Ухвала
від 06.10.2016 по справі 6-8-1
ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

6 жовтня 2016 року м. Київ

Суддя Верховного Суду України Гуменюк В.І.,

розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 про відшкодування шкоди, заподіяної незаконними рішеннями і діями суддів та бездіяльністю слідчого,

в с т а н о в и в :

До Верховного Суду України у вересні 2016 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, заподіяної незаконними рішеннями і діями суддів та бездіяльністю слідчого.

Позовна заява не може бути прийнята до провадження з таких підстав.

Статтею 107 ЦПК України передбачено, що всі справи, що підлягають вирішенню в порядку цивільного судочинства, розглядаються районними, районними у містах, міськими та міськрайонними судами.

Відповідно до вимог статті 109 ЦПК України позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її перебування.

Позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням.

Оскільки Верховний Суд України не є судом першої інстанції, відсутні правові підстави для прийняття зазначеної позовної заяви до провадження Верховного Суду України.

Згідно зі статтею 115 ЦПК України якщо суддя, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановить, що справа не підсудна цьому суду, заява повертається позивачеві для подання до належного суду, про що постановляється ухвала. Ухвала суду разом із заявою та всіма додатками до неї надсилаються позивачеві.

Оскільки позовна заява ОСОБА_1 не підсудна Верховному Суду України, вона підлягає поверненню позивачеві для подання до належного суду.

Крім того, у вказаній позовній заяві ОСОБА_1 також просить Верховний Суд України про направлення справи до Служби безпеки України, Національного антикорупційного бюро України, Управління по боротьбі з організованою злочинністю, Генеральної прокуратури України. Однак, таких повноважень Верховного Суду України у частині першій статті 360-3 ЦПК України не передбачено.

Керуючись статтями 107, 115 ЦПК України,

у х в а л и в :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 про відшкодування шкоди, заподіяної незаконними рішеннями і діями суддів та бездіяльністю слідчого повернути позивачеві для подання до належного суду.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

Верховного Суду України В.І. Гуменюк

СудВерховний Суд України
Дата ухвалення рішення06.10.2016
Оприлюднено12.10.2016
Номер документу61939728
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —6-8-1

Ухвала від 06.10.2016

Цивільне

Верховний Суд України

Гуменюк В.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні