ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
30 вересня 2016 р. Справа № 909/826/16 Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Ткаченко І. В., розглянувши матеріали за позовом ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до відповідача обслуговуючого кооперативу "Шпінель" (ідентифікаційний код 35901198) про зобов'язання вчинити дії,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до господарського суду Івано-Франківської області із позовом до відповідача ОКООП "Шпінель" із позовною вимогою - зобов'язати ОКООП "Бурштин" у зв'язку із виходом ОСОБА_1 зі складу учасників (засновників) ОКООП "Шпінель", внести зміни до Статуту ОКООП "Шпінель" та зареєструвати ці зміни у встановленому Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" порядку.
Відповідно до ст. 54 ГПК України, позовна заява подається до господарського суду в письмовій формі і підписується повноважною посадовою особою позивача або його представником, прокурором, громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності або його представником. Позовна заява повинна містити, зокрема, найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові за його наявності для фізичних осіб) сторін, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб), ідентифікаційні коди суб’єкта господарської діяльності за їх наявності (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки фізичної особи - платника податків за його наявності; виклад обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги; зазначення доказів, що підтверджують позов; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; законодавство, на підставі якого подається позов; зміст позовних вимог; якщо позов подано до кількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Як вбачається із змісту позовної заяви, позивач визначає відповідачем за даним позовом ОКООП "Шпінель", однак у прохальній заявляє вимогу про зобов'язання ОКООП "Бурштин" вчинити дії.
Таким чином, позивач у прохальній частині позовної заяви заявляє вимогу до особи, яка не є відповідачем за даним позовом.
Недодержання вимог статті 54 ГПК України щодо форми і змісту позовної заяви тягне за собою наслідки, передбачені статтею 63 ГПК України.
Аналогічна правова позиція викладена в п. 3.5 постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" № 18 від 26 грудня 2011 р.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 63 ГПК України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обґрунтований розрахунок стягуваної чи оспорюваної суми.
Отже, позовну заяву ОСОБА_1 і додані до неї документи слід повернути без розгляду у зв'язку із зазначеними вище підставами.
Згідно з ч. 3 ст. 63 ГПК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Керуючись статтями 63, 86 ГПК України, суд
у х в а л и в:
позовну заяву ОСОБА_1 до відповідача обслуговуючого кооперативу "Шпінель" про зобов'язання вчинити дії - повернути без розгляду.
Суддя Ткаченко І. В.
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2016 |
Оприлюднено | 05.10.2016 |
Номер документу | 61722311 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Ткаченко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні