Рішення
від 20.09.2016 по справі 910/16482/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20.09.2016Справа №910/16482/16 Суддя Мудрий С.М., розглянувши справу

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Укр-Трейд-Груп"

до товариства з обмеженою відповідальністю "Глобал Інжинірінг Груп"

про стягнення 110 000 грн.

Представники:

від позивача: Скрипник В.П. - представник за довіреністю № б/н від 10.08.2016 р.;

від відповідача: не з'явився.

ВСТАНОВИВ:

На розгляд господарського суду м. Києва передані позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю "Укр-Трейд-Груп" до товариства з обмеженою відповідальністю "Глобал Інжинірінг Груп" про стягнення 110 000 грн.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що 07.06.2016 р. між товариством з обмеженою відповідальністю "Укр-Трейд-Груп" та товариством з обмеженою відповідальністю "Глобал Інжинірінг Груп" укладено договір будівельного підряду № 0706, відповідно до якого підрядник зобов'язується виконати на об'єкті Реконструкція будинку ЦУМа (без зміни функціонального призначення) із реставрацією головних фасадів і знесенням будівлі градирні по вуд. Б. Хмельницького, 2 в Шевченківському районі м. Києва, наступні роботи:

обшивка колон та ескалаторів на основі деталізованих креслень, наданих замовником по даному договору;

монтаж кронштейнів на основі деталізованих креслень, наданих замовником по даному договору.

Повний перелік робіт, які підрядник зобов'язується виконати у відповідності із умовами даного договору, визначені в додатку № 1, що є невід'ємною частиною даного договору.

На виконання вимог договору позивач здійснив попередню оплату в розмірі 110 000,00 грн., що підтверджується платіжними дорученнями.

Проте, відповідач не виконав умови договору у повному обсязі, а саме не виконав вказані роботи.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Укр-Трейд-Груп" направило товариству з обмеженою відповідальністю "Глобал Інжинірінг Груп" претензію вих. № 42 від 18.07.2016 року, де просив протягом п'яти робочих днів з дня отримання даної претензії повернути грошові кошти у розмірі 110 000,00 грн.

Відповідач вимогу не виконав, тому позивач звернувся до суду.

Ухвалою господарського суду м. Києва від 07.09.2016 р. порушено провадження у справі, розгляд справи призначено на 20.09.2016 р.

В судове засідання 20.02.2016 р. представник відповідача не з'явився, вимоги ухвали від 07.09.2016 р. не виконав, про поважні причини неявки суд не повідомив, хоча про час та дату судового засідання повідомлений належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення № 01030 39213854.

Представник позивача позовні вимоги підтримав, просив суд задовольнити позов.

Відповідно до ст. 75 ГПК України справа розглядається за наявними матеріалами.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.1 статті 202 ЦК України правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Згідно з ч.1 статті 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Частина 2 статті 509 ЦК України передбачає, що зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Відповідно п.1 ч. 2 статті 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Згідно з ч. 1 статті 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Відповідно ч. 1 статті 875 ЦК України, за договором будівельного підряду підрядник зобов'язується збудувати і здати у встановлений строк об'єкт або виконати інші будівельні роботи відповідно до проектно-кошторисної документації, а замовник зобов'язується надати підрядникові будівельний майданчик (фронт робіт), передати затверджену проектно-кошторисну документацію, якщо цей обов'язок не покладається на підрядника, прийняти об'єкт або закінчені будівельні роботи та оплатити їх.

07.06.2016 р. між товариством з обмеженою відповідальністю "Укр-Трейд-Груп" та товариством з обмеженою відповідальністю "Глобал Інжинірінг Груп" укладено договір будівельного підряду № 0706.

Відповідно до п. 1.1. договору, підрядник зобов'язується виконати на об'єкті Реконструкція будинку ЦУМа (без зміни функціонального призначення) із реставрацією головних фасадів і знесенням будівлі градирні по вуд. Б. Хмельницького, 2 в Шевченківському районі м. Києва, наступні роботи:

обшивка колон та ескалаторів на основі деталізованих креслень, наданих замовником по даному договору;

монтаж кронштейнів на основі деталізованих креслень, наданих замовником по даному договору.

Згідно з п. 2.1. договору, вартість робіт по даному договору складає 443 900,00 грн., в тому числі ПДВ 73 98№,33 грн., включаючи вартість матеріалів, обладнання. Вартість робіт встановлена у відповідності із Правилами визначення вартості будівництва, що здійснюється на території України , ДБН Д. 1.1.-1-2000.

На умовах даного договору замовник оплачує підряднику вартість робіт в наступному порядку:

2.2.1. передплата (перший платіж) в розмірі 42% від зазначено суми в п. 2.1. договору, - 186 438,00 грн., в тому числі ПДВ 31 073,00 грн., протягом 5 робочих днів з моменту підписання даного договору;

2.2.2. передплата (другий платіж) в розмірі 30% від зазначено суми в п. 2.1. договору, - 133 170,00 грн., в тому числі ПДВ 22 195,00 грн. в тому числі 2-х банківських днів з моментів на отримання замовником проміжного акту виконаних робіт (на менше 30% від загальної вартості робіт). Підрядник залишає за собою право розділити другий платіж по даному пункту на окремі складові (із виставленням окремих повідомлень про оплату), які в загальному не повинні перевищувати розмір передплати по договору пункту договору (40%) (п. 2.2.).

Згідно з ч. 1 ст. 843 ЦК України, у договорі підряду визначається ціна роботи або способи її визначення.

Відповідно до п. 2.3. договору, розрахунки на основі даного договору здійснюється в безготівковій формі. Валютою договору і валютою оплати є національна валюта України - українська гривня.

Згідно з п. 2.4. договору, зобов'язання замовника по оплаті вартості робіт чи будь-якої її частини вважається виконаними з моменту зарахування грошових засобів на рахунок підрядника.

На виконання вимог договору позивач здійснив попередню оплату в розмірі 80 000, 00 грн., що підтверджується платіжним дорученням № 7 від 22.06.2016 р., 30 000, 00 грн., що підтверджується платіжним дорученням № 24 від 22.06.2016 р.

Відповідно до п. 3.1. договору, підрядник зобов'язується виконати роботи, визначені статтею 1 даного договору відповідності із графіком виконаних робіт (додаток 3).

Пунктом 3.3. договору встановлено, що строки виконання робіт можуть бути зміненими по згоді сторін, які повинні бути письмово оформлені додатковою угодою до даного договору.

Згідно з п. 3.4. договору, підрядник повинен проінформувати замовника в письмовій формі і завчасно про можливе призупинення чи затримання виконання робіт по його вині, а також по іншим причинам, не залежних від підрядника.

Відповідно до п. 4.4. договору, після завершення робіт по договору підрядник оформляє і підписує акт приймання-передачі виконаних робіт у двох екземплярах, які направляються замовнику для погодження і підписання.

За вимогами ч. 1 ст. 837 ЦК України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.

Частиною 1 ст. 846 Цивільного кодексу України встановлено, що строки виконання роботи або її окремих етапів встановлюються у договорі підряду.

Відповідно до ч. 2 ст. 849 ЦК України, якщо підрядник своєчасно не розпочав роботу або виконує її настільки повільно, що закінчення її у строк стає явно неможливим, замовник має право відмовитися від договору підряду та вимагати відшкодування збитків.

Проте, відповідач не виконав умови договору будівельного підряду № 0706 від 07 червня 2016 р., будь-яких письмових повідомлень про призупинення чи про затримання виконання робіт позивачеві не направив, а також не повернув попередню оплату, а суду не надав будь-які докази на належне виконання договору.

Відповідно до ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно п. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Статтею 525 Цивільного кодексу України встановлено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до п. 7 ст. 193 Господарського кодексу України не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов'язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.

Статтею 610 Цивільного кодексу України визначено, що порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Для досудового врегулювання спору мирним шляхом, товариство з обмеженою відповідальністю "Укр-Трейд-Груп" направило товариству з обмеженою відповідальністю "Глобал Інжинірінг Груп" претензію вих. № 42 від 18.07.2016 року, де просив протягом п'яти робочих днів з дня отримання даної претензії повернути грошові кошти у розмірі 110 000,00 грн., отримана останнім 28.07.2016 р., що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення № 04073 17840317.

Відповідач вимогу не виконав.

Враховуючи вищезазначене, факт наявності заборгованості за договором будівельного підряду № 0706 від 07.06.2016 року у розмірі 110 000,00 грн., належним чином доведений, документально підтверджений, тому вимоги позивача визнаються судом обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Відповідно до ч.1 статті 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Згідно з ч.1 статті 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Статтею 34 ГПК України передбачено, що господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідно до статті 44 ГПК України, судові витрати складаються з судового збору, сум, що підлягають сплаті за проведення судової експертизи, призначеної господарським судом, витрат, пов'язаних з оглядом та дослідженням речових доказів у місці їх знаходження, оплати послуг перекладача, адвоката та інших витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно до ч. 5 статті 49 ГПК України судовий збір покладається на відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст. 32-34, ст. 44, ч. 5 ст. 49, 75, ст. ст.82 - 85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Глобал Інжинірінг Груп" (03087, м. Київ, вул. Іскрівська, 3, офіс 77, ідентифікаційний код 39739567) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Укр-Трейд-Груп" (04074, м. Київ, вул. Автозаводська, 2, ідентифікаційний код 39422118) попередню оплату у розмірі 110 000 (сто десять тисяч) грн. 00 коп. та судовий збір в розмірі 1 650 (одна тисяча шістсот п'ятдесят) грн. 00 коп.

3. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.

Відповідно до частини 5 статті 85 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Дата підписання рішення: 17.10.2016 року.

Суддя С.М. Мудрий

Дата ухвалення рішення20.09.2016
Оприлюднено19.10.2016
Номер документу61999586
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/16482/16

Рішення від 20.09.2016

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мудрий С.М.

Ухвала від 07.09.2016

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мудрий С.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні