд та земельну ділянку площею 0,0734 га кадастровий номер 0523955100:01:001:0051, що розташована на території Томашпільскої селищної ради в смт. Томашпіль по вул. Коцюбинського, 86 Вінницької області із цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.
Дослідивши зміст заяви про забезпечення позову, підстави забезпечення позову, оглянувши матеріали цивільної позовної заяви, прийшов до такого висновку.
Відповідно ст. 151 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити передбачені цим Кодексом заходи забезпечення позову. У заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено:
1) причини, у зв'язку з якими потрібно забезпечити позов;
2) вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності;
3) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
За заявою заінтересованої особи суд може забезпечити позов до подання позовної заяви з метою запобігання порушенню права інтелектуальної власності. До заяви про забезпечення позову додаються документи та інші докази, які підтверджують, що саме ця особа є суб'єктом відповідного права інтелектуальної власності і що її права можуть бути порушені у разі невжиття заходів забезпечення позову. До заяви додаються також її копії відповідно до кількості осіб, щодо яких просять вжити заходи забезпечення позову.
Відповідно ст. 152 ЦПК України позов забезпечується:
1) накладенням арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб;
2) забороною вчиняти певні дії;
3) встановленням обов'язку вчинити певні дії;
4) забороною іншим особам здійснювати платежі або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов'язання;
5) зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту;
6) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку;
7) передачею речі, яка є предметом спору, на зберігання іншим особам.
Види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа, в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Залежно від обставин справи суд може забезпечити позов повністю або частково.
Ухвала про забезпечення позову виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Особи, винні в порушенні заходів забезпечення позову, несуть відповідальність, встановлену законом.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 звернулася до суду із позовною заявою до ОСОБА_2, ОСОБА_3, за участю третьої особи без самостійних вимог щодо предмета спору державний нотаріус Томашпільської державної нотаріальної контори ОСОБА_4, про визнання правочинів удаваними, визнання права власності на майно, поділ спільного сумісного майна подружжя.
Згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності серії ЕЕЕ № 965555 та копії витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності серії ЕЕЕ № 965558 від 05 серпня 2014 року відповідачу ОСОБА_2 належать земельна ділянка площею 0,1500 га кадастровий номер 0523955100:01:001:0051, що розташована на території Томашпільскої селищної ради в смт. Томашпіль по вул. Коцюбинського, 86 Вінницької області із цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських споруд та земельна ділянка площею 0,0734 га кадастровий номер 0523955100:01:001:0051, що розташована на території Томашпільскої селищної ради в смт. Томашпіль по вул. Коцюбинського, 86 Вінницької області із цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.
Що стосується вимоги забезпечення позову в частині накладення арешту на вищезгадані земельні ділянки, суд вважає, що такої необхідності немає, достатнім буде накладення заборони на відчуження спірного майна.
В іншій частині заяви, суд вважає, доводи позивача ОСОБА_1 щодо причин забезпечення позову обґрунтованими, так як вбачається, що між сторонами виник спір пов'язаний із вказаними земельними ділянками, тому невжиття заходу забезпечення позову може утруднити та зробити неможливим виконання рішення суду, оскільки відповідач може відчужити спірне майно різними способами, в зв'язку з чим слід накласти заборону на таке відчуження. Такий вид забезпечення позову є співмірним із заявленими позивачем вимогами.
За таких обставин заява про забезпечення позову підлягає частковому задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 151-153, 293 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову задовольнити частково.
Заборонити ОСОБА_2 вчиняти дії по відчуженню спірного майна, а саме земельної ділянки площею 0,1500 га кадастровий номер 0523955100:01:001:0051, що розташована на території Томашпільскої селищної ради в смт. Томашпіль по вул. Коцюбинського, 86 Вінницької області із цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських споруд та земельної ділянки площею 0,0734 га кадастровий номер 0523955100:01:001:0051, що розташована на території Томашпільскої селищної ради в смт. Томашпіль по вул. Коцюбинського, 86 Вінницької області із цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства .
Ухвала підлягає до негайного виконання.
Копію ухвали направити сторонам, Томашпільську державну нотаріальну контору, віконавчу службу Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області та у реєстраційну службу Томашпільського району.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії до Апеляційного суду Вінницької області через Томашпільський районний суд Вінницької області.
Суддя: І. В. Скаковська
Суд | Томашпільський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 29.09.2016 |
Оприлюднено | 05.10.2016 |
Номер документу | 61638661 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Томашпільський районний суд Вінницької області
Скаковська І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні