Рішення
від 16.06.2016 по справі 319/680/16-ц
КУЙБИШЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

КУЙБИШЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 319/680/16-ц

Провадження №2/319/396/2016

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 червня 2016 року смт.Більмак

Куйбишевський районний суд Запорізької області в складі:

головуючого судді Горбачова Ю.М.,

при секретарі Поньки Н.А.,

за відсутністю осіб, які повинні брати участь у справі,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Більмак Запорізької області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 селищної ради Куйбишевського району Запорізької області, про визнання права власності на ? частку Селянського фермерського господарства «Тихе» за заповітом треті особи Куйбишевська державна нотаріальна контора в Запорізькій області, державний реєстратор юридичних та фізичних осіб підприємців Куйбишевської районної державної адміністрації Запорізької області, СФГ «Тихе»,-

ВСТАНОВИВ:

26 травня 2016 року до Куйбишевського районного суду Запорізької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 селищної ради Куйбишевського району Запорізької області, про визнання права власності на ? частку Селянського фермерського господарства «Тихе» в порядку спадкування за заповітом треті особи Куйбишевська державна нотаріальна контора в Запорізькій області, державний реєстратор юридичних та фізичних осіб підприємців сектору державної реєстрації Куйбишевської районної державної адміністрації Запорізької області, СФГ «Тихе».

В своїй заяві позивач ОСОБА_1 просить суд винести рішення, в якому визнати за ним, як спадкоємцем за заповітом право власності на ? частку Селянського фермерського господарства «Тихе».

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що 11 травня 2015 року помер його батько ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який був зареєстрований за адресою ІНФОРМАЦІЯ_2, свідоцтво про смерть І-ЖС №325379 видане виконкомом Білоцерківської сільської ради Куйбишевського району Запорізької області 12 травня 2015 року.(а.с.7)

Після його смерті залишилася спадщина у вигляді ? частку Селянського фермерського господарства «Тихе», право власності на яку підтверджується свідоцтвом на право на спадщину за законом за №218 виданим державним нотаріусом Куйбишевської державної нотаріальної контори 02 березня 2012 року серія ВРП №418494.(а.с.8)

За життя померлий ОСОБА_3 склав заповіт від 24 червня 2014 року, в якому все належне йому майно заповів своєму синові ОСОБА_1, який також є спадкоємцем першої черги за законом.

Після звернення до Куйбишевської державної нотаріальної контори позивачу було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на ? частку Селянського фермерського господарства «Тихе», у зв'язку з тим, що спадкодавець не провів державної реєстрації спадкового майна, на підставі п.4.15 р.4 гл.10 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України - «видача свідоцтва про право власності на спадщину на майно, яке підлягає реєстрації, проводиться нотаріусом після подання документів, що посвідчують право власності спадкодавця на таке майно».

Таким чином, на даний час позивач не може скористатися своїм законним правом на отримання спадщини і змушений звернутися до суду за захистом своїх прав та законних інтересів.

У судове засідання позивач ОСОБА_1 не з?явився, надав суду заяву про розгляд справи без його участі, в заяві зазначив, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі на тих підставах, що викладені в позовній заяві.

Представник відповідача ОСОБА_2 селищної ради Куйбишевського району Запорізької області в судове засідання не з'явився, надав до суду заяву, в якій визнав обставини та позовні вимоги позивача і просив справу розглянути без їхньої участі.

Представник Куйбишевської державної нотаріальної контори Запорізької області, в судове засідання не з'явився, надав до суду заяву, в якій просив справу розглянути без їхньої участі, проти позову не заперечують.

Представник сектору державної адміністрації Куйбишевської районної державної адміністрації Запорізької області в судове засідання не з'явився, надав до суду заяву, в якій просив справу розглянути без їхньої участі, проти позову не заперечують.

У відповідності до вимог ч.2 ст.197 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося через неявку у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі.

Суд, матеріали справи та дослідивши наявні докази вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до положень статті 10 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Частиною 1 статті 11 ЦПК України встановлено, що суд розглядає цивільні справи не інакше як за звернення фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу , в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Судом встановлені наступні факти і відповідні їм правовідносини.

Як вбачається з копії свідоцтва про смерть серії І-ЖС № 325379, виданого виконкомом Білоцерківської сільської ради Куйбишевського району Запорізької області 12 травня 2015 року, спадкодавець ОСОБА_3 помер 11 травня 2015 року.(а.с.7)

За життя померлий ОСОБА_3 зробив заповіт від 24 червня 2014 року, в якому все належне йому майно заповів своєму синові ОСОБА_1, який також є спадкоємцем першої черги за законом.

Після його смерті залишилася спадщина у вигляді ? частку Селянського фермерського господарства «Тихе», ЄДРПОУ 25473886, яке зареєстроване за адресою ІНФОРМАЦІЯ_3, право власності на яку підтверджується свідоцтвом на право на спадщину за законом за №218 виданим державним нотаріусом Куйбишевської державної нотаріальної контори 02 березня 2012 року серія ВРП №418494. Інших спадкоємців як за заповітом так і за законом не має.

Після смерті спадкодавця ОСОБА_3 позивач ОСОБА_1, який є рідним сином померлого, що підтверджується копією свідоцтва про народження, як спадкоємець першої черги за законом після смерті свого батька звернувся до державного нотаріуса, для прийняття спадщини.

Однак позивачу було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку через те, що спадкодавець ОСОБА_3 при житті не встиг провести державну реєстрацію належного йому майна ? частку Селянського фермерського господарства «Тихе», право власності на яку підтверджується свідоцтвом на право на спадщину за законом за №218 виданим державним нотаріусом Куйбишевської державної нотаріальної контори 02 березня 2012 року серія ВРП №418494

Відповідно до статті 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ст. 1233 ЦК України заповіт є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.

Відповідно до ст.1235 ЦК України заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин.

Відповідно до ст. 1268 , 1269 Цивільного кодексу України , спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Відповідно до ст.23 Закону України «Про фермерське господарство», успадкування фермерського господарства (цілісного майнового комплексу або його частини) здійснюється відповідно до закону.

Відповідно до ст.328 Цивільного Кодексу України , право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

На підставі викладеного, керуючись ст.23 Закону України «Про фермерське господарство», ст. ст. 1261 , 1268 Цивільного Кодексу України , ст.ст. 10 , 11 , 60 , 209 , 212-215 ЦПК України суд,-

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, в порядку спадкування за заповітом право власності на ? частку Селянського фермерського господарства «Тихе», ЄДРПОУ 25473886, яке зареєстроване за адресою ІНФОРМАЦІЯ_3 та належала померлому 11 травня 2015 року ОСОБА_3 на підставі свідоцтва на право на спадщину за законом за №218 виданим державним нотаріусом Куйбишевської державної нотаріальної контори 02 березня 2012 року серія ВРП №418494.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції Куйбишевський районний суд Запорізької області шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10-денного строку з дня отримання копії цього рішення.

Суддя: Ю.М.Горбачов

СудКуйбишевський районний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення16.06.2016
Оприлюднено17.10.2016
Номер документу61919531
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —319/680/16-ц

Рішення від 16.06.2016

Цивільне

Куйбишевський районний суд Запорізької області

Горбачов Ю. М.

Ухвала від 27.05.2016

Цивільне

Куйбишевський районний суд Запорізької області

Горбачов Ю. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні