Справа № 521/16875/16-ц
Провадження № 2о/521/390/16
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
03 жовтня 2016 року
Малиновський районний суд м. Одеси у складі:
Головуючого - судді Гуревського В.К.
за секретаря - Ардаковська А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Одесі цивільну справу за заявою
ОСОБА_1, за участю заінтересованої особи: Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у м. Одесі Одеського міського управління юстиції, про встановлення факту смерті особи,-
в с т а н о в и в :
Заявниця ОСОБА_1, просить суд встановити факт смерті ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка настала ІНФОРМАЦІЯ_2 року у м. Донецьк, Донецької області, Будьонівському районі, посилаючись на обґрунтування своїх вимог на такі обставини.
ІНФОРМАЦІЯ_2 року в Будьонівському районі м. Донецьк, Донецької області померла громадянка України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1. Причина смерті: хронічна судинно-мозкова недостатність третього ступеню, церебральний атеросклероз з гіпертензією. ОСОБА_1 є онуком померлої особи.
Єдиними наявними документами, що підтверджують факт смерті (померлого) на території, непідконтрольній державній владі території України, що відповідно до Постанови Верховної ради України від 17 березня 2015 року №254-VIII «Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями» одночасно є тимчасово окупованою територією України, є: довідка про причину смерті від 16 квітня 2015 року № 370 (видається для захоронення); свідоцтво про смерть від 01 вересня 2015 року, серія НОМЕР_1, що видане Будьонівським відділом РАЦС м. Донецьк, що знаходиться на території, непідконтрольній державній владі України. Оригінали вказаних документів були надані до відділу РАЦС Будьонівського міського управління юстиції у Донецькій області (території непідконтрольній державній владі України) та до сьогоднішнього дня не повернуті. Тому надати суду оригінали документів не є можливим. Отримати документи, що підтверджують факт смерті за зразками законодавства України, здійснити реєстрацію факту смерті та отримати відповідне свідоцтво про смерть не є можливим. Тому заявник вимушений звернутися з цією заявою до суду.
Згідно ч. 2 ст. 257-1 ЦПК України справи про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити із задоволенням заяви за таких підстав.
У судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року в Будьонівському районі м. Донецьк, Донецької області померла громадянка України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Причина смерті: хронічна судинно-мозкова недостатність третього ступеню, церебральний атеросклероз з гіпертензією.
ОСОБА_1, заявник по справі, є онуком померлої особи, що підтверджується: свідоцтвом про народження ОСОБА_1 від 01 лютого 1980 року, серія НОМЕР_2; свідоцтвом про народження батька заявника ОСОБА_3 від 16 січня 1968 року, серія НОМЕР_3; свідоцтвом про смерть батька заявника ОСОБА_3 від 30 червня 2005 року серія НОМЕР_4; свідоцтвом про одруження ОСОБА_4 та ОСОБА_2 від 29 травня 1955 року, серія НОМЕР_5; свідоцтвом про смерть ОСОБА_2 від 01 вересня 2015 року, серія НОМЕР_1.
Єдиними наявними документами, що підтверджують факт смерті померлого на території, непідконтрольній державній владі території України, що відповідно до Постанови Верховної ради України від 17 березня 2015 року №254-VIII «Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями» одночасно є тимчасово окупованою територією України, є: довідка про причину смерті від 16 квітня 2015 року № 370 (видається для захоронення); свідоцтво про смерть від 01 вересня 2015 року, серія НОМЕР_1, що видане Будьонівським відділом РАЦС м. Донецьк, що знаходиться на території, непідконтрольній державній владі України.
Оригінали вказаних документів були надані до відділу РАЦС Будьонівського міського управління юстиції у Донецькій області (території непідконтрольній державній владі України) та до сьогоднішнього дня не повернуті. Тому надати суду оригінали документів не є можливим.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» «...тимчасово, на три роки з дня набрання цим Законом чинності, запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, до яких належать райони, міста, селища, села, що визначаються рішенням Верховної Ради України...». Постановою Верховної ради України від 17 березня 2015 року № 252-VІІІ «Про визначення окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей, в яких запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування» «...До окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей, в яких відповідно до Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» тимчасово запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування, належать райони або їх частини, міста, селища і села, що знаходяться на територіях, які розташовані між державним кордоном України з Російською Федерацією, урізом води Азовського моря та лінією, яка визначена додатком до цієї Постанови, що відповідає Мінському меморандуму від 19 вересня 2014 року...».
Відповідно до Постанови Верховної ради України від 17 березня 2015 року №254-VІІІ «Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями» окремі райони, міста, селища і села Донецької та Луганської областей, в яких відповідно до Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування, до моменту виведення усіх незаконних збройних формувань, російських окупаційних військ, їх військової техніки, а також бойовиків та найманців з території України та відновлення повного контролю України за державним кордоном України - визнані Верховною радою України тимчасово окупованими.
Отримати документи, що підтверджують факт смерті за зразками законодавства України, здійснити реєстрацію факту смерті та отримати відповідне свідоцтво про смерть не є можливим.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» - державна реєстрація смерті проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану на підставі, в т. ч. рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час або оголошення її померлою.
Встановлення факту смерті в судовому порядку необхідно для подальшої реєстрації цього факту в органах державної реєстрації актів цивільного стану та отримання відповідного документу - свідоцтва про смерть, згідно чинного законодавства України.
Не надаючи оцінки легітимності документам, виданим на тимчасово окупованій території, оскільки за законом такі документи є недійсним і не створюють правових наслідків, тому що видані органами та/або особами, передбаченими частиною другою статті 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», суд має виходити із самого факту смерті особи.
Будь-які докази, які свідчать про протилежне, у суду відсутні. Іншого способу захистити свої права заявник не має.
Таким чином, виходячи зі встановлених обставин у справі, досліджених у сукупності на підставі їх налізу, суд вважає, що з огляду на зібрані докази факт смерті ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка настала ІНФОРМАЦІЯ_2 року у м. Донецьк, Донецької області, Будьонівському районі, є очевидним та обґрунтованим.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку про те, що заява підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 257-1 ЦПК України заява про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана батьками, родичами, їхніми представниками або іншими законними представниками дитини до будь-якого суду за межами такої території України незалежно від місця проживання заявника. Заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана родичами померлого або їхніми представниками до суду за межами такої території України.
Ухвалене судом рішення у справах про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, підлягає негайному виконанню.
Рішення у справах про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути оскаржено в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. Оскарження рішення не зупиняє його виконання.
Копія судового рішення видається особам, які брали участь у справі, негайно після проголошення такого рішення або невідкладно надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації народження або смерті особи.
Судом роз'яснюється, що це рішення є достатнім документом для підтвердження юридичного факту, про встановлення якого просить заявник.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 213, 215, ст. 256 - 259 Цивільного процесуального кодексу України, СУД -
В И Р І Ш И В :
Заяву ОСОБА_1, за участю заінтересованої особи: Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у м. Одесі Одеського міського управління юстиції, про встановлення факту смерті особи - задовольнити.
Встановити факт смерті ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, яка настала ІНФОРМАЦІЯ_2 року в Будьонівському районі м. Донецьк, Донецької області (території, непідконтрольній державній владі України).
Допустити негайне виконання рішення суду та зобов'язати Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Малиновського району м. Одеси видати свідоцтво про смерть ОСОБА_2 заявнику (онуку померлої) ОСОБА_1 або його належному представнику ТОВ «Гранд Асістанс» (код ЄДРПОУ 40425723), поштова адреса: 65012, м. Одеса, вул. Троїцька, 28.
Копію судового рішення невідкладно надіслати до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у м. Одесі Одеського міського управління юстиції.
Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційному суду через суд першої інстанції апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Оскарження рішення не зупиняє його виконання.
СУДДЯ: В.К.Гуревський
Суд | Малиновський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2016 |
Оприлюднено | 10.10.2016 |
Номер документу | 61747450 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Малиновський районний суд м.Одеси
Гуревський В. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні