Ухвала
від 04.10.2016 по справі 183/3684/16
НОВОМОСКОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

Справа № 183/3684/16

№ 2/183/2131/16

04 жовтня 2016 року м. Новомосковськ

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області в складі:

головуючого судді Дубовенко І.Г.,

при секретарі Драній У.В.,

за участі представника позивача ОСОБА_1,

особи, яка бажає вступити в справу ОСОБА_2,

представника ОСОБА_2 ОСОБА_3,

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Новомосковську цивільну справу за позовом ОСОБА_4 до Новомосковської міської ради, третя особа приватний нотаріус Новомосковського районного нотаріального округу ОСОБА_5, про визнання права власності в порядку спадкування за законом, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області з зазначеним позовом, в якому просить визнати за ним право власності в порядку спадкування за законом після смерті його матері ОСОБА_6, яка померла 07 січня 2016 року. В обґрунтування позову зазначив, що 07 січня 2016 року померла його мати - ОСОБА_6, після смерті якої відкрилася спадщина на: будинок за адресою: вул..Упорна, 25 в с.Орлівщина Новомосковського району Дніпропетровської області, земельної ділянки, площею 0,18 га за цією ж адресою; будинок за адресою: вул..Залізнична, 1-а в с.Орлівщина Новомосковського району Дніпропетровської області та земельну ділянку, площею 1га, розташовану на території Орлівщинської сільської ради для ведення селянського господарства. У встановлений законодавством строк він звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після смерті матері, однак у видачі свідоцтва про право на спадщину йому було відмовлено через те, що не надано право встановлювальних документів, які були втрачені. Тому він вимушений звернутися до суду з зазначеним позовом.

До початку розгляду справи по суті, до суду звернулася ОСОБА_2 з заявою про вступ у справу в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, посилаючись на те, що вона є племінницею ОСОБА_6, яка померла 07 січня 2016 року. У зв'язку з тим, що позивач у справі за час хвороби своєї матері і задовго до цього жодним чином не піклувався про неї, грошей не висилав, не допомагав речами або ліками. Цим займалися батьки ОСОБА_2, які забрали її до себе та піклувалися про неї. На даний час в провадженні суду перебуває її цивільний позов до ОСОБА_4 про усунення його від права на спадкування після смерті ОСОБА_6, а тому вважає що вона повинна бути залучена в даній справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет позову. Також просила зупинити провадження у цій справі до розгляду цивільної справи № 183/4963/16 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_4 про усунення його від права на спадкування за законом, надавши копію ухвали про відкриття провадження у справі від 08 вересня 2016 року та копію позову.

ОСОБА_2 та її представник в судовому засіданні підтримали клопотання та просили їх задовольнити.

Представник позивача - ОСОБА_1 заперечував проти задоволення клопотання про залучення ОСОБА_2 в якості третьої особи, тому як рішення у справі не вплине будь-яким чином на її права та обов'язки. Також вважав необґрунтованим клопотання ОСОБА_2 щодо зупинення провадження у цій справі, вважаючи що підстав для її зупинення не має.

Інші учасники в судове засідання не з'явилися, про час та місце розгляду справи належним чином повідомлені судом.

Суд, заслухавши думку осіб, що беруть участь у справі, вивчивши підстави клопотань, матеріали цивільної справи в їх сукупності, приходить до наступних висновків, а саме:

ОСОБА_2 просить залучити її у справі в якості третьої особи, посилаючись на те, що рішення у даній справі може вплинути на її права та обов'язки, через те що в провадженні суду перебуває цивільна справа за її позовом до ОСОБА_4 про усунення його від права на спадкування за законом після смерті ОСОБА_6

Позивач ОСОБА_4 просить визнати за ним право власності в порядку спадкування за законом після смерті його матері ОСОБА_6, яка померла 07 січня 2016 року. У зв'язку з чим ухвалою суду було витребувано копію спадкової справи після смерті ОСОБА_6

З копії спадкової справи за № 67/2016, заведеної після смерті ОСОБА_6, померлої 07 січня 2016 рок вбачається, що з заявою про прийняття спадщини після її смерті 07 червня 2016 року звернувся ОСОБА_4 - син спадкодавця. З довідки за № 1778 від 12 липня 2016 року, виданої виконкомом Орлівщинської сільської ради, вбачається, що ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1 була зареєстрована та мешкала за адресою: с.Орлівщина, вул..Упорна, 25 по день її смерті 07 січня 2016 року. На момент смерті гр..ОСОБА_6 мешкала одна. Від імені померлої заповіт в Орлівщинській сільській раді не посвідчувався.

Відповідно до вимог ст. 35 ЦПК України - треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до ухвалення судом рішення, якщо рішення в справі може вплинути на їх права або обов'язки щодо однієї із сторін. Треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть бути залучені до участі в справі також за клопотанням сторін, інших осіб, які беруть участь у справі. Якщо суд при прийнятті позовної заяви, здійсненні провадження у справі до судового розгляду або під час судового розгляду справи встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.

Враховуючи, що з матеріалів спадкової справи вбачається, що з заявами про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_6 окрім ОСОБА_4 ніхто не звертався, згідно довідки з місця проживання - померла мешкала по день смерті сама по вул.Упорна, 25 в с.Орлівщина Новомосковського району Дніпропетровської області; перебування в провадженні суду позову ОСОБА_2 про усунення від права на спадкування за законом ОСОБА_4 не можуть свідчити про те, що рішення у даній справі може вплинути на її права та обов'язки, а тому підстави для задоволення клопотання ОСОБА_2 про залучення її в якості третьої особи - відсутні.

Пунктом 4 ч. 1 ст. 201 ЦПК України передбачено обов'язок суду зупинити провадження у справі у разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, цивільного, господарського, кримінального чи адміністративного судочинства.

З копії ухвали № 183/4963/16 від 08 вересня 2016 року про відкриття провадження у справі та копії позову вбачається, що ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом, в якому посилаючись на те, що вона є племінницею ОСОБА_6, яка померла 07 січня 2016 року, просить усунути від права на спадкування ОСОБА_4, у зв'язку з тим, що він за час хвороби своєї матері і задовго до цього жодним чином не піклувався про неї, грошей не висилав, не допомагав речами або ліками. Цим займалися батьки ОСОБА_2, які забрали її до себе та піклувалися про неї.

Враховуючи, що позовні вимоги ОСОБА_4 витікають з його прав, як спадкоємця ОСОБА_6; в провадженні суду знаходиться справа про усунення його від права на спадкування; тобто цивільну справу про визнання права власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_6 неможливо розглянути до розгляду цивільної справи про усунення ОСОБА_4 від права на спадкування після смерті ОСОБА_6, а тому суд приходить до переконання, що клопотання про зупинення провадження у справі підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 35, 201, 208-210 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання ОСОБА_2 про залучення її в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - відмовити.

Зупинити провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_4 до Новомосковської міської ради, третя особа приватний нотаріус Новомосковського районного нотаріального округу ОСОБА_5, про визнання права власності в порядку спадкування за законом до розгляду цивільної справи № 183/4963/16 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_4 про усунення його від права на спадкування за законом.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги, а у разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя І.Г.Дубовенко

СудНовомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення04.10.2016
Оприлюднено13.10.2016
Номер документу61909017
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —183/3684/16

Рішення від 21.04.2017

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Дубовенко І. Г.

Ухвала від 10.04.2017

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Дубовенко І. Г.

Ухвала від 04.10.2016

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Дубовенко І. Г.

Ухвала від 29.06.2016

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Дубовенко І. Г.

Ухвала від 29.06.2016

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Дубовенко І. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні