Справа № 344/13163/16-к
Провадження № 1-кс/344/4189/16
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 жовтня 2016 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , яке погоджене з прокурором відділу прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_4 , про проведення обшуку в рамках кримінального провадження № 32016090000000083 від 30.09.2016р.,
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернулась з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого покликалась на те, що дане кримінальне провадження зареєстроване за фактами ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах службовими особами ПП «Терези» (ЄДРПОУ 31290077) та фізичною особою - підприємцем ОСОБА_5 (і.н. НОМЕР_1 ).
Матеріалами клопотання зазначено, що ПП «М`ясо Карпат» (ЄДРПОУ 40071302) зареєстровано за юридичною адресою: АДРЕСА_1 , проте фактично здійснює діяльність в приміщеннях, що в АДРЕСА_2 , які на праві власності належать ОСОБА_6 , де знаходяться забійний цех, морозильні камери, виробничі та офісні приміщення, де в свою чергу зберігаються первинні документи фінансово-господарської діяльності, пов`язаної з придбанням у СГД товарно-матеріальних цінностей, чорнова бухгалтерія, де ймовірно зазначена інформація про фактичні витрати, пов`язані із закупівлею сировини, а також реальних постачальників яловичини, розрахунків, проведених у зв`язку з закупівлею товарів, тощо. Крім того, за вказаною адресою знаходиться комп`ютерна техніка, електронні та магнітні носії інформації, інші предмети та документи, що відображають фактичний рух товару, об`єми його реалізації і мають значення речових доказів у даному кримінальному провадженні. Вищезазначені документи на думку слідчого могли зберегти на собі сліди вчинення вищевказаного кримінального правопорушення та підтверджують протиправну діяльність ОСОБА_5 , а також мають значення для всебічного, повного і об`єктивного проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні та в майбутньому матимуть статус доказів під час судового розгляду. З метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення вищевказаного кримінального правопорушення, відшукування документів та предметів, які зберегли на собі сліди вчинення даного злочину, а також попередження знищення ОСОБА_5 вказаних документів, які підлягають експертному дослідженню, виникла необхідність у проведенні обшуку приміщень, де здійснює діяльність зазначене підприємство.
Слідчий клопотання підтримала, покликаючись на викладені в ньому обставини, просила клопотання задоволити.
Заслухавши слідчого та дослідивши матеріали клопотання, вважаю наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке, крім іншого, повинно містити відомості про: житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; речі, документи або осіб, яких планується відшукати.
Ч. 5 ст. 234 КПК України передбачено, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
З матеріалів клопотання вбачається, що слідчий планує провести обшук приміщень, що в АДРЕСА_2 , які на праві власності належать ОСОБА_6 , де знаходяться забійний цех, морозильні камери, виробничі та офісні приміщення ПП «М`ясо Карпат» (ЄДРПОУ 40071302), а метою його проведення зазначила виявлення, фіксацію та вилучення документів, предметів та речей, які зберегли на собі сліди вчинення вищевказаного кримінального правопорушення, а саме: оригіналів (за відсутності копій) фінансово-господарських та бухгалтерських документів, що стосуються проведення у період з 01.01.2014р. по 31.12.2015р. операцій ПП «Терези» (ЄДРПОУ 31290077), у період з 01.01.2014р. по 31.08.2016р. ФОП ОСОБА_5 (і.н. НОМЕР_1 ) з постачальниками та покупцями, в т.ч. договорів по придбанню (наданню) робіт, послуг, договорів зберігання продукції, товарно-матеріальних цінностей та додатків до них, актів прийому-передачі, платіжних доручень, рахунків, накладних, видаткових накладних, податкових накладних, товарно-транспортних накладних, шляхових листів, чорнових записів, ліцензії, сертифікати відповідності, походження ТМЦ, ветеринарні посвідчення, тощо, а також перекопіювати та вилучити із комп`ютерної техніки інформацію, яка міститься у електронних документах та стосується проведення даних протиправних фінансово-господарських операцій.
В той же час вважаю вказане клопотання передчасним, оскільки документи, які сторона кримінального провадження планує відшукати під час проведення обшуку, та які можуть бути використані як доказ в рамках даного кримінального провадження, можливо отримати в порядку, передбаченому Главою 15 КПК України, обґрунтованих підстав вважати протилежне не встановлено, не вбачається і наявність достатніх підстав вважати, що обшук є єдиним способом отримати відомості, які можуть міститися у відшукуваних речах та документах, тому поза розумним сумнівом таке втручання не буде пропорційним поставленій меті.
Так, відповідно до положення ч. 1 ст. 165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів ч. 1 ст. 166 КПК України.
Згідно з ст. 30 Конституції України кожному гарантується недоторканість житла. Не допускається проникнення до житла чи іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.
Отже, враховуючи вищенаведене, не вбачаю підстав для задоволення даного клопотання.
Керуючись ст.ст. 234, 235, 309 КПК України,
У Х В А Л И В :
В задоволенні клопотання старшого слідчого з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 про проведення обшуку відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2016 |
Оприлюднено | 15.03.2023 |
Номер документу | 61956574 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Хоростіль Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні