Справа №1-кс/760/8404/16
760/9996/16-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 липня 2016 року слідчий суддя Солом`янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю детектива ОСОБА_3 , розглянувши клопотання сторони кримінального провадження заступника генерального прокурора України керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, на підставі матеріалів досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №52016000000000166 від 30.05.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 369 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшло зазначене клопотання про тимчасовий доступ до документів, яке обґрунтовується тим, що детективами Національного антикорупційного бюро України розслідується кримінальне провадження № 52016000000000166 від 30.05.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 369 КК України.
В обґрунтування поданого клопотання зазначали, що 30.05.2016 до Національного антикорупційного бюро України надійшла заява ОСОБА_5 про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених статтями 368 та 369 КК України, особами, які займають особливо відповідальне становище народними депутатами України, членами Кабінету Міністрів України, суддями, членами Вищої ради юстиції, військовослужбовцями вищого офіцерського складу військових формувань, державними службовцями першої та другої категорій посад та іншими високопосадовцями.
До заяви ОСОБА_5 долучив матеріали, що підтверджують викладені в ній обставини, у т. ч. матеріали на 585 аркушах формату А 4 з відомостями про видачу-отримання коштів протягом 2007 2012 років загальною сумою понад 10 млрд. грн., заповнених рукописними записами, що фіксують інформацію про дати, суми, призначення платежів, прізвища, імена, по батькові та підписиосіб, що ймовірно отримували платежі.
Встановлено, що у матеріалах, доданих до заяви ОСОБА_5 , є таблиці, в яких містяться, зокрема, рукописні записи з прізвищем та ініціалами ОСОБА_6 .
Автор та виконавець записів не відомі.
Згідно з Постановою Верховної Ради України від 17.02.2004 № 1481-IV ОСОБА_6 призначений членом ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно з постановою ІНФОРМАЦІЯ_1 від 06.07.2013 № 166 затверджено протокол лічильної комісії з організації і проведення виборів Голови ІНФОРМАЦІЯ_1 від 06.07.2013 року про результати виборів Голови ІНФОРМАЦІЯ_1 , відповідно до якого 06.07.2013Головою ІНФОРМАЦІЯ_1 обрано ОСОБА_6 .
Відповідно до вимог ст. ст. 2, 38, 91 КПК України на орган досудового розслідування покладається вжиття заходів щодо швидкого, всебічного, повного та неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, виявлення події кримінального правопорушення, осіб, які його вчинили, інших обставин, що підлягають доказуванню, і тим самим забезпечення ефективного досудового розслідування.
Таким чином, враховуючи обставини, викладені в заяві ОСОБА_5 , в ході досудового розслідування виникла необхідність перевірити причетність ОСОБА_6 до виконання вищезгаданого рукописного тексту. Зокрема, слід встановити обставини перебування ОСОБА_6 у відрядженнях у 2012 році, у тому числі відомості про зарахування і витрачання ним коштів з використанням банківських рахунків.
У ході допиту 13.06.2016 ОСОБА_6 повідомив, що користувався банківською карткою і рахунком, відкритим в АБ« ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Отже, слід з`ясувати час та обставини відкриття і користування ОСОБА_6 банківськими рахунками, суми грошових коштів, що зберігались ОСОБА_6 на рахунках в АБ« ІНФОРМАЦІЯ_2 », зараховувалися або знімалися з відповідних рахунків. Це дозволить співставити ці суми із розміром офіційних доходів ОСОБА_6 та сумами, можливо отриманими ним від представників Партії регіонів, на що вказують записи у вищевказаних таблицях, з`ясувати час і напрямки витрачання (перерахування) коштів на банківських рахунках, встановити інших осіб, причетних до операцій із зазначеними коштами.
Відповідні обставини неможливо встановити іншим способом, окрім як шляхом здійснення тимчасового доступу до речей і документів, що можуть становити банківську таємницю клієнта Публічного акціонерного товариства Акціонерний банк « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) ОСОБА_6 .
Відповідно до ч. 2 ст. 84 КПК України одним із процесуальних джерел доказів є висновки експертів. Згідно з положеннями Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень (далі Інструкція), а також Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень (далі Рекомендації), затверджених наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 № 53/5, одним з видів криміналістичних експертиз є почеркознавча експертиза, основним завданням якої є ідентифікація виконавця рукописного тексту, обмежених за обсягом рукописних записів (буквених та цифрових) і підпису.
Таким чином, ідентифікувати в ході досудового розслідування виконавця згаданого вище рукописного тексту та підпису можна шляхом призначення та проведення почеркознавчої експертизи.
Висновок експерта за результатами такої експертизи сам по собі та в сукупності з іншими речами, документами та показаннями може стати вагомим доказом у даному кримінальному провадженні, доводячи причетність або непричетність особи до виконання рукописного запису, а в подальшому ході розслідування події кримінального правопорушення, осіб, які його вчинили та інших обставин, що підлягають доказуванню під час досудового розслідування.
З огляду на викладене, з метою належної підготовки та ефективного проведення почеркознавчої експертизи для ідентифікації виконавця вищезгаданого рукописного тексту та підпису, детективам Національного антикорупційного бюро України необхідно отримати вільні зразки письма та підписів ОСОБА_6 .
З урахуванням викладеного, а також того, що розслідуване кримінальне правопорушення є тяжким, потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та інтереси володільця документів, за якого їх зміст буде розкритий стороні обвинувачення з метою використання в ході досудового розслідування.
Також зазначили, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи, якими володіє АБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », мають суттєве значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
Детектив просив постановити ухвалу про надання тимчасового доступу до зазначених документів без виклику представників особи, у володінні якої вони знаходяться, оскільки існує реальна загроза зміни або знищення документів.
Слідчій суддя відповідно до частини другої ст. 163 КПК України визнав за можливе провести розгляд даного клопотання без виклику представників особи за наведених детективом підстав.
Згідно з ч.1 ст.107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних заходів не здійснювалась.
Вивчивши матеріали клопотання та матеріали кримінального провадження, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, відносяться відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Згідно ст.60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» банківською таємницею є інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку. Зокрема, банківською таємницею є відомості про банківські рахунки клієнтів, операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені ним угоди.
Згідно ч.6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Враховуючи вищевикладене, перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази доданих до них, зважаючи на те, що вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для можливості встановлення дійсних обставин справи, вважаю за можливе клопотання задовольнити.
Керуючись ст. ст. 40, 131, 132, 159-164, 166, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати старшим детективам ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , детективам Головного підрозділу детективів ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 тимчасовий доступ до речей і документів із можливістю їх вилучення, які перебувають у володінні Публічного акціонерного товариства Акціонерний банк « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ), що містять банківську таємницю клієнта банку ОСОБА_6 , а саме: оригіналів договорів на відкриття рахунків, здійснення розрахунково-касового обслуговування, документів щодо користування системою «Інтернет-Банк», інших документів щодо порядку управління рахунком, чеків, заяв, доручень щодо отримання готівки; належним чином засвідчених виписок про рух грошових коштів за 2012 рік (із зазначенням місця проведення операції, дати надходження грошових коштів, призначення платежу, з якого рахунку надійшли кошти, прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи або найменування та код ЄДРПОУ юридичної особи, від якої надійшли грошові кошти, дати списання коштів з рахунку, суми коштів, призначення платежу, на який рахунок перераховано грошові кошти, прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи або найменування та код ЄДРПОУ юридичної особи, якій перераховані або видані грошові кошти).
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
У разі відмови виконувати ухвалу слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2016 |
Оприлюднено | 15.03.2023 |
Номер документу | 61975171 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Макуха А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні