Справа № 383/754/16-ц
Провадження №2-о/383/22/15
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 вересня 2016 року суддя Бобринецького районного суду Кіровоградської області Бондаренко В.В., розглянувши заяву ОСОБА_1, заінтересовані особи: Федіївська сільська рада Бобринецького району Кіровоградської області, Управління Пенсійного фонду України в Бобринецькому районі Кіровоградської області, про призначення опікуна, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою в якій просить призначити її опікуном над недієздатною ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, інваліда І групи з дитинства, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, визнавши місцем її проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 234 ЦПК України справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи суд розглядає в порядку окремого провадження.
Оскільки питання про призначення опікуна через визнання особи недієздатною пов'язане із розглядом справ про визнання фізичної особи недієздатною, розгляд заяви про призначення опікуна підлягає розгляду в порядку глави 2 розділу IV ЦПК України.
За частиною 1 статті 234 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Частиною 3 статті 235 ЦПК України передбачено, що справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Заяви подані в порядку окремого провадження повинні відповідати загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, які встановлені статтями 119, 120 ЦПК України. Стаття 119 ЦПК України містить вимоги щодо форми і змісту позовної заяви. Позовна заява повинна містити зокрема: зміст позовних вимог, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину.
У відповідності до частини 1 статті 60 Цивільного кодексу України суд встановлює опіку над фізичною особою в разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування. А також в частині 1 статті 241 Цивільного процесуального кодексу України, зазначено, що суд, ухвалюючи рішення про визнання фізичної особи недієздатною, встановлює над нею опіку і за поданням органу опіки та піклування призначає їй опікуна.
З вищенаведених норм вбачається, що подання органу опіки та піклування про погодження кандидатури опікуна є обов'язковим при розгляді даної категорії справ, яке повинно бути додане до зави.
Пред'явлена заява ухвалою суду від 02 вересня 2016 року була залишена без руху з тих підстав, що в порушення вимог ст.119 ЦПК України до заяви додано подання органу опіки та піклування щодо призначення заявника опікуном недієздатної ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4.
Для усунення вказаних недоліків заявнику був наданий п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
У встановлений строк заявником на виконання ухвали суду від 02 вересня 2016 року надано заяву-клопотання голови Федіївської сільської ради Бобринецького району Кіровоградської області від 09.09.2016 року, вих. №174/02-19 за змістом якого Федіївська сільська рада просить затвердити рішення опікунської ради при виконавчому комітеті Федіївської сільської ради Бобринецького району Кіровоградської області №3 від 07.07.2016 року та призначити ОСОБА_1 опікуном над інвалідом І групи ОСОБА_2.
Таким чином, виходячи зі змісту вищевказаної заяви-клопотання, недоліки викладені в ухвалі суду від 02 вересня 2016 року заявником не виконані, оскільки копію рішення опікунської ради при виконкомі Федіївської сільської ради №3 від 07 липня 2016 року, яка знаходиться в матеріалах справи, не можна вважати поданням органу опіки та піклування у відповідності до вимог ч. 1 ст.60 ЦК України та ч.1 ст.241 ЦПК України.
Крім того, за правилами ч.3 ст. 237 ЦПК України заява про визнання фізичної особи недієздатною може бути подана членами її сім'ї, близькими родичами, незалежно від їх спільного проживання, органом опіки та піклування, психіатричним закладом, до яких позивач не належить.
Відповідно до ч.2 ст.121 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк не виконає вимоги, визначені ст.ст. 119 і 120 цього Кодексу, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
На підставі викладеного заяву слід вважати неподаною та повернути заявнику з усіма доданими до неї документами.
Керуючись ст. ст. 119, 121, 210 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1, заінтересовані особи: Федіївська сільська рада Бобринецького району Кіровоградської області, Управління Пенсійного фонду України в Бобринецькому районі Кіровоградської області, про призначення опікуна - вважати неподаною та повернути заявнику.
Роз'яснити заявнику, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Кіровоградської області через Бобринецький районний суд Кіровоградської області протягом п'яти днів з дня отримання її копії.
Суддя В.В. Бондаренко
Суд | Бобринецький районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2016 |
Оприлюднено | 05.10.2016 |
Номер документу | 61706075 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бобринецький районний суд Кіровоградської області
Бондаренко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні