Дата документу 06.10.2016
ЄУ № 420/1783/16-ц
Провадження №2/420/871/16
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
06 жовтня 2016 року смт. Новопсков
Луганська область
Новопсковський районний суд Луганської області у складі головуючого судді Тарасова Д.С., за участю секретаря Колесник Г.О., прокурора Потапенка Д.Р., представника відповідача ОСОБА_1, розглянувши в попередньому судовому засіданні в залі суду смт. Новопсков матеріали зустрічної позовної заяви ОСОБА_2 до керівника Старобільської місцевої прокуратури Луганської області в інтересах держави в особі Можняківської сільської ради Новопсковського району Луганської області про розірвання договору оренди земельної ділянки ,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Новопсковського районного суду Луганської області знаходиться цивільна справа за позовною заявою керівника Старобільської місцевої прокуратури Луганської області в інтересах держави в особі Можняківської сільської ради Новопсковського району Луганської області до ОСОБА_2 про внесення змін до договору оренди земельної ділянки.
03.10.2016 року до суду надійшов зустрічний позов ОСОБА_2 до керівника Старобільської місцевої прокуратури Луганської області в інтересах держави в особі Можняківської сільської ради Новопсковського району Луганської області про розірвання договору оренди земельної ділянки.
Згідно ст. 124 ЦПК України зустрічна позовна заява, подається з додержанням загальних правил пред’явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 119 і 120 цього Кодексу. До зустрічної позовної заяви, поданої з порушенням вимог, встановлених частиною першою цієї статті, застосовуються положення статті 121 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити: найменування суду, до якого подається заява; ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі; зміст позовних вимог; ціну позову щодо вимог майнового характеру; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; перелік документів, що додаються до заяви. Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання. Позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом.
Згідно ч. 2 ст. 45 ЦПК України з метою представництва інтересів громадянина або держави в суді прокурор в межах повноважень, визначених законом, звертається до суду з позовною заявою (заявою), бере участь у розгляді справ за його позовами. Прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній заяві (заяві) самостійно визначає, в чому полягає порушення інтересів держави, та обґрунтовує необхідність їх захисту, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. У разі відсутності такого органу або відсутності у нього повноважень щодо звернення до суду прокурор зазначає про це в позовній заяві і в такому разі прокурор набуває статусу позивача.
Аналізуючи дану норму закону робимо висновок про те, що прокурор, який діє в інтересах інших сторін, не є ані представником сторони, ані стороною у процесі, так як прокурор не учасник спірних правовідносин. Позивачем у процесі є особа, в інтересах якої прокурор звернувся в суд. Тим не менш, в силу ст. 46 ЦПК України прокурор має процесуальні права та обов’язки позивача, за винятком тих, які належать позивачу як суб’єкту спірного правовідношення. Таким чином, до прокурора не може бути заявлений зустрічний позов.
В порушення даних норм відповідачем в зустрічній позовній заяві зазначено керівника Старобільської місцевої прокуратури Луганської області в інтересах держави в особі Можняківської сільської ради Новопсковського району Луганської області.
Крім того, згідно п. 8 ч. 1 ст. 80 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про розірвання договору найму (оренди) або договору найму (оренди) житла - сукупністю платежів за користування майном або житлом протягом строку, що залишається до кінця дії договору, але не більше ніж за три роки.
В порушення вищевказаних норм в зустрічній позовній заяві не зазначено ціну позову.
Як вбачається з наданої зустрічної позовної заяви вказані вимоги закону при її поданні у повному обсязі не виконано. Невиконання вимог ст.ст. 119-120 ЦПК України, є підставою для залишення зустрічної позовної заяви без руху у відповідності зі ст. 121 ЦПК України з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати п’яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 119-121, 209, 210, 293 ЦПК України, суддя,
УХВАЛИВ:
Зустрічну позовну заяву ОСОБА_2 до керівника Старобільської місцевої прокуратури Луганської області в інтересах держави в особі Можняківської сільської ради Новопсковського району Луганської області про розірвання договору оренди земельної ділянки залишити без руху, про що сповістити позивача, надавши йому строк для усунення зазначених недоліків, який не може перевищувати п’яти днів з дня отримання позивачем копії ухвали.
Роз’яснити, що в іншому випадку зустрічна позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Новопсковський районний суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 06.10.2016 |
Оприлюднено | 11.10.2016 |
Номер документу | 61851537 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новопсковський районний суд Луганської області
Тарасов Д. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні