Ухвала
від 29.09.2016 по справі 923/245/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м.Херсон, вул. Театральна, 18

тел. /0552/ 49-31-78

Веб сторінка : ks.arbitr.gov.ua/sud5024/


УХВАЛА

29 вересня 2016 року Справа № 923/245/15

Господарський суд Херсонської області у складі судді Гридасова Ю.В. при секретарі Зуденко Є.С.,розглянув справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРЕМ'ЄР-КАПІТАЛ", м. Одеса,

до Колективного приватного будівельного підприємства "АІС", с. Музиківка, Білозерського району Херсонської області,

про стягнення 60 900 грн. 17 коп.,

за участю Відділу державної виконавчої служби Білозерського РУЮ у Херсонській області,

за участю представників:

позивача - не прибув;

відповідача - не прибув;

відділу ДВС - не прибув.

Рішенням господарського суду Херсонської області від 16.04.2015 року позов задоволено. Стягнуто з Колективного приватного будівельного підприємства "АІС" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРЕМ'ЄР-КАПІТАЛ" 52940грн.76коп. основного боргу, 3973грн.87коп. з урахуванням встановленого індексу інфляції, 1640грн.30коп. з урахуванням 3% річних, 2345грн.24коп. пені, 1827грн.00коп. витрат по сплаті судового збору.

На виконання рішення суду 05.05.2015 року видано відповідний наказ.

23.08.2016 року позивач по справі звернувся до суду зі скаргою на бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби, у якій просить суд:

визнати бездіяльність ОСОБА_1 та інших посадових осіб Білозерського районного управління юстиції у Херсонській області;

зобов'язати відповідних посадових осіб Білозерського районного управління юстиції у Херсонській області здійснити заходи, передбачені чинним законодавством, з примусового виконання наказів Господарського суду Херсонської області від 05.05.2015р. по справі за № 923/245/15;

зобов'язати посадових осіб Білозерського районного управління юстиції у Херсонській області надіслати копію постанови про відкриття виконавчого провадження та надати інформацію про стан виконавчого провадження з примусового виконання наказів Господарського суду Херсонської області від 05.05.2015 р. по справі за № 923/245/15 про стягнення з Колективного приватного підприємства «АІС» сум боргу на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРЕМ'ЄР-КАПІТАЛ».

Представники сторін та органу виконання судових рішень, належним чином повідомлених про час, дату і місце проведення судового засідання, не скористались своїм правом на участь у розгляді скарги відповідача.

Відповідно до ч. 2 ст. 121 2 ГПК України скарги на дії органів Державної виконавчої служби розглядаються господарським судом, про час і місце якого повідомляються ухвалою стягувач, боржник чи прокурор та орган виконання судових рішень. Неявка боржника, стягувача, прокурора чи представника органу Державної виконавчої служби в судове засідання не є перешкодою для розгляду скарги.

Дослідивши матеріали справи, господарський суд

в с т а н о в и в :

В провадженні державної виконавчої служби Білозерського районного управління юстиції у Херсонській області на примусовому виконанні знаходиться наказ Господарського суду Херсонської області від 05.05.2015 по справі за № 923/245/15 про стягнення з Колективного приватного підприємства «АІС» суми боргу на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРЕМ'ЄР-КАПІТАЛ».

15 лютого 2016 р. ТОВ «ПРЕМ'ЄР-КАПІТАЛ» направило до державної виконавчої служби Білозерського районного управління юстиції у Херсонській області заяви про відкриття виконавчого провадження за вих. № 01/02.

У відповідності до ст. 25 Закону України «Про виконавче провадження» Державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби.

Державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. У постанові державний виконавець вказує про необхідність боржнику самостійно виконати рішення у строк до семи днів з моменту винесення постанови (у разі виконання рішення про примусове виселення боржника - у строк до п'ятнадцяти днів) та зазначає, що у разі ненадання боржником документального підтвердження виконання рішення буде розпочате примусове виконання цього рішення із стягненням з боржника виконавчого збору і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, передбачених цим Законом.

За заявою стягувача державний виконавець одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження може накласти арешт на майно та кошти боржника, про що виноситься відповідна постанова.

Відповідно ст. 31 Закону України «Про виконавче провадження» копії постанов державного виконавця та інші документи виконавчого провадження (далі - документи виконавчого провадження), що державний виконавець зобов'язаний довести до відома сторін та інших учасників виконавчого провадження, надсилаються адресатам із супровідними листами простою кореспонденцією, крім постанов про відкриття виконавчого провадження або відмову у відкритті виконавчого провадження, про повернення виконавчого документа стягувачеві відповідно до статті 47 цього Закону, що надсилаються рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

На адресу Скаржника відповідних копій постанов - не надходило.

Статтею 1 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (далі - рішення).

Згідно ст. 17 Закону України «Про виконавче провадження» відповідно до цього Закону підлягають виконанню державною виконавчою службою такі виконавчі документи: 1) виконавчі листи, що видаються судами, і накази господарських судів, у тому числі на підставі рішень третейського суду та рішень Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті і Морської арбітражної комісії при Торгово-промисловій палаті.

Статтею 11 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Державний виконавець: здійснює заходи, необхідні для своєчасного і в повному обсязі виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення (далі - виконавчий документ), у спосіб та в порядку, встановленому виконавчим документом і цим Законом; надає сторонам виконавчого провадження та їх представникам можливість ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження; розглядає заяви сторін та інших учасників виконавчого провадження і їхні клопотання; заявляє в установленому порядку про самовідвід за наявності обставин, передбачених цим Законом; роз'яснює сторонам їхні права і обов'язки.

Згідно п. 3.12 наказу Міністерства юстиції України від 02.04.2012 № 512/5 «Про затвердження Інструкції з організації примусового виконання рішень» (далі за текстом - Інструкція) організацію розшуку боржника - юридичної особи та майна боржника чи інформації про місце отримання боржником доходів державний виконавець здійснює шляхом направлення запитів до органів державної податкової служби, Державної реєстраційної служби України, банків, Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України, Державної казначейської служби України, Державного агентства земельних ресурсів, бюро технічної інвентаризації, нотаріату, органів статистики тощо або перевірки інформації за даними електронних баз даних та реєстрів, що містять інформацію про майно чи доходи боржника, а також за даними інших джерел інформації як офіційних, так і неофіційних (засобів масової інформації, мережі Інтернет тощо). Крім того, державний виконавець здійснює вихід за місцезнаходженням (місцем проживання) боржника.

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про виконавче провадження» сторони виконавчого провадження та прокурор як учасник виконавчого провадження мають право ознайомлюватися з матеріалами виконавчого провадження, робити з них виписки, знімати копії, заявляти відводи у випадках, передбачених цим Законом, оскаржувати рішення, дії або бездіяльність державного виконавця з питань виконавчого провадження у порядку, встановленому цим Законом, подавати додаткові матеріали, заявляти клопотання, брати участь у провадженні виконавчих дій, давати усні та письмові пояснення, висловлювати свої доводи та міркування з усіх питань, що виникають у ході виконавчого провадження, у тому числі під час проведення експертизи, заперечувати проти клопотань, доводів та міркувань інших учасників виконавчого провадження та користуватися іншими правами, наданими законом.

ТОВ «ПРЕМ'ЄР-КАПІТАЛ» зверталося до Білозерського районного управління юстиції у Херсонській області з заявами про стан виконавчого провадження (вих. № 02/04 від 29.04.2016р.) проте, жодної відповіді надано не було.

Стягувач на протязі п'яти місяців не має жодної інформації щодо стану виконавчого провадження, здійснення виконавчих дій, кількість запитів передбачених Інструкцією, відповіді на зазначені запити, чи були накладені арешти, тощо.

31.05.2016 р. з зазначених вище підстав Скаржник звернувся із скаргою на бездіяльність державного виконавця до начальника Відділу державної виконавчої служби Білозерського районного управління юстиції у Херсонській області за вих. № 05/05.

У відповідності до ст. 82 Закону України «Про виконавче провадження» рішення, дії або бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби можуть бути оскаржені стягувачем та іншими учасниками виконавчого провадження (крім боржника) до начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або до керівника відповідного органу державної виконавчої служби вищого рівня чи до суду.

Скарга, подана у виконавчому провадженні начальнику відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, розглядається у десятиденний строк з дня її надходження. За результатами розгляду скарги начальник відділу виносить постанову про її задоволення чи відмову, яка в десятиденний строк може бути оскаржена до вищестоящого органу державної виконавчої служби або до суду. Скарга, подана без додержання вимог, викладених у частині шостій цієї статті, розглядається начальником відділу в порядку, встановленому Законом України "Про звернення громадян".

Проте, відповідну постанову про задоволення або відмову у задоволенні скарги Скаржника винесено не було.

29.07.2016р. Скаржником було подано скаргу й до Головного територіального управління юстиції у Херсонській області (вих. № 12/07), проте відповіді надане також не було.

Відповідно до ст. 115 ГПК України рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".

Згідно із ч. 1 ст. 6 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець зобов'язаний використовувати надані йому права відповідно до закону і не допускати у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів фізичних і юридичних осіб.

Відповідно до приписів ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Ні позивачем, ні іншими учасниками судового процесу не представлено суду доказів бездіяльності зазначених у скарзі осіб, щодо виконання рішення у справі.

Натомість позивачем представлені докази звернень до відділу ДВС Булозерського РУЮ у Херсонській області з проханням ознайомитись з матеріалами виконавчого провадження зі зняттям копій, запитом про стан виконавчого провадження, а також зі скаргою на бездіяльність державного виконавця на ім'я начальника зазначеного відділу ДВС, у якій, зокрема, зазначається про не отримання постанови про відкриття виконавчого провадження. Вказані доводи позивача не спростовані відповідачем (боржником за виконавчим провадженням) та ДВС.

Отже, скарга позивача (стягувача за виконавчим провадженням), в частині визнання бездіяльності ОСОБА_1 та інших посадових осіб Білозерського районного управління юстиції у Херсонській області не підлягає задоволенню.

Разом з тим, скарга позивача в частині зобов'язання посадових осіб Білозерського районного управління юстиції у Херсонській області здійснити заходи, передбачені чинним законодавством, з примусового виконання наказів Господарського суду Херсонської області від 05.05.2015р. по справі за № 923/245/15 та надіслати копію постанови про відкриття виконавчого провадження та надати інформацію про стан виконавчого провадження з примусового виконання наказів Господарського суду Херсонської області від 05.05.2015 р. по справі за № 923/245/15 про стягнення з Колективного приватного підприємства «АІС» сум боргу на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРЕМ'ЄР-КАПІТАЛ» підлягає задоволенню.

Відповідно до частини 4 ст. 82 Закону України «Про виконавче провадження» рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ.

У відповідності до ст. 121 2 Господарського процесуального кодексу України скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена. Скарги на дії органів Державної виконавчої служби розглядаються господарським судом, про час і місце якого повідомляються ухвалою стягувач, боржник чи прокурор та орган виконання судових рішень. Неявка боржника, стягувача, прокурора чи представника органу Державної виконавчої служби в судове засідання не є перешкодою для розгляду скарги.

За результатами розгляду скарги виноситься ухвала, яка надсилається стягувачеві, боржникові та органові виконання судових рішень. Ухвалу може бути оскаржено у встановленому цим Кодексом порядку.

За вказаних обставин скарга відповідача на дії органу Державної виконавчої служби підлягає частковому задоволенню.

На підставі зазначеного, керуючись ст.ст. 86-87, 121-2 ГПК України,

у х в а л и в :

1. Скаргу задовольнити частково.

2. Зобов'язати посадових осіб Білозерського районного управління юстиції у Херсонській області здійснити заходи, передбачені чинним законодавством, з примусового виконання наказів Господарського суду Херсонської області від 05.05.2015р. по справі за № 923/245/15.

3. Зобов'язати посадових осіб Білозерського районного управління юстиції у Херсонській області надіслати копію постанови про відкриття виконавчого провадження та надати інформацію про стан виконавчого провадження з примусового виконання наказів Господарського суду Херсонської області від 05.05.2015 р. по справі за № 923/245/15 про стягнення з Колективного приватного підприємства «АІС» сум боргу на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРЕМ'ЄР-КАПІТАЛ».

4. В задоволенні іншої частини скарги відмовити .

Суддя Ю.В. Гридасов

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення29.09.2016
Оприлюднено07.10.2016
Номер документу61744113
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —923/245/15

Ухвала від 29.09.2016

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Гридасов Ю.В.

Ухвала від 25.08.2016

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Гридасов Ю.В.

Рішення від 16.04.2015

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Гридасов Ю.В.

Ухвала від 18.02.2015

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Гридасов Ю.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні