Справа № 291/1070/16-ц
У К Р А Ї Н А
Ружинський районний суд Житомирської області
У Х В А Л А
18 жовтня 2016 року
Суддя Ружинського районного суду Житомирської області Грек М.М., розглянувши матеріали позовної заяви
ОСОБА_1
до Товариства з обмеженою відповідальністю "АТП Термінал"
про стягнення заборгованої заробітної плати, компенсації за несвоєчасну виплату заробітної плати,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду з вищевказаним позовом, в якому, зазначив, що в період з 20.05.2013р. по 31.08.2016р. він працював у відповідача на посаді директора. Після звільнення з роботи відповідач не виплатив йому заробітну плату за період з 20.05.2013р. по 31.08.2016 р. В зв'язку з цим позивач просить суд стягнути з відповідача на його користь 26299 грн. 59 коп., що включає в себе: заборговану заробітну плату в сумі 17971 грн. 96 коп., індексацію заробітної плати в сумі 7177 грн. 42 коп. та компенсацію втрати частини доходів в зв'язку з порушенням термінів виплати заробітної плати в сумі 1150 грн. 21 коп.
Також ОСОБА_1 в позовній заяві вказує вимогу про забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно та грошові кошти відповідача.
Ознайомившись з даною позовною заявою, суддею встановлено наступне.
Відповідно до ст.119 ЦПК України позовна заява повинна містити зокрема: зміст позовних вимог, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину; до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Проте, заявлені позовні вимоги про стягнення компенсації у зв'язку з порушенням строку виплати заробітної плати є неконкретизованими, а саме чітко не вказаний період, за який позивач просить стягнути з відповідача вказану компенсацію, що в подальшому унеможливлює прийняття об'єктивного рішення в даній частині позовних вимог.
Згідно ст.5 ч.1 п.1 Закону України "Про судовий збір" (в редакції на день подання позову) від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі лише у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 КЗпП України заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Таким чином за пред'явлення вимоги про стягнення заробітної плати судовий збір не сплачується, а за вимогу про стягнення компенсації втрати частини доходів в зв'язку з порушенням термінів виплати заробітної плати сплачується судовий збір, оскільки сама по собі така компенсація не є оплатою праці.
У відповідності до ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру встановлена ставка судового збору в такому розмірі: 1 відсоток від ціни позову, але не менш 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати. Таким чином, станом на час подання ОСОБА_1 позовної заяви до суду мінімальна ставка судового збору за позовну вимогу майнового характеру складає 551грн. 20 коп.
Крім того, ОСОБА_1 в своїй позовній заяві просить суд для забезпечення позовних вимог накласти арешт на майно та грошові кошти відповідача.
Відповідно до ст.151 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі може вжити, передбачені цим Кодексом, заходи забезпечення позову.
У заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено причини , в зв'язку з якими потрібно забезпечити позов; вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обгрунтуванням його необхідності; інші відомості , потрібні для забезпечення позову.
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" заява про забезпечення позову оплачується фізичною особою судовим збором в розмірі 0.2 розміру мінімальної заробітної плати, що складає 275 грн. 60 коп.
Судовий збір підлягає сплаті на рахунок №31211206700550 (найменування отримувача: УДКСУ у Ружинському районі 22030101, код отримувача: 36928430, код класифікації доходів бюджету: 22030101, найменування рахунку: Ружинський районний суд, МФО 811039.
Відповідно до ст. 121 ч.1 ЦПК України, суддя, встановивши, що за подання позовної заяви до суду не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу про залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, вказаних в ухвалі суду, роз'яснивши, що у випадку не виправлення недоліків у вказаний цією ухвалою термін заява буде вважатися неподаною та повернута.
Враховуючи вищевикладене, дану позовну заяву необхідно залишити без руху і надати позивачу строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків, інакше позовна заява буде вважатись неподаною і підлягатиме поверненню.
Керуючись ст.ст. 119, 121 ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "АТП Термінал " про стягнення заборгованої заробітної плати, компенсації за несвоєчасну виплату заробітної плати, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для виправлення недоліків та роз'яснити, що протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали він повинен додати до позовної заяви документ, що підтверджує сплату судового збору в сумі 551 грн. 20 коп. та 275 грн. 60 коп., а також усунути недоліки в тексті позовної заяви, які викладені в даній ухвалі, а в іншому випадку - позовна заява буде вважатись неподаною та буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М. М. Грек.
Суд | Ружинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2016 |
Оприлюднено | 21.10.2016 |
Номер документу | 62039745 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ружинський районний суд Житомирської області
Грек М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні