Постанова
від 24.01.2011 по справі 2-а-5186/10/0270
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 січня 2011 р. Справа № 2-а-5186/10/0270                              м. Вінниця

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Чернюк Алла Юріївна, розглянувши в порядку скороченого провадження матеріали справи

за позовом: Прокурора Вінницького району Вінницької області в інтересах Управління Пенсійного Фонду України у Вінницькому районі

до: Відкритого акціонерного товариства Вінницьке спеціалізоване автотранспортне підприємство "Вінницяспецавтотранспорт"

про: стягнення недоїмки, штрафних санкцій та пені.

ВСТАНОВИВ :

Заявлено позов Прокурора Вінницького району Вінницької області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Вінницькому районі (далі - УПФ України у Вінницькому районі) до Відкритого акціонерного товариства Вінницьке спеціалізоване автотранспортне підприємство "Вінницяспецавтотранспорт" (далі - ВАТ ВСАП "Вінницяспецавтотранспорт" про стягнення 19566,11 грн. недоїмки по сплаті страхових внесків на загальнообов'язковее державне пенсійне страхування, штрафу та пені.

Позовні вимоги мотивовані тим, що внаслідок несплати в повному обсязі коштів на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за відповідачем рахується заборгованість по сплаті страхових внесків з урахуванням штрафних санкцій та пені до УПФ України у Вінницькому районі на загальну суму 19566,11 грн. (в т.ч. 13110,98 грн. (недоїмка) + 2431,83 грн. (штраф) + 4023,30 грн. (пеня)), що утворилась за серпень 2010 року (по строку сплати вересень 2010 року). Вимога УПФ України у Вінницькому районі про сплату боргу №Ю 392 від 01.10.2010 року (яка отримана відповідачем 21.10.2010 року), не оскаржена, однак сума недоїмки несплачена, що стало підставою для звернення з даним позовом до суду.

Справа розглядається в порядку скороченого провадження, оскільки в силу п. 4 ч. 1 ст. 183-2 КАС України в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження, застосовується скорочене провадження.

Позиція відповідача щодо позову не відома, оскільки він станом на день розгляду справи не надав суду заперечення на позов чи заяву про визнання позову.

Судом були вжиті заходи щодо інформування ВАТ ВСАП "Вінницяспецавтотранспорт" про відкриття скороченого провадження у справі, що підтверджується повідомленням про вручення 10 січня 2011 року поштового відправлення за №20405758 (а.с.15). Вся поштова кореспонденція відправлялась за адресою, яка вказана в Свідоцтві про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця (а.с. 8).

Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 183-2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог статті 183-2 КАС України - без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі – суд дійшов висновку про наявність достатніх підстав щодо прийняття рішення про задоволення позову в порядку письмового провадження, з огляду на наступне.

Згідно з п. 6 ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-ІV, який діяв на момент виникнення спірних правовідносин страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше, ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Статтею 15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-ІV, який діяв на момент виникнення спірних правовідносин передбачено, що платниками внесків є роботодавці, підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії, фізичні особи-суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб-суб'єктів підприємницької діяльності, що обрали особливий спосіб оподаткування - фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством або за договорами цивільно-правового характеру.

ВАТ ВСАП "Вінницяспецавтотранспорт", яке зареєстроване в УПФ України у Вінницькому районі, є платником страхових внесків на обов`язкове державне пенсійне страхування.

В порушення вимог ст.20 вказаного Закону відповідачем своєчасно не сплачувались нараховані за відповідний базовий період страхові внески, в результаті чого виникла недоїмка в сумі 13110,98 грн. за період серпень 2010 року, яка підтверджується звітом за серпень 2010 року (а.с. 5).

10 вересня 2010 року УПФ України у Вінницькому районі на підставі п.2 ч.9 ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-ІV, який діяв на момент виникнення спірних правовідносин, були прийняті рішення №627, 628 "Про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне неперерахування) страхувальниками страхових внесків у зв`язку з затримкою сплати страхових внесків" на загальну суму 2431,83 (штраф) та 4023,30 грн. (пеня) (а.с. 6, 7).

Згідно п. 3 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-ІV, який діяв на момент виникнення спірних правовідносин, територіальні органи Пенсійного фонду за формою та в строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Протягом 10-ти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суму недоїмки та суми фінансових санкцій.

Відповідачу було виставлено вимогу №Ю 392 від 01.10.2010 року (а.с. 4), яка отримана відповідачем 21.10.2010 року, що стверджується підписом посадової особи ВАТ ВСАП "Вінницяспецавтотранспорт" на поштовому повідомленні про вручення поштового відправлення за №20098420 (зворотня сторона а.с. 4).

Однак, відповідачем, в порушення вимог Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-ІV, який діяв на момент виникнення спірних правовідносин, протягом 10 робочих днів після отримання вимог борг в повному обсязі не погашено, при цьому жодних доказів оскарження вимоги №Ю 392 від 01.10.2010 року матеріали справи не містять.

Відповідно до ч. 2 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-ІV, який діяв на момент виникнення спірних правовідносин суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

В силу ч. 3 ст. 18 вищевказаного Закону страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.

Згідно з ч. 3 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-ІV, який діяв на момент виникнення спірних правовідносин, орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки особисто, або через органи прокуратури на які покладено функції представництва інтересів держави в суді.

Керуючись наведеними вище положеннями чинного законодавства України, суд дійшов висновку, що прокурор звертаючись до суду в інтересах УПФ України у Вінницькому районі діяв в межах своєї компетенції та у спосіб, передбачений чинним законодавством України.

Стаття 67 Конституції України встановлює, що платник податків зобов'язаний вчасно й у повному розмірі сплачувати податки. З метою реалізації обов'язків платника податків законодавчі акти встановлюють строки сплати податків.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що заявлені позовні вимоги відповідають дійсним обставинам справи, заявлена в позові сума підтверджується належними доказами, а тому позов підлягає задоволенню у повному обсязі. Розмір заборгованості відповідачем не оскаржується. Доказів в спростування заявлених позовних вимог відповідач не подав.

Частиною 1 ст. 9 КАС України передбачено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Частиною 4 ст. 94 КАС України передбачено, що у справах, в яких позивачем є суб'єкт владний повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 86, 94, 158, 162, 183-2, 256 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Позов Прокурора Вінницького району в інтересах Управління Пенсійного Фонду України у Вінницькому районі задовольнити повністю.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства Вінницьке спеціалізоване автотранспортне підприємство "Вінницяспецавтотранспорт" (23201, Вінницька область, Вінницький район, с. Вінницькі Хутори, вул. Чехова, 45, код ЄДРПОУ 00909971, р/р 260023011257 в ВФ ВТБ Банк, МФО 302559) на користь Управління Пенсійного Фонду України у Вінницькому районі (21009, м. Вінниця, вул. Винниченка, 27, код ЄДРПОУ 20098343, р/р №25609323481203, 25606323481303 в ОПЕРВ Обласного управління ВАТ "Держощадбанк" м. Вінниці, МФО 302076) заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в загальній сумі 19566,11 грн. (дев'ятнадцять тисяч п'ятсот шістдесят шість гривень, одинадцять копійок) в тому рахунку: недоїмка за серпень 2010 року - 13110,98 грн., штраф - 2431,83 грн. та пеня - 4023,30 грн.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Відповідно до ст.ст. 183-2, 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України

Суддя                                         Чернюк Алла Юріївна

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення24.01.2011
Оприлюднено21.10.2016
Номер документу62029414
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2-а-5186/10/0270

Постанова від 24.01.2011

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Чернюк Алла Юріївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні