Постанова
від 02.11.2011 по справі 2а-10668/11/1370
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 листопада 2011 р. м. Львів № 2а-10668/11/1370

11 год. 30 хв.

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сподарик Н.І., за участі секретаря судового засідання Янчака П.О., представника відповідача ОСОБА_1, розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України до кредитної спілки «Дністер»про стягнення штрафу,

встановив:

Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до кредитної спілки «Дністер»про стягнення штрафу в сумі 3400,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що штраф, який застосовується до відповідача виник через порушення законодавства про фінансові послуги на підставі акта від 16.06.2011 року № 41/42/3. Постановою від 04.08.2011 року зобов'язувалось відповідача повідомити про сплату штрафу у добровільному порядку або відмову від добровільного виконання постанови до 31.08.2011 року. Позивач зазначає, що рішення національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, про застосування штрафних санкцій може бути оскаржено в суді. Оскільки таке у судовому порядку не оскаржувалось, станом на час подачі позовної заяви таких документів , які б підтверджували виконання постанови не надходило, позивач звернувся з вищезазначеним позовом до суду.

Позивач позовні вимоги підтримує, просить суд розглядати справу без участі представника позивача.

Відповідач позов заперечив повністю з підстав, викладених у письмових запереченнях на позовну заяву. Спростовуючи твердження позивача зазначив, що невиконання розпоряджень та рішень Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України покладається та на те, що склалися форс-мажорні обставини, що виникли у кредитної спілки «Дністер», яка працює у складних фінансових умовах.

Суд, дослідив долучені до матеріалів справи письмові докази, заслухав пояснення відповідача, оцінив їх в сукупності та встановив наступні фактичні обставини справи :

16.06.2011 року начальником відділу інспектування кредитних установ Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг ОСОБА_2 та провідним спеціалістом відділу інспектування кредитних установ Держфінпослуг ОСОБА_3 складено акт про порушення законодавства у сфері фінансових послуг кредитної спілки «Дністер»за № 41/42/3-ап.

На підставі вказаного акту було винесено постанову № 41/42/3 від 04.08.2011 року про застосування до відповідача штрафу у розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3400,00 грн. Дана сума, як зазначається у постанові підлягає перерахуванню до Державного бюджету України у 10-тиденний термін з дня отримання постанови. Постанову відповідач отримав 11.08.2011 року, про що свідчить копія повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.16).

Відповідач 26.08.2011 року оскаржив вищевказану постанову в адміністративному порядку. За результатами розгляду апеляційної комісії Держфінпослуг прийнято рішення від 15.09.2011 року про залишення скарги кредитної спілки «Дністер»без задоволення (а.с.31).

Оцінюючи встановлені обставини та доводи сторін суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних міркувань:

Загальні правові засади у сфері надання фінансових послуг, здійснення регулятивних та наглядових функцій за діяльністю за надання фінансових послуг регулюється Законом України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг»(далі - Закон).

Порядок застосування Дежфінпослуг штрафів за порушення вимог законодавства про фінансові послуги визначено в Положенні про застосування Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України заходів впливу, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг від 13 листопада 2003 року № 125.

Відповідно до ст. 1 Закону до фінансових установ належать банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії та інші юридичні особи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг, а у випадках, прямо визначених законом, - інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг.

У разі порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання фінансових послуг, національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, застосовує заходи впливу відповідно до закону (ст. 39 Закону).

Стаття 41 Закону передбачає, що за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання розпоряджень, рішень національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, про усунення порушень щодо надання фінансових послуг - у розмірі до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, але не більше одного відсотка від розміру статутного (пайового) капіталу юридичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності, що вчинила правопорушення. Штрафи, накладені національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, стягуються у судовому порядку.

Відповідно до ч. 2 ст. 41. Закону рішення національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, про застосування штрафних санкцій може бути оскаржено в суді . Як вбачається з матеріалів справи постанову від 04.08.2011 року відповідач отримав 11.08.2011 року , у судовому порядку не оскаржив.

Штрафи, передбачені статтею 41 цього Закону, накладаються головою, іншими членами Комісії, а також уповноваженими національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, посадовими особами після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення.

Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 41, уповноваженою особою, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф. У даному випадку було складено акт від 16.06.2011 року № 41/42/3-ап.

Згідно ч.6 ст. 42 посадові особи національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, приймають рішення про накладення штрафу протягом 10 днів після отримання документів, зазначених у частинах другій та третій цієї статті. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою, що надсилається суб'єкту підприємницької діяльності - юридичній особі та банківській установі, в якій відкрито розрахунковий рахунок цього суб'єкта підприємницької діяльності.

Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З урахуванням наведеного, позовні вимоги Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України є обґрунтованими, документально підтвердженими та підлягають до задоволення.

Відповідно до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору з відповідача не належить стягувати.

Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-163 КАС України, суд -

постановив:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути кредитної спілки «Дністер»(м. Львів, вул. Переяславська,6А, ідентифікаційний код 26205797) на користь Державного бюджету України (код бюджетної класифікації за доходами 21081100 та символ звітності банку 100) штраф у сумі 3400,00 ( три тисячі чотириста ) грн.

Судові витрати з відповідача не стягуються.

Апеляційну скаргу на постанову суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, виготовленої в повному обсязі. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено 07 листопада 2011року.

Суддя Сподарик Н.І.

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення02.11.2011
Оприлюднено05.10.2016
Номер документу61701787
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-10668/11/1370

Постанова від 02.11.2011

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Сподарик Наталія Іванівна

Ухвала від 30.09.2011

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Сподарик Наталія Іванівна

Ухвала від 30.09.2011

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Сподарик Наталія Іванівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні