ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 вересня 2016 р. Справа № 909/649/16
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Неверовська Л. М. , секретар судового засідання Павлюк У. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
до відповідача : Приватного підприємства "Компанія "ОСОБА_1", АДРЕСА_1, 76008;
про зобов'язання Приватне підприємство "Компанія "ОСОБА_1" звільнити приміщення ЦТП (центрального теплового пункту) котельні на вул. Леонтовича, 14 А, м. Коломия від котельного обладнання Приватного підприємства "Компанія "ОСОБА_1";
за участю:
Від позивача: ОСОБА_2 - юрисконсульт Комунального підприємства "Коломиятеплосервіс", довіреність (№ 1 від 21.07.16);
Від відповідача представники не з'явилися.
ВСТАНОВИВ: Комунальне підприємство "Коломиятеплосервіс" звернулося до господарського суду Івано-Франківської області з позовом до Приватного підприємства "Компанія "ОСОБА_1" про зобов'язання Приватне підприємство "Компанія "ОСОБА_1" звільнити приміщення ЦТП (центрального теплового пункту) котельні на вул.Леонтовича, 14 А, м. Коломия від котельного обладнання Приватного підприємства "Компанія "ОСОБА_1".
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав наведених у позовній заяві, просить суд позов задовольнити.
Відповідач явку представника в судове засідання не забезпечив, відзив на позов не подав, про поважність причини своєї неявки суду не повідомив. Враховуючи ту обставину, що відповідача було належним чином повідомлено про час і місце розгляду справи, останнього не було позбавлено конституційного права на захист охоронюваних законом інтересів. У разі неможливості забезпечення явки представника в судове засідання, сторона у справі не позбавлена права надавати свої вимоги і заперечення у письмовому вигляді. Разом з тим, у відповідності із ст.22 ГПК України, сторони зобов'язані добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.
З огляду на те, що явка сторін не визнавалась обов'язковою, будь-яких клопотань про відкладення розгляду справи не надходило, справа розглядається за наявними в ній матеріалами відповідно до статті 75 Господарського процесуального кодексу України, без участі відповідача, якого належно повідомлено про час і місце судового засідання.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, всебічно та повно з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши в сукупності всі докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
12.10.11 між Коломийською міською радою, Приватним підприємством "Компанія "ОСОБА_1" (відповідачем), а також Відділом управління комунальним майном Коломийської міської ради (балансоутримувачем), укладено договір оренди нерухомого майна територіальної громади міста Коломия.
У зв'язку з неналежним виконанням умов договору оренди нерухомого майна від 12.10.11 р. Коломийська міська рада звернулась до господарського суду Івано-Франківської області з позовом до Приватного підприємства "Компанія "ОСОБА_1" про стягнення заборгованості, яка виникла внаслідок неналежного виконання грошових зобов'язань за договором оренди, а також розірвання вказаного договору і повернення об'єкта оренди відділу управління комунальним майном Коломийської міської ради.
Рішенням господарського суду Івано-Франківської області від 12.01.2016р. задоволено позов Коломийської міської ради до Приватного підприємства "Компанія "ОСОБА_1" про стягнення заборгованості, яка виникла внаслідок неналежного виконання грошових зобов'язань за договором оренди нерухомого майна від 12.10.11 в сумі 37552,63грн., розірвано договір оренди нерухомого майна територіальної громади міста Коломия від 12.10.11, укладений між Коломийською міською радою та Приватним підприємством "Компанія "ОСОБА_1" та Відділом управління комунальним майном Коломийської міської ради. Приватне підприємство "Компанія "ОСОБА_1" зобов'язано повернути Відділу управління комунальним майном Коломийської міської ради орендоване майно, а саме: частину нежитлового приміщення котельні (центрального теплового пункту загальною площею 183,0 м. кв.), що знаходиться по вулиці Леонтовича, 14а, м. Коломия.
Згідно акту приймання-передачі споруди центрального теплового пункту на вул.Леонтовича, 14а з балансу відділу управління комунальним майном Коломийської міської ради на баланс комунального підприємства „КоломиятеплосервісВ» від 29.04.2016 р., Відділ управління комунальним майном Коломийської міської ради передав на баланс Комунального підприємства „КоломиятеплосервісВ» (позивачу) приміщення центрального теплового пункту ЦТП котельні по вул. Леонтовича, 14а для ведення господарської діяльності з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії закладам управління освіти Коломийської міської ради - загально-освітня школа №6 (ЗОІП №6) та дитячий навчальний заклад № 21 (ДНЗ №21).
На підставі договору оренди нерухомого майна територіальної громади м. Коломиї від 12 жовтня 2011 року укладеного Коломийською міською радою з Приватним підприємством „Компанія „ОСОБА_1" (відповідачем) в приміщенні ЦТП на вул. Леонтовича, 14а, м.Коломия було встановлено котельне обладнання.
21.03.2016р. відділом державної виконавчої служби Коломийського міжрайонного управління юстиції прийнято постанову про відкриття виконавчого провадження.
Як вбачається з акту від 14.04.2016 року, складеного заступником начальника ВДВС Коломийського МРУЮ, нежитлове приміщення ЦТП площею 183 кв. м., що знаходиться на вул. Леонтовича, 14а в м. Коломия, повернуто відділу управління комунальним міської ради.
Однак, станом на день розгляду справи відповідач не звільнив приміщення ЦТП котельні від котельного обладнання.
Статтею 391 Цивільного кодексу України передбачено право власника майна при наявності дій осіб, спрямованих на перешкоджання вільного користування та розпорядження власником своїм майном, вимагати усунення таких перешкод.
Позивачем негаторного позову може бути власник або титульний володілець, у якого знаходиться річ і щодо якої відповідач ускладнює здійснення повноважень користування або розпорядження, а відповідачем - лише та особа, яка перешкоджає позивачеві у здійсненні його законного права користування чи розпорядження річчю.
Для подання негаторного позову достатньо, щоб дії та/або бездіяльність порушували права власника і були протиправними, тобто необхідною умовою для застосування даної статті є доведеність факту здійснення відповідачем перешкод у реалізації позивачем права користування та розпоряджання своїм майном, а також, обґрунтування в чому полягають такі перешкоди.
Згідно ст. 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом.
Права та обов'язки балансоутримувача визначені ст.24 Закону України "Про житлово-комунальні послуги". Балансоутримувач має право: 1) здійснювати функції утримання на балансі переданого йому за договором з власником майна та управляти їм чи передавати за договором повністю або частково функції управління управителю; 2) визначати порядок утримання, експлуатації та ремонту майна; 3) укладати договори на надання житлово-комунальних послуг; 4) приймати рішення щодо використання коштів на виконання капітального та поточного ремонтів; 5) здійснювати господарську діяльність у порядку, визначеному законом; 6) звертатися до суду про звернення стягнення на майно осіб, які відмовляються оплачувати рахунки за споживання житлово-комунальних послуг або відшкодовувати завдані збитки майну, що перебуває в нього на балансі.
Згідно статуту Комунального підприємства „КоломиятеплосервісВ» підприємство створене з метою надання послуг з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії бюджетним установам, організаціям та іншим споживачам, а також утримання будинків та прибудинкових територій, збереження житлового фонду та належного його використання.
Враховуючи те, що відсутніми є будь-які правові підстави для здійснення відповідачем права користування приміщенням центрального теплового пункту, безпідставне використання відповідачем даного приміщення для утримання власного котельного обладнання є протиправним та таким, що порушує права користування та розпоряджання об'єктом позивача.
Відповідно до ч.1 ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Вказаною нормою обов'язок доказування покладений на сторони процесу. Доказування полягає у поданні доказів сторонами та доведенні їх переконливості суду.
Відповідачем не надано жодних доказів в спростування вимог позивача.
З огляду на викладені обставини, позовні вимови є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
У відповідності до ч. 3 статті 49 ГПК України, судовий збір слід покласти на відповідача.
Керуючись ст. ст. ст. 33, 49, ст. 82 -85 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
позов Комунального підприємства "Коломиятеплосервіс" до Приватного підприємства "Компанія "ОСОБА_1" про зобов'язання Приватне підприємство "Компанія "ОСОБА_1" звільнити приміщення ЦТП (центрального теплового пункту) котельні на вул.Леонтовича, 14 А, м. Коломия від котельного обладнання Приватного підприємства "Компанія "ОСОБА_1" - задовольнити.
Зобов'язати Приватне підприємство "Компанія "ОСОБА_1", АДРЕСА_1, 76008 (ідентифікаційний номер 36732857) звільнити приміщення ЦТП (центрального теплового пункту) котельні на вул.Леонтовича, 14 А, м. Коломия від котельного обладнання.
Стягнути з Приватного підприємства "Компанія "ОСОБА_1", АДРЕСА_1, 76008 (ідентифікаційний номер 36732857) на користь Комунального підприємства "Коломиятеплосервіс", пл. Привокзальна, 15, м.Коломия, Івано-Франківська область, 78200 (ідентифікаційний номер 40333641) 1378 (одну тисячу триста сімдесят вісім) грн. судового збору, про що видати наказ після набирання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено 03.10.16
Суддя Неверовська Л. М.
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2016 |
Оприлюднено | 07.10.2016 |
Номер документу | 61755969 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Неверовська Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні