Ухвала
від 05.10.2016 по справі 821/368/16
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

05 жовтня 2016 року м. Київ К/800/26067/16

Суддя Вищого адміністративного суду України Рецебуринський Ю.Й. перевіривши касаційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 4 травня 2016 року та постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 17 серпня 2016 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної фікальної служби у Херсонській області про визнання дій протиправними та скасування наказу,

В С Т А Н О В И В :

Частиною другою статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.

Судом апеляційної інстанції справу розглянуто у відкритому судовому засіданні 17 серпня 2016 року.

30 вересня 2016 року (відповідно до відтиску поштового штемпелю на копії конверту), Головне управління Державної фіскальної служби у Херсонській області, тобто з пропуском встановленого законом строку, подало до Вищого адміністративного суду України касаційну скаргу з заявою про поновлення процесуального строку.

Як на підставу пропуску строку посилається на те, що повний текст оскаржуваного рішення суду апеляційної інстанції отримано лише 13 вересня 2016 року.

Проте, таке твердження є помилковим, оскільки обчислення відповідачем строку подачі касаційної скарги з часу одержання ним копії судового рішення апеляційного суду - суперечить вимогам частини другої статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України.

Оскільки, доказів про вжиття заходів для отримання судового рішення та, відповідно, підготовки й подання касаційної скарги в межах строку касаційного оскарження відповідачем не надано, тому наведені ним обставини не свідчать про поважність причин пропущення процесуального строку.

Частиною четвертою статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави вказані нею у заяві, визнані неповажними.

За змістом частини четвертої статті 214 КАС України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Враховуючи викладене, суд касаційної інстанції вважає за необхідне залишити касаційну скаргу без руху для надання інших підстав для поновлення строку та відповідних доказів на підтвердження поважності пропуску строку.

Відповідно до частини п'ятої статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Судом встановлено, що до касаційної скарги додано платіжне доручення від 27 вересня 2016 року №1102 в розмірі 826 грн 80 коп.

З рішень судів першої та апеляційної інстанцій вбачається, що ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просив: визнати протиправними дії Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області щодо проведення службового розслідування, оформленого Висновком по матеріалам службового розслідування стосовно співробітників оперативного управління Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області та оперативного управлінні Державної податкової інспекції у м. Херсоні Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області від 9 лютого 2016 року № 229/21-22-07-04-04; визнати протиправним та скасувати пункту 2 наказу Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області від 19 лютого 2016 року №65-о «Про вжиття заходів реагування», яким старшому оперуповноваженому з ОВС відділу оперативного супроводження адміністрування податку на додану вартість оперативного управління Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області (за період виконання обов'язків заступника начальника оперативного управління Державної податкової інспекції у м. Херсоні Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області) підполковнику податкової міліції ОСОБА_1 оголошено догану.

Згідно з частиною третьою статті 6 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року №3674-VI (зі змінами внесеними відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22 травня 2015 року №484-VIII, який набрав чинності з 1 вересня 2015 року) за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до підпункту першого пункту 3 частини другої статті 4 Закону №3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати. Тобто, 551 грн 20 коп за кожну вимогу немайнового характеру.

Підпунктом третім пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року №3674-VI (зі змінами внесеними відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22 травня 2015 року №484-VIII, який набрав чинності з 1 вересня 2015 року) за подання касаційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до касаційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

Судовий збір за подачу касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України повинно бути внесено або перераховано на розрахунковий рахунок 31210255700007, отримувач коштів: УДКCУ у Печерському р-ні, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897, код банку отримувача: 820019, банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, код класифікації доходу бюджету: 22030105 "Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 075)",призначення платежу: "101; судовий збір, Вищий адміністративний суд України".

Документи про сплату судового збору подаються до суду в оригіналі.

Враховуючи вже сплачений судовий збір сплаті підлягає 496 грн 08 коп (1322 грн 88 коп - 826 грн 80 коп = 496 грн 08 коп).

Таким чином, касаційна скарга не відповідає вимогам статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини третьої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

У відповідності з вимогами частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Таким чином, касаційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням відповідачу терміну для усунення зазначених недоліків, протягом тридцяти днів з моменту отримання даної ухвали, які полягають у необхідності додати заяву про поновлення строку касаційного оскарження з обґрунтуванням поважності причин його пропуску; надати документ про сплату судового збору.

Невиконання ухвали у встановлений строк є підставою для відмови у відкритті касаційного провадження або повернення касаційної скарги заявнику.

На підставі викладеного, керуючись статтями 108, 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -

У Х В А Л И В :

1. Залишити касаційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області без руху.

2. Встановити строк для усунення недоліків касаційної скарги тридцять днів з моменту отримання даної ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Ю.Й.Рецебуринський

СудВищий адміністративний суд України
Дата ухвалення рішення05.10.2016
Оприлюднено10.10.2016
Номер документу61859872
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —821/368/16

Ухвала від 27.12.2016

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Загородній А.Ф.

Ухвала від 11.11.2016

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Рецебуринський Ю.Й.

Ухвала від 05.10.2016

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Рецебуринський Ю.Й.

Постанова від 17.08.2016

Адміністративне

Одеський апеляційний адміністративний суд

Вербицька Н. В.

Ухвала від 23.03.2016

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Варняк С.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні