СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

760/8195/16-к

1-кс/760/13432/16

солом`янський районний суд міста києва

УхВАЛА

і м е н е м У к р а ї н и

06 жовтня 2016 року слідчий суддя Солом'янського районного суду м. Києва Кицюк В.С., за участю секретаря Піддубняк І.О., слідчого Корніцького Д.Ю., розглянувши в судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання старшого слідчого з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Київській області Корніцького Д.Ю. про тимчасовий доступ до речей та документів, та можливість їх вилучення, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Київській області старший лейтенант податкової міліції Корніцький Д.Ю. звернувся до слідчого судді із клопотанням, погодженим прокурором відділу прокуратури Київської області Ковалем Р.В., про тимчасовий доступ до речей та документів та їх вилучення, які знаходяться у володінні відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Дніпровської районної в м.Києві державної адміністрації, а саме реєстраційних документів ТОВ «Нокас» (код ЄДР 39120948) за період часу з моменту створення по дату винесення ухвали суду.

Обґрунтовуючи внесене клопотання сторона кримінального провадження зазначає, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №32015110130000019 від 28.07.2015, за фактом фіктивного підприємництва та сприяння в ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах юридичним особам за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч.3 ст. 212, ч. 2 ст. 205 КК України.

Органом досудового розслідування встановлено, що на території Київської області діє організована злочинна група осіб у складі п'яти осіб, які використовували реквізити та поточні рахунки фіктивних підприємств, чим самим сприяли діючим суб'єктам підприємницької діяльності в умисному ухиленні від сплати податків, шляхом документального оформлення господарських операцій, які свідчать про нібито купівлю - продаж товарно - матеріальних цінностей, послуг або укладання угод про надання поворотної фінансової допомоги.

При цьому, слідчий зазначає, що вказана група осіб використовувала реквізити зазначених вище юридичних, в схемах незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість та валових витрат для підприємств платників податку, а кошти отримані від такої діяльності, у подальшому знімалися готівкою, з банківських рахунків ФСПД та поверталися замовникам, за мінусом відсотків, які утримуються за зняття готівки, тобто створили та прийняли активну участь у роботі так званого «Конвертаційного центру».

Також, слідчий вказує, що d подальшому під час проведення слідчих (розшукових), негласних слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій встановлено, що зазначена вище група осіб, з метою пособництва в ухиленні від сплати податків у особливо великих розмірах використовувала суб'єкти господарювання, які мають явні ознаки «фіктивності», серед яких ТОВ "Юнівет Груп", ТОВ "Основа Інвест", ТОВ "Амідпро", ТОВ "Ізотерм Груп", ТОВ "Вернон", ТОВ "Оріон Євростар", ТОВ "Фін-Консалт", ТОВ "Терморесурс", ТОВ "Консалтпрайм", ТОВ "Вебікс", ТОВ "Вераєті", ТОВ "Ф-Проект", ТОВ "Фірма "Едтава", ТОВ "Петропродуктсервіс", ТОВ "НОКАС", ТОВ "Група "Ноосфера", ТОВ "Вертікс-Фінанс", ТОВ "Інвайт ЛТД".

Вказані підприємства звітуються використовуючи одну IP-адресу, що підтверджуючи їх фіктивність, пов'язаність та те, що вказані піддприємства підконтрольні одній групі осіб.

Разом з тим встановлено, що ТОВ «Нокас» (код ЄДР 39120948) зареєстровані у відділі з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Дніпровської районної в м.Києві державної адміністрації.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація в документах, які знаходяться у володінні у відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Дніпровської районної в м.Києві державної адміністрації, має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, слідчий просить задовольнити клопотання.

Представник відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Дніпровської районної в м.Києві державної адміністрації в судове засідання не викликався з огляду на порушене слідчим клопотання розглядати його без участі представника, що в силу ч. ч. 2, 4 ст. 163 КПК України не є перешкодою для розгляду даного клопотання.

Згідно норми ч. 1 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Згідно п. 3 ст. 44 Податкового Кодексу України (із змінами та доповненнями) платники податків зобов'язані забезпечити зберігання первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством, а також документів, пов'язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш, як 1095 днів з дня подання податкової звітності.

У відповідності до положень ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, в якому мають обґрунтувати можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до ст. 159 тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно п.1,2,3 ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей та документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Враховуючи обставини вчинення імовірного злочину, так як вони викладені в клопотанні слідчого, правове обґрунтування клопотання, яке ґрунтується на положеннях ст. ст. 161, 162 КПК України, приходжу до висновку про наявність підстав для задоволення даного клопотання та вилучення запитуваних слідчим документів.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст 107, 132, 159, 160, 163, 164, 309 КПК слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого - задовольнити.

Надати старшому слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Київській області Корніцькому Дмитру Юрійовичу та оперативним співробітникам оперативного управління ДФС у Київській області , які будуть діяти виключно за дорученням слідчого, тимчасовий доступ до оригіналів документів та розпорядження на їх вилучення (виїмку) у службових осіб відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Дніпровської районної в м.Києві державної адміністрації, які містяться в юридичних справах ТОВ «Нокас» (код ЄДР 39120948), за період часу з моменту створення по момент виконання ухвали, а саме:

- статуту підприємства, зміни до статуту;

- наказів про призначення службових осіб підприємства;

- реєстраційних карток про проведення державної реєстрації;

- змін до установчих документів юридичної особи;

- довіреностей на право представлення інтересів підприємства в державних органах;

- матеріали листування та інші документи, які стосуються діяльності підприємства та містяться у реєстраційній справі даного підприємства.

Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення речей і документів, які містять вказану інформацію.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала виготовлена в двох примірниках.

Примірник 1 - матеріали судового провадження № 760/8195/16-к; 1-кс/760/13432/16.

Примірник 2 - старший слідчий з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Київській області Корніцький Д.Ю.

Слідчий суддя В.С. Кицюк

Зареєстровано 11.10.2016
Оприлюднено 17.10.2016
Дата набрання законної сили 06.10.2016

Судовий реєстр по справі 760/8195/16-к

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 29.06.2017 Солом'янський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 13.06.2017 Солом'янський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 01.06.2017 Солом'янський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 01.06.2017 Солом'янський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 26.05.2017 Солом'янський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 26.05.2017 Солом'янський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 26.05.2017 Солом'янський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 26.05.2017 Солом'янський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 26.05.2017 Солом'янський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 15.03.2017 Солом'янський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 06.10.2016 Солом'янський районний суд міста Києва Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону