Постанова
від 05.10.2016 по справі 815/4785/16
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 815/4785/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 жовтня 2016 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Завальнюка І.В., розглянувши о 12:30 годині в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Головного управління Державної служби Держпраці в Одеській області до Підприємства В«ВеселкаВ» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю про вжиття заходів реагування,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду із зазначеним позовом, в якому просить суд застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до ТОВ В«ВеселкаВ» шляхом зобов'язання повністю зупинити виконання робіт (виробництва) з експлуатації автозаправної станції за адресою: 67130, Одеська область, Великомихайлівський район, смт. Цебрикове, вул. Леніна, 103, у зв'язку із загрозою життю та здоров'ю людей.

Оцінивши належність, допустимість, достовірність наданих сторонами доказів, а також достатність та взаємний зв'язок у їх сукупності, суд вважає зазначені позовні вимоги підлягаючими задоволенню.

Судом встановлено, що Головним управлінням Державної служби Держпраці в Одеській області було проведено перевірку підприємства В«ВеселкаВ» у вигляді ТОВ, за результатами якої складено акт перевірки суб'єкта господарювання від 18.03.2016 р. Зазначеним актом встановлено 18 порушень нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, які створюють загрозу життю та здоров'ю людей. Посадовою особою ГУ Державної служби Держпраці в Одеській області на підставі акту було складено припис від 18.03.2016 р. № 231-391, яким зобов'язано відповідача інформувати про усунення кожного із зазначених у приписі порушень у тижневий строк, після закінчення терміну усунення порушення. Копію вищевказаного припису отримано директором підприємства В«ВеселкаВ» у вигляді ТОВ ОСОБА_1 18.03.2016 р., про що свідчить його підпис на 4 арк. припису.

Після надходження інформації від суб'єкта господарювання щодо виконання припису посадовою особою Держгірпромнагляду України, яка видала припис, проводиться перевірка виконання припису. У разі неподання суб'єктом господарювання відповідної інформації у встановлені терміни Держгірпромнагляд України набуває право проведення позапланової перевірки суб'єкта господарювання.

З метою перевірки виконання припису щодо усунення порушень вимог законодавства, на підставі наказу Головного управління Держпраці в Одеській області від 05.09.2016 р. № 1128 у період з 06.09.2016 р. по 07.09.2016 р. посадовою особою Головного управління було проведено позапланову перевірку підприємства В«ВеселкаВ» у вигляді ТОВ на предмет дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки. За результатами перевірки складено акт від 07.09.2016 р. № 853.

Перевіркою встановлено, що відповідачем не усунено порушення нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, 7 з яких створюють загрозу життю та здоров'ю людей, а саме:

відсутній дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки (газонебезпечні роботи та роботи у вибухопожежонебезпечних зонах), що є порушенням п. 6 дод. 2 В«Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпекиВ» , ПКМУ № 1107 від 26.10.2011 р.

відсутній дозвіл на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки (ПРК, резервуари для зберігання нафтопродуктів), що є порушенням п. 1 дод. 3 В«Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпекиВ» , ПКМУ N1107 від 26.10.2011р.

не розроблено ідентифікацію об'єкта підвищеної небезпеки, що є порушенням п. 3 В«Порядок ідентифікації та обліку об'єктів підвищеної небезпекиВ» , ПКМУ № 956 від 11.07.2002 р.

не розроблено План локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій, що є порушенням ст. 11 ЗУ В«Про об'єкти підвищеної небезпекиВ»

не розроблена встановленим порядком декларація безпеки об'єкта підвищеної небезпеки (АЗС), що є порушенням п. 3 В«Порядок декларування безпеки об'єктів підвищеної небезпекиВ» , ПКМУ № 956 від 11.07.2002 р.

не проведено встановленим порядком експертне обстеження резервуарів з нафтопродуктами, для визначення можливості їх подальшої експлуатації, що є порушенням п. 21 «Порядок проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», затверджено ПКМУ № 687 від 26.05.2004 р.

не проведено технічний огляд обладнання підвищеної небезпеки (паливо-роздавальні колонки), що є порушенням п. 7 В«Порядок проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпекиВ» , затвердженого ПКМУ № 687 від 26.05.2004 р.

У зв'язку із виявленнями порушеннями директора підприємства В«ВеселкаВ» у вигляді ТОВ ОСОБА_1 о 15:00 год. 07.09.2016 р. попереджено про необхідність негайного зупинення робіт (виробництва) - експлуатацію АЗС ТОВ В«ВеселкаВ» за адресою: Одеська область, Великомихайлівський район, смт. Цебрикове, вул. Леніна, 103. Копію вищевказаного акту перевірки отримано директором підприємства В«ВеселкаВ» у вигляді ТОВ ОСОБА_1 про що свідчить його підпис на 8 арк. акту перевірки.

У зв'язку із зазначеним вище позивач звернувся до суду з адміністративним позов для застовування засобів реагування.

На момент розгляду справи у суду відсутні відомості щодо зупинення робіт (виробництва) - експлуатації АЗС ТОВ В«ВеселкаВ» за адресою: Одеська область, Великомихайлівський район, смт. Цебрикове, вул. Леніна, 103.

Згідно з ст.4 Закону України В«Про охорону праціВ» державна політика у галузі охорони праці базується, у тому числі, на принципах пріоритету життя і здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.

Відповідно до п.1.4 Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду, державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затвердженого наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 11.08.2011 року № 826 (далі - Положення № 826), загроза життю та здоров'ю працівників - це виникнення умов, за яких подальше продовження виконання робіт або експлуатація об'єкта, машин і механізмів несе ризик спричинення внаслідок цих умов фізичної шкоди працівникові, в тому числі такої, яка може призвести до смертельних наслідків.

Пунктом 2.26 Положення № 826 передбачено, що право заборони виконання робіт, виробництва виникає у разі виявлення під час перевірки: порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, що створюють загрозу життю працівників; порушень вимог Кодексу України про надра; відсутності дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; непроведення у встановленому порядку та в терміни технічного огляду, випробування або експертного обстеження машин, механізмів та устатковання підвищеної небезпеки; виникнення нещасного випадку зі смертельним або тяжким наслідком, групового нещасного випадку. У разі виявлення факту перевищення допустимих норм технологічного навантаження виробничого об'єкта (окремого виробництва, машин і механізмів) або якщо дійсний рівень технологічного навантаження створює загрозу життю працівників, уникнути чого можливо за рахунок його зниження, роботи такого об'єкта (виробництво, експлуатація машин і механізмів) можуть бути обмежені до допустимого безпечного рівня.

Відповідно до п.5 ст.4 Закону України В«Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльностіВ» повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування.

Вирішуючи спір, суд враховує, що виявлені порушення створюють загрозу життю та здоров'ю людей, а відповідачем їх наявність не спростована, рівно як і не надано доказів усунення виявлених порушень. При цьому метою адміністративного позову є превентивна міра, усунення умов, які несуть ризик спричинення шкоди людям.

Одним із головних принципів адміністративного судочинства, відповідно до ст. 7 КАС України є принцип верховенства права. Відповідно до ст. 3 Конституції України та ст.8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права.

В адміністративному судочинстві принцип верховенства права зобов'язує суд надавати законам та іншим нормативно-правовим актам тлумачення у спосіб, який забезпечує пріоритет прав людини при вирішенні справи. Тлумачення законів та нормативно-правових актів не може спричиняти несправедливих обмежень прав людини.

З урахування вищевикладеного та беручи до уваги загрозу життю та/або здоров'ю людей, а також з метою недопущення спричинення шкоди життю чи здоров'ю людей, суд вважає за необхідне застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до відповідача шляхом зобов'язання повністю зупинити виконання робіт (виробництва) та експлуатації автозаправної станції за адресою: 67130, Одеська область, Великомихайлівський район, смт. Цебрикове, вул. Леніна, 103.

Суд також роз'яснює відповідачу його право на підставі ч.12 ст. 183-2 КАС України подати заяву про скасування заходів реагування, застосованих судом, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами. Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).

Крім того суд повідомляє відповідачу його обов'язок, в силу п.8 ч.6 ст.183-2 КАС України, виконати постанову негайно.

Керуючись ст.ст.158-163, 183-2 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Головного управління Держпраці в Одеській області задовольнити.

Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Підприємства В«ВеселкаВ» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю (код за ЄДРПОУ: 24765167, юридична адреса: вул. Леніна, буд. 103, смт. Цебрикове, Великомихайлівський район, Одеська область, 67130), шляхом зобов'язання Підприємства В«ВеселкаВ» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю (код за ЄДРПОУ: 24765167) повністю зупинити виконання робіт (виробництва) з експлуатації автозаправної станції за адресою: 67130, Одеська область, Великомихайлівський район, смт. Цебрикове, вул. Леніна, буд. 103, у зв'язку із загрозою життю та здоров'ю людей.

Допустити негайне виконання постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги.

Суддя І.В. Завальнюк

СудОдеський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення05.10.2016
Оприлюднено10.10.2016
Номер документу61812701
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —815/4785/16

Ухвала від 11.11.2016

Адміністративне

Одеський апеляційний адміністративний суд

Зуєва Л.Є.

Постанова від 01.11.2016

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Завальнюк І. В.

Постанова від 05.10.2016

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Завальнюк І. В.

Ухвала від 22.09.2016

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Завальнюк І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні