Ухвала
від 11.10.2016 по справі 199/7344/16-к
АМУР-НИЖНЬОДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 199/7344/16-к

(1-кс/199/1089/16)

УХВАЛА

11.10.2016 року м. Дніпро

Слідчий суддя Амур-Нижньодніпровського районного суду м.Дніпропетровська ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши клопотання Прокурора Дніпропетровської місцевої прокуратури №1 Дніпропетровської області юрист 2 класу ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку,

В С Т А Н О В И В:

Прокурор Дніпропетровської місцевої прокуратури №1 Дніпропетровської області юрист 2 класу ОСОБА_3 , звернувся до суду з клопотанням про проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , з метою відшукання і вилучення речей та документів, що мають значення для досудового розслідування та можуть бути доказами у кримінальному провадженні, а саме: фальсифіковані лікеро-горілчані вироби; знаряддя для виготовлення такої продукції; документи (договори і додатки до них, платіжні доручення, товарні та податкові накладні, касові ордери, товарні чеки, печатки та штампи), що містять інформацію про суб`єктів господарювання, причетних до вказаного злочину; чорнові записи щодо об`єму реалізованої продукції; електронні носії інформації, комп`ютерна техніка, де може зберігатися інформація щодо місць зберігання лікеро горілчаної продукції з підробленими марками та марками акцизного збору України, які були знищені як невикористанні; грошові кошти, здобуті у результаті реалізації вказаної продукції; мобільні телефони, за допомогою яких з`єднуються фігуранти.

Клопотання обґрунтовується тим, що у провадженні СВ АНД ВП Дніпропетровського відділення поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області перебувають матеріали кримінального провадження, зареєстрованого в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 23.07.2016 року за № 12016040630002276, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.199 КК України.

До СВ АНД ВП Дніпропетровського відділення поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області надійшло повідомлення Антикорупційної правозахисної Ради ОСОБА_4 про те, що посадові особи ТОВ ЛГЗ «Прайм» (ЄДРПОУ 33867056), які ввійшли в зговір з Управлінням контролю за обігом та оподаткування підакцизних товарів ГУ ДФС в Харківській області, отримують марки акцизного збору України, які згідно актів, знищують частину як невикористанні та отримують грошові кошти у вигляді компенсації. Після чого зазначенні марки акцизного збору України використовують для виготовлення не облікованої лікеро горілчаної продукції ТОВ ЛГЗ «Прайм». З метою реалізації на території області не облікованої та облікованої продукції було зареєстроване підприємство ТОВ «Юнайтед Алко» (ЄДРПОУ 39496546). Фактична та юридична адреса підприємства м. Київ, пр. Перемоги, 53 (кім 105). Складське приміщення де знаходиться не облікова продукція знаходиться за адресою м. Дніпро, вул. Автопаркова, 7.

Даний факт 23.07.2016 було зареєстровано слідчим відділом АНД ВП Дніпропетровського відділення поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 12016040630002276, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.199 КК України.

В ході досудового розслідування допитаний у якості свідка ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який показав, що у магазині «Старий Баку», розташований за адресою м. Дніпро, вул. Чичеріна, 8, ним та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 було придбано пляшку горілки під назвою «PRIME», після огляду якої, останні помітили, що марка акцизного збору України схожа на підроблену. 03.08.2016 року ОСОБА_5 видав вказану пляшку до АНД ВП Дніпропетровського відділення поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області для перевірки.

08.08.2016 року Дніпропетровським НДЕКЦ МВС України проведено судовотехнічну експертизу документів, згідно висновку якої встановлено, що марка акцизного податку України «АВ ЛГП 05 11/14 14,106 грн» серії ААБЄ №275413, яка була наклеєна на 1 склянку закорковану пляшку місткістю 0,5 дм3, заповнену прозорою рідиною, з етикеткою горілки «PRIME Світовий клас», не відповідає за своїми характеристиками встановленому зразку (маркам акцизного податку України, виготовленим на Поліграфічному комбінаті «Україна» в листопаді 2014 року). Зображення марки отримані способом струминного друку за допомогою копіювально-розмножувальної техніки (струминного принтера, копіра тощо).

Також, проведеними оперативними заходами встановлено, що на території області ТОВ «Юнайтед Алко», яка була організована ТОВ ЛГЗ «Прайм», не обліковану продукцію продає під реалізацію підприємствам ТОВ «Спроба» (ЄДРПОУ 24432543) та ТОВ «КСК - Інтертрейд» (ЄДРПОУ 34272574). ТОВ «Юнайтед Алко» на території області реалізовує продукцію за нижчим індикативом мінімальних цін на алкоголь. Згідно даних з Єдиного державного реєстру місця зберігання лікеро горілчаної продукції знаходяться за наступними адресами: ТОВ «Юнайтед Алко» (ЄДРПОУ 39496546) м. Дніпро, вул. Автопаркова, 7; ТОВ «Спроба» (ЄДРПОУ 24432543) Дніпропетровська область, м. Нікополь, пр. Трубників, 52; Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Бикова, 22б; Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Постишева, 35б; Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Окружна, 3ж; ТОВ «КСК - Інтертрейд» (код 34272574) Дніпропетровська область, м. Павлоград, вул. Центральна, 1/11 (вул. Карла Маркса).

Під час проведення досудового розслідування були допитані у якості свідків ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , які підтвердили, що за вищевказаними адресами знаходиться продукція виробника ТОВ ЛГЗ «Прайм».

Крім того, було встановлено, що фальсифікована лікеро-горілчана продукція виробника ТОВ ЛГЗ «Прайм», маркована не облікованими марками акцизного податку України зберігається за адресою АДРЕСА_1 , що підтверджується допитом свідка ОСОБА_9 .

Таким чином, існують достатні підстави вважати, що за адресою: АДРЕСА_1 можуть знаходитись речі та документи, що мають значення для досудового розслідування і можуть бути доказами, а саме: фальсифіковані лікеро-горілчані вироби; знаряддя для виготовлення такої продукції; документи (договори і додатки до них, платіжні доручення, товарні та податкові накладні, касові ордери, товарні чеки, печатки та штампи), що містять інформацію про суб`єктів господарювання, причетних до вказаного злочину; чорнові записи щодо об`єму реалізованої продукції; електронні носії інформації, комп`ютерна техніка, де може зберігатися інформація щодо місць зберігання лікеро горілчаної продукції з підробленими марками та марками акцизного збору України, які були знищені як невикористанні; грошові кошти, здобуті у результаті реалізації вказаної продукції; мобільні телефони, за допомогою яких з`єднуються фігуранти.

Згідно Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна, відомості щодо права власності на будівлі і споруди, розташованих за адресою: АДРЕСА_1 відсутні.

Відповідно до інформації з КП ДОР «Криворізьке БТІ», реєстрація права власності на будівлі і споруди, розташованих за адресою: АДРЕСА_1 не відбувалась.

Відповідно до ст. 91 КПК України, сама подія кримінального правопорушення підлягає доказування, яке полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.

Разом з тим, згідно ст. 84 КПК України, доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, процесуальними джерелами яких можуть бути показання, речові докази, документи, висновки експертів.

Одним з таких порядків є саме проведення обшуку, який відповідно до ст. 234 КПК України проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення.

Проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 має значення для:

-швидкого та повного проведення досудового розслідування;

-встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні;

-встановлення кола осіб які вчинили вищевказане кримінальне правопорушення (злочин), щоб кожний, хто його вчинив, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини;

-використання отриманої інформації (речей, тощо) у сукупності з іншими доказами у кримінальному провадженні, що дозволить встановити важливі обставини та визначення доказами у судовому розгляді.

Виявити та вилучити за адресою: АДРЕСА_1 вищезазначені речі та документи, які будуть використані як докази у кримінальному провадженні, не можливо іншими шляхом, окрім як під час проведення обшуку, адже є підстави вважати, що у разі повідомлення власнику майна про намір оглянути чи вивчити за його дозволом речі та документи, які становлять велике значення для кримінального провадження, виникне реальна загроза їх знищення або підміни.

Разом з тим, відповідно до ст. 30 Конституції України не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.

Відповідно до ст. 233 КПК України, ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якої метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді.

Разом з тим, відповідно до ст. 30 Конституції України не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду. Відповідно ж до ст. 233 КПК України, ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якої метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді.

Відповідно до ст. 91 КПК України, сама подія кримінального правопорушення підлягає доказуванню, яке полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.

Разом з тим, згідно ст.84 КПК України, доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, процесуальними джерелами яких можуть бути показання, речові докази, документи, висновки експертів.

Одним з таких порядків є саме проведення обшуку, який відповідно до ст. 234 КПК України проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Також суд вбачає достатніми підстави вважати, що такі речі та предмети мають значення для досудового розслідування, а відомості, які в них містяться, можуть бути доказами під час судового розгляду.

На підставі викладеного, клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 234, 235, 309 КПК України, суд,-

У Х В А Л А:

З метою виявлення речей набутих злочинним шляхом, речових доказів та інших предметів, обіг яких заборонено законом надати дозвіл прокурору Дніпропетровської місцевої прокуратури №1 Дніпропетровської області юристу 2 класу ОСОБА_3 або слідчому СВ Амур Нижньодніпровського ВП Дніпропетровського відділення поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_10 на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , з метою відшукання і вилучення речей та документів, що мають значення для досудового розслідування та можуть бути доказами у кримінальному провадженні, а саме: фальсифіковані лікеро-горілчані вироби; знаряддя для виготовлення такої продукції; документи (договори і додатки до них, платіжні доручення, товарні та податкові накладні, касові ордери, товарні чеки, печатки та штампи), що містять інформацію про суб`єктів господарювання, причетних до вказаного злочину; чорнові записи щодо об`єму реалізованої продукції; електронні носії інформації, комп`ютерна техніка, де може зберігатися інформація щодо місць зберігання лікеро горілчаної продукції з підробленими марками та марками акцизного збору України, які були знищені як невикористанні; грошові кошти, здобуті у результаті реалізації вказаної продукції; мобільні телефони, за допомогою яких з`єднуються фігуранти.

Строк дії ухвали чотирнадцять днів з дня її постановлення.

Відповідно до ч. 3 ст. 309 КПК України ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя:

СудАмур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення11.10.2016
Оприлюднено14.03.2023
Номер документу61908143
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —199/7344/16-к

Ухвала від 11.10.2016

Кримінальне

Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська

Богун О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні