ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"27" вересня 2016 р. Справа № 809/1256/16
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Микитин Н.М., розглянувши матеріали адміністративного позову заступника керівника Калуської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Долинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Івано-Франківській області до товариства з обмеженою відповідальністю "ДіБіСі-Груп" про стягнення заборгованості в сумі 2748335,00 грн.,-
В С Т А Н О В И В:
Заступник керівника Калуської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Долинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Івано-Франківській області звернувся до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ДіБіСі-Груп" про стягнення заборгованості за податковим боргом в сумі 2 748 335,00 грн.
Пунктом 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Заступник керівника Калуської місцевої прокуратури при зверненні з даним адміністративним позовом як підставу звільнення від сплати судового збору посилається на ст. 5 Закону України "Про судовий збір", відповідно до якої від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: позивачі - у справах про відшкодування матеріальних збитків, завданих внаслідок вчинення кримінального правопорушення. В обгрунтування наведеного посилається на вирок Івано-Франківського міського суду від 28.12.2015 по справі № 0907/1-502/11 відносно директора ТОВ "ДіБіСі-Груп" ОСОБА_1, яким останнього визнано винним у вчиненні злочинів передбачених ч.1 ст.212, ч. 3 ст. 212 КК України, ч. 1 ст. 366 КК України.
Суд критично оцінює посилання позивача на вищезазначену обставину як підставу звільнення від сплати судового збору, та вказує, що така не відоситься до вказаних спірних відносин з огляду на те, що вироком Івано-Франківського міського суду від 28.12.2015 по справі № 0907/1-502/11 визнано винним фізичну особу ОСОБА_1, як директора ТОВ "ДіБіСі-Груп", тоді як відповідачем у даній справі є юридична особа ТОВ "ДіБіСі-Груп". Тобто, з позовом про відшкодування матеріальних збитків, завданих внаслідок вчинення кримінального правопорушення позивач може звернутися до особи, яка визнана винною за вироком суду.
Таким, чином підстави для звільнення від сплати судового збору за подання даного адміністративного позову про стягнення заборгованості в сумі 2 748 335,00 грн. з товариства з обмеженою відповідальністю "ДіБіСі-Груп" відсутні.
Згідно, частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається, серед іншого, також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закону України "Про судовий збір".
Відповідно до абзацу 1 частини 1 статті 3 вказаного Закону судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Як вбачається із змісту позовної заяви заступник керівника Калуської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Долинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Івано-Франківській області просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "ДіБіСі-Груп" кошти за податковим боргом в розмірі 2 748 335,00 грн.
Тобто, адміністративний позов за зверненням заступника керівника Калуської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Долинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Івано-Франківській області, є майнового характеру.
Згідно, пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який поданий суб’єктом владних повноважень, юридичною особою, становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Таким чином, позивачу слід сплатити за подання даного позову судовий збір у розмірі 41225.32 грн. (2 748 335,00 /100*1,5=41225.32)
Суд зазначає, що інформація щодо платіжних реквізитів для перерахування судового збору міститься на офіційному веб - порталі "Судова влада" в розділі "Івано-Франківський окружний адміністративний суд".
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
З огляду на вказане суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає залишенню без руху.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву заступника керівника Калуської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Долинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Івано-Франківській області до товариства з обмеженою відповідальністю "ДіБіСі-Груп" про стягнення заборгованості в сумі 2 748 335,00 грн. - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків, шляхом подання документу про сплату судового збору в розмірі, встановленому статтею 4 Закону України" про судовий збір", в сумі 41225,32 грн. до 10 жовтня 2016 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Микитин Н.М.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2016 |
Оприлюднено | 05.10.2016 |
Номер документу | 61679069 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Микитин Н.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні