справа № 633/189/16-ц
провадження № 2/633/122/2016
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 вересня 2016 року Печенізький районний суд Харківської області у складі:
головуючого - судді Тимченко А.М,
за участю секретаря судових засідань - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Печеніги Харківської області цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини та дружини до досягнення дитиною трирічного віку, -
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулася до суду з позовною заявою у якій прохає суд стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання доньки, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1500 грн. щомісячно, починаючи з дня її звернення з позовом до суду і до досягнення донькою повноліття, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Стягнути з відповідача аліменти у розмірі 500 грн. щомісячно на її утримання до досягнення їх спільною дитиною трьох років, у декретній відпустці по догляду за якою вона на теперішній час перебуває, починаючи із дня пред'явлення позову.
В обґрунтування своїх позивних вимог позивачка зазначила, що в червні 2014 року між нею та відповідачем зареєстрований шлюб. Від шлюбу вони мають доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, у декретній відпустці по догляду за якою вона на теперішній час перебуває. Відповідач в добровільному порядку відмовляється надавати матеріальну допомогу на утримання дитини, вона знаходиться в скрутному матеріальному становищі, так як перебуває у декретній відпустці по догляду за дитиною. У зв'язку з чим, позивачка була змушена звернутися до суду за захистом її прав та прав неповнолітньої дитини.
Позивачка у судове засідання не з'явилася, про день, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, надала до суду заяву про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги підтримала в повному обсязі та не заперечувала проти ухвалення у справі заочного рішення.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суду не повідомив. Заяви про розгляд справи за його відсутністю, або письмових заперечень на позов не надав.
За таких підстав, відповідно до положень ст. 224 ЦПК України та за згодою позивачки, суд вважає за можливе ухвалити рішення при заочному розгляді справи, за відсутності сторін на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, дослідивши матеріали справи, встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.
27.06.2014 року між ОСОБА_3 та ОСОБА_3 (дівоче прізвище - Мішко) ОСОБА_5 у Відділі державної реєстрації актів цивільного стану по м. Харкову реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції зареєстрований шлюб, про що складено відповідний актовий запис № 507 (а.с. 6).
Від шлюбу сторони мають неповнолітню доньку, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 ( а.с. 7).
На даний час, шлюбні відносини фактично припинені, сторони проживають окремо один від одного. Шлюб офіційно не розірвано.
Відповідно до довідки про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні будинку осіб № 156, виданої 08.06.2016 року Виконавчим комітетом Борщівської сільської ради Печенізького району Харківської області неповнолітня ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 проживає разом з позивачкою за адресою: Харківська область, Печенізький район, с. Борщова, вул. Північна, 6а (а.с. 8).
Довідкою Управління соціального захисту населення Печенізької районної державної адміністрації № 1453 від 09.08.2016 підтверджується, що ОСОБА_2 перебуває на обліку в управлінні соціального захисту населення Печенізької районної державної адміністрації та отримує державну соціальну допомогу при народженні дитини з 01.10.2014 р. по 01.11.2017 р. (а.с. 25).
Згідно зі ст. 1 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Відповідно до ст.ст. 3 , 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України.
Одним із основних прав дитини є право на утримання. Відповідно до Конвенції ООН про права дитини, прийнятої резолюцією 44/25 Генеральної Асамблеї ООН від 20 листопада 1989 року, Держави учасниці визнають право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батько або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини. Держави учасниці вживають всіх необхідних заходів щодо забезпечення відновлення утримання дитини батьками або іншими особами, які відповідають за дитину як в середині Держави учасниці, так і за кордоном.
У відповідності до ст. 51 Конституції України батьки зобов'язані утримувати дітей до їх повноліття.
Конституційний обов'язок батьків щодо утримання дітей знайшов своє закріплення і в ст. 180 Сімейного кодексу України , відповідно до положень якої батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Положенням ст. 84 Сімейного кодексу України закріплено право дружини, з якої проживає дитина, не залежно від її матеріального становища на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
Відповідач у добровільному порядку аліменти не платить, матеріальної допомоги на утримання позивачки та неповнолітньої доньки не надає.
Відповідно до ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина та інші обставини, що мають істотне значення.
Мінімальний розмір на одну дитину не може бути менший ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених ст. 184 цього кодексу.
Якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошової сумі,підлягає індексації відповідно до закону( ст.184 Сімейного кодексу України ).
ОСОБА_6 встановлено, оскільки це не було спростовано, що відповідач має задовільний стан здоров'я, ніяких зобов'язань за іншими виконавчими листами не несе. Доказів щодо отримання відповідачем регулярного доходу у суду не має.
Цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін (ч.1 ст. 10 ЦПК України). Кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень, крім випадків, встановлених ст. 61 ЦПК України( ч.2 ст.10, ч.1 ст.60 ЦПК України).
Враховуючи зазначене, те, що відповідачем заперечень та їх доказів, на позовну заяву не надано, суд змушений розглядати справу на підставі наданих доказів, і вважає, що є всі підстави для задоволення позову в частині стягнення аліментів на дружину, до досягнення дитиною трьох років в твердій грошовій сумі у розмірі 500 грн. щомісячно та аліментів на утримання неповнолітньої дитини у розмірі 1500 грн. щомісячно до досягнення її повноліття.
В частині позовних вимог щодо стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини в розмірі не менше 3 0 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, суд вважає за необхідне відмовити. Оскільки, відповідно до ч.3 ст.184 Сімейного кодексу України якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менше мінімального розміру, передбаченого ч.2 ст. 182 цього Кодексу, то дитині призначається відповідно до закону державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 30 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову ( ч.1 ст. 191 Сімейного кодексу України). Суд допускає негайне виконання рішення у межах сплати платежу за один місяць (ст. 367 ЦПК України ).
У відповідності до ст. 88 ЦПК України суд стягує з відповідача на користь держави судовий збір у розмірі 551грн.20 коп.
Керуючись ст.ст. 10 , 11 , 60 , 79 , 88 , 174 , 209 , 212- 215 , 367 ЦПК України , ст.ст.84,180 182 , 183,184 Сімейного кодексу України , суд,
В И Р І Ш И В :
Позовні вимогиОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини та дружини до досягнення дитиною трирічного віку - задовольнити частково .
Стягнути з ОСОБА_3 , 10 вересня 1991року народження, на користь ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, аліменти на утримання неповнолітньої дитини, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, у твердій грошовій сумі у розмірі 1500( одна тисяча п'ятсот) грн. 00 коп.щомісячно, розмір яких підлягає подальшій індексації відповідно до закону, починаючи з 15 червня 2016 року та до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_3 , 10 вересня 1991року народження, на користь ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, аліменти на утримання дружини, у розмірі 500 (п'ятсот) грн. 00 коп. щомісячно, починаючи з 15 червня 2016 року та до досягнення ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 трирічного віку.
Стягнути з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4, на користь держави (отримувач коштів Управління Державної казначейської служби України у Печенізькому районі Харківської області, код отримувача ( код за ЄДРПОУ) 37519896, банк отримувача ГУДКСУ у Харківській області, код банку отримувача ( МФО) 851011, рахунок отримувача 31215206700406, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу - Судовий збір Печенізький районний суд Харківської області, код ЄДРПОУ 23141720 ) у розмірі 551 ( п'ятсот п'ятдесят одна) грн. 20 коп.
Рішення в частині стягнення з ОСОБА_3 аліментів в межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Комінтернівський районний суд м. Харкова шляхом подання апеляційної скарги в десятиденний строк з дня проголошення рішення.
ОСОБА_6 Тимченко
Суд | Печенізький районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 22.09.2016 |
Оприлюднено | 05.10.2016 |
Номер документу | 61721568 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Печенізький районний суд Харківської області
Тимченко А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні