Ухвала
від 17.10.2016 по справі 344/13389/16-к
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/13389/16-к

Провадження № 1-кс/344/4250/16

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 жовтня 2016 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , яке погоджено з прокурором відділу прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_4 про проведення обшуку в рамках кримінального провадження № 32016090000000083,

В С Т А Н О В И В:

Слідчий звернулася з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого посилалася на те, що ПП "Терези" та ФОП ОСОБА_5 займаються діяльністю, пов`язаною з оптовою торгівлею м`ясом та м`ясними продуктами.

Зокрема встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_5 (і.н. НОМЕР_1 ), здійснюючи у період з 01.01.2015-31.08.2016 років діяльність, пов`язану з купівлею-продажем м`ясопродукції, а також обіймаючи у період з 01.01.2014 - 31.12.2015 років посаду керівника ПП "Терези" (ЄДРПОУ 31290077), ухилився від сплати податків на загальну суму 3639633 грн., що є особливо великим розміром.

Фізична особа-підприємець ОСОБА_5 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , де зберігаються первинні документи фінансово-господарської діяльності, пов`язаної з придбанням у СГД товарно-матеріальних цінностей, чорнова бухгалтерія, де останніми зазначається інформація про фактичні витрати, пов`язані із закупівлею сировини, а також реальних постачальників яловичини, розрахунків, проведених у зв`язку з закупівлею товарів, тощо. Крім зазначеного, за вказаною адресою знаходиться комп`ютерна техніка, електронні та магнітні носії інформації, інші предмети та документи, що відображають фактичний рух товару, об`єми його реалізації і мають значення речових доказів у даному кримінальному провадженні. Тому з метою виявлення та подальшої фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, виникла необхідність у проведенні обшуку житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами за адресою: АДРЕСА_1 , а також автомобіля марки Mecedes-Benz ML 280 CDI, державний номерний знак НОМЕР_2 , власником якого є ОСОБА_5 .

Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримала, посилаючись на викладені в ньому обставини, просила клопотання задовольнити.

Заслухавши слідчого, дослідивши матеріали клопотання, вважаю наступне.

Згідно з ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до ч. 3 ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке, крім іншого, повинно містити відомості про: житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; речі, документи або осіб, яких планується відшукати.

Ч. 5 ст. 234 КПК України передбачено, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.

З матеріалів клопотання вбачається, що слідчий планує провести обшук житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами за адресою: АДРЕСА_1 , а також автомобіля марки Mecedes-Benz ML 280 CDI, державний номерний знак НОМЕР_2 , власником якого є ОСОБА_5 , а метою його проведення зазначає відшукання і вилучення оригіналів (за відсутності копій) фінансово- господарських та бухгалтерських документів, що стосуються проведення у період з 01.01.2014 по 31.08.2016 років операцій ФОП ОСОБА_5 (і.н. НОМЕР_1 ) з постачальниками та покупцями, в т.ч. договорів по придбанню (наданню) робіт, послуг, договорів зберігання продукції, товарно-матеріальних цінностей та додатків до них, актів прийому-передачі, платіжних доручень, рахунків, накладних, видаткових накладних, податкових накладних, товарно-транспортних накладних, шляхових листів, чорнових записів, ліцензії, сертифікати відповідності, походження ТМЦ, ветеринарні посвідчення, тощо, а також перекопіювати та вилучити із комп`ютерної техніки інформацію, яка міститься у електронних документах та стосується проведення даних протиправних фінансово-господарських операцій.

Вважаю вказане клопотання передчасним, оскільки за необхідності документи, які сторона кримінального провадження планує виявити, зафіксувати та вилучити в результаті проведення обшуку, можливо отримати в порядку, передбаченому Главою 15 КПК України, обґрунтованих підстав вважати протилежне слідчим в судовому засіданні не наведено.

Так, відповідно до положення ч. 1 ст. 165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів ч. 1 ст. 166 КПК України.

Крім цього, слід зазанчити, що чинний КПК України не передбачає можливості надання слідчим суддею дозволу на обшук кількох володінь.

Так, відповідно до вимог ч. 3 ст. 236 КПК України перед початком виконання ухвали слідчого судді особі, яка володіє житлом чи іншим володінням, а за її відсутності іншій присутній особі повинна бути пред`явлена ухвала і надана її копія, а ч. 3 ст. 235 КПК України передбачено можливість виготовлення лише двох копій ухвал, які чітко позначаються як копії. Виготовлення копій таких ухвал у більшій кількості не допускається.

Відтак, враховуючи вищенаведене, вважаю, що підстав для задоволення даного клопотання немає.

Керуючись ст.ст. 234, 235, 309 КПК України,

У Х В А Л И В:

В задоволенні клопотання старшого слідчого з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в Івано-Франківській області ОСОБА_3 про проведення обшуку відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення17.10.2016
Оприлюднено15.03.2023
Номер документу62026472
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —344/13389/16-к

Ухвала від 17.10.2016

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Татарінова О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні