1-кс/754/2364/16
Справа № 754/12193/16-к
У Х В А Л А
Іменем України
05 жовтня 2016 року слідчий суддя Деснянського районного суду м. Києва ОСОБА_1
з участю секретаря ОСОБА_2
з участю прокурора ОСОБА_3
розглянувши клопотання слідчого УП ГУНП в м. Києві ОСОБА_4 про арешт майна
ВСТАНОВИВ:
Слідчий УП ГУНП в м.Києві ОСОБА_4 , за погодження з прокурором, 04.10.2016 року подав до суду клопотання про арешт майна.
Обґрунтовуючи клопотання прокурор зазначає, що відповідно до матеріалів досудового розслідування та витягу з реєстру досудових розслідувань, Департаментом земельних ресурсів КМДА в межах наданих повноважень по здійсненню самоврядного контролю за використанням та моніторингу земель в м. Києві, на виконання рішення Київської міської ради від 02.04.2015 року № 317/1182 «Про забезпечення недопущення самовільного будівництва та самовільного зайняття земельних ділянок», на території Деснянського району міста Києва виявлено автомобільні газозаправні станції (АГЗП) встановлені на самовільно зайнятих земельних ділянках без належної дозвільної документації. Відповідно до Закону України «Про об`єкти підвищеної небезпеки», який визначає правові, економічні, соціальні та організаційні основи діяльності, пов`язаної з об`єктами підвищеної небезпеки, і спрямований на захист життя і здоров`я людей та довкілля від шкідливого впливу аварій на цих об`єктах шляхом запобігання їх виникненню, обмеження (локалізації) розвитку і ліквідації наслідків, об`єктами підвищеної небезпеки, до яких відносяться АГЗП (АГЗС), являються об`єкти, на яких використовуються, зберігаються або транспортуються одна або кілька небезпечних речовин, чи категорій речовин у кількості, що дорівнює або перевищує нормативно встановлені порогові маси, а також інші об`єкти як такі, що відповідно до закону є реальною загрозою виникнення надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру.
Також, згідно чинного законодавства, а саме п. 9.1 Норм визначення категорій приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою, затверджених наказом МНС від 03.12.2007 № 833, зовнішні установки в яких знаходяться горючі гази (резервуари для зберігання горючого газу на АГЗП) відносяться до вибухопожежонебезпечної категорії та створюють реальну загрозу життю людей.
Так, згідно акту обстеження земельної ділянки № 16-1109-03 від 21.06.2016., який був складений спеціалістами Департаменту земельних ресурсів КМДА було встановлено, що земельна ділянка на розі вул. Попудренка та проспект Броварського,18-д у Деснянському районі м. Києва, орієнтовною площею 0,01га. використовується під розміщення та експлуатацію споруд автомобільного газовозаправочного пункту (АГЗП). Господарську діяльність по реалізації скрапленого газу здійснює ГОВ «Сіріус ВС» (СДРПОУ 32528026) на підставі договору від 03.03.2016 №17, укладеного з ГОВ «Євроавтогаз» (СДРПОУ 33444141) про надання у тимчасове володіння та користування технологічного обладнання для реалізації скрапленого газу на АГЗП. У базі міського земельного кадастру земельна ділянка, на якій розміщений автомобільний газозаправний пункт, не обліковується.
Рішення щодо передачі будь-якій юридичній чи фізичній особі земельної ділянки під розміщення там експлуатацію АГЗП у власність (користування) Київська міська рада за поданням департаменту земельних ресурсів, не приймала.
При використанні земельної ділянки під розміщення та експлуатацію АГЗП вбачаються порушення вимог земельного законодавства, а саме самовільне заняття земельної ділянки.
Крім того, у ході проведення огляду місця події 03.10.2016 року вище вказаної АГЗП за участі заступника начальника відділу нагляду на виробництві і на об`єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Київській області та головного інспектора відділу державного нагляду та контролю у сфері пожежної техногенної безпеки та цивільного захисту Деснянського РУГУ ДСНС України в м. Києві, було виявлені численні порушення, які становлять реальну загрозу виникнення надзвичайної ситуації та життю людей.
Враховуючи вищевикладене, в рамках кримінального провадження №12015100030012046 слідчий просить з метою збереження речових доказів накласти арешт на вилучені в ході огляду місця події резервуар для зберігання вуглеводного скрапленого газу, об`ємом 10 метрів кубічних, серійний номеру 5115; заправну колонку (паливо роздавальна колонка), без серійного номера; заправну колонку (паливо роздавальна колонка), без серійного номера; скраплений газ в кількості 4610 літрів.
Вислухавши в судовому засіданні думку прокурора, який підтримав клопотання, дослідивши матеріали кримінального провадження, та долучені до клопотання матеріали, приходжу до наступного.
Згідно із вимогами ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, псування, передачі, відчуження. Арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди. Арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст..98 КПК України.
Вимоги, щодо змісту клопотання про арешт майна регламентовані ст.171 КПК України.
Як вбачається із змісту клопотання та доданих документів слідчим були дотримані вимоги ст.171 КПК України.
Постановою слідчого від 03.10.2016 року резервуар для зберігання вуглеводного скрапленого газу, об`ємом 10 метрів кубічних, серійний номеру 5115; заправну колонку (паливо роздавальна колонка), без серійного номера; заправну колонку (паливо роздавальна колонка), без серійного номера; скраплений газ в кількості 4610 літрів визнано речовими доказами.
Прокурор в суді довів необхідність арешту вказаного майна, а також враховуючи правову підставу для арешту майна, достатність доказів, що вказують на вчинення кримінального правопорушення, розмір шкоди та можливого цивільного позову, наслідки арешту майна для інших осіб, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, приходжу до висновку про задоволення клопотання прокурора.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.170-173 КПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого УП ГУНП в м.Києві ОСОБА_4 про арешт майна задовольнити.
З метою забезпечення збереження речових доказів накласти арешт на резервуар для зберігання вуглеводного скрапленого газу, об`ємом 10 метрів кубічних, серійний номеру 5115; заправну колонку (паливо роздавальна колонка), без серійного номера; заправну колонку (паливо роздавальна колонка), без серійного номера; скраплений газ в кількості 4610 літрів.
Ухвала про арешт майна виконується негайно, слідчим, прокурором.
Апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді може бути подана безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва протягом 5 днів з дня її оголошення
Слідчий суддя
Суд | Деснянський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2016 |
Оприлюднено | 14.03.2023 |
Номер документу | 61846985 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Деснянський районний суд міста Києва
Вінтоняк Р. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні