ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 листопада 2010 р. Справа № 2-а-4467/10/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Чудак Олесі Миколаївни ,
при секретарі судового засідання: Балан Марині Анатоліївні
за участю представників сторін:
позивача : ОСОБА_1
відповідача : не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом : управління Пенсійного фонду України у м. Хмільнику
до : Приватного підприємства "Металіст"
про : стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування
ВСТАНОВИВ :
08 листопада 2010 року управління Пенсійного фонду України у м. Хмільнику Вінницької області (УПФ України у м. Хмільнику) звернулося в суд з позовом до Приватного підприємства Металіст (ПП Металіст , Підприємство) про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 23813 грн 90 коп. мотивуючи вимоги наступним.
ПП Металіст зареєстроване в УПФ України у м. Хмільнику і є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Станом на день подачі позовної заяви за відповідачем рахується борг по сплаті страхових внесків у розмірі 23813 грн 90 коп.
Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 09 листопада 2010 року провадження відкрито і адміністративна справа призначена до розгляду.
До початку судового засідання УПФ України у м. Хмільнику подано заяву про зміну розміру позовних вимог, у зв'язку із застосуванням до відповідача штрафних санкцій та нарахування пені (а.с. 13).
Відтак, недоїмка до УПФ України в м. Хмільнику змінилась і становить 36556 грн 90 коп. На підтвердження заявлених вимог, позивачем додано рішення №283 від 15 вересня 2010 року, №311 від 06 жовтня 2010 року та №360 від 05 листопада 2010 року про застосування до відповідача штрафних санкцій та нарахування пені (а.с. 14-16).
Зважаючи на те, що в силу частини першої статті 51 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову.
Таким чином, на момент розгляду справи сума позову становить 36556 грн 90 коп.
Відповідач в судове засідання не з'явився, надав суду заяву за підписом керівника ОСОБА_2 та скріплену печаткою Підприємства з проханням провести розгляд справи у їх відсутність (а.с. 19).
За таких обставин, враховуючи наявність заяви, думку представника позивача, судом ухвалено провести розгляд у відсутність відповідача.
В судовому засіданні представник УПФ України у м. Хмільнику - головний спеціаліст юрисконсульт ОСОБА_1 (доручення на а.с. 17) збільшені позовні вимоги підтримав повністю і просив їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві, а також надані в матеріали справи докази.
Суд заслухав пояснення представника позивача, повно, всебічно, об'єктивно дослідив надані у справу докази та надав їм юридичну оцінку.
Так, відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, регулюються Законом України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування від 09 липня 2003 року №1058-ІV (Закон №1058), який набрав чинності з 01 січня 2004 року. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.
Згідно положень частини другої статті 5 Закону №1058-IV, виключно цим Законом визначаються принципи та структура системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, коло осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, а також платники страхових внесків.
Платниками внесків є роботодавці, підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, що обрали особливий спосіб оподаткування - фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством або за договорами цивільно-правового характеру (ст. 15 Закону №1058).
Як вбачається із свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи, ПП Металіст зареєстроване Хмільницьким міськвиконкомом 20 січня 2003 року (а.с. 3).
Відповідно до заяви ПП Металіст його зареєстровано в УПФ України у м. Хмільнику за номером НОМЕР_1, про що свідчить видача повідомлення про реєстрацію від 20 січня 2003 року (а.с. 3).
Таким чином, відповідач є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону (ст. 1 Закону №1058).
Обчислення страхових внесків зазначеною категорією платників здійснюється щомісячно за ставками, визначеними пунктами 4.1, 4.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року №21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 16 січня 2004 року №64/8663 на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу) виходячи з розміру страхового внеску, що діє на день нарахування виплат (доходу).
Пунктом 6 частини другої статті 17 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування передбачено, що страхувальники зобов'язані нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Зокрема, згідно з підпунктом 5.1.4 пункту 5.1 вказаної Інструкції нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками (крім гірничих підприємств) шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески. Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Відповідно до чинного законодавства, ПП Металіст 20 вересня 2010 року до УПФ України у м. Хмільнику подано розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за серпень місяць 2010 року в розмірі 11454 грн 70 коп., 15 жовтня 2010 року розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за вересень місяць 2010 року в розмірі 12359 грн 20 коп., однак вказані суми не сплачено (а.с. 4-5).
Законодавством не можуть встановлюватися пільги з нарахування та сплати страхових внесків або звільнення від їх сплати (ч. 6 ст. 18 Закону №1058).
Відповідно до частини десятої статті 20 Закону №1058 до страхувальників, які несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Зокрема, пункт 2 цієї статті передбачає, що виконавчими органами Пенсійного фонду за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф в розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Підпунктом 9.3.2 Інструкції уточнено, що за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Таким чином, позивачем винесені рішення від 15 вересня 2010 року №283 згідно якого до відповідача застосована фінансова санкція в розмірі 1511 грн 35 коп. та нарахована пеня в розмірі 3998 грн 49 коп. за період з 20 листопада 2009 року по 03 серпня 2010 року (а.с.14), рішення від 06 жовтня 2010 року №311 згідно якого до відповідачу нарахована пеня в розмірі 1069 грн 43 коп. за період з 07 грудня 2009 року по 30 вересня 2010 року (а.с.15), рішення від 05 листопада 2010 року №360 згідно якого до відповідача застосована фінансова санкція в розмірі 1508 грн 71 коп. та нарахована пеня в розмірі 4655 грн за період з 21 грудня 2009 року по 28 жовтня 2010 року (а.с.16).
Дані рішення отримані відповідачем 21 вересня 2010 року, 07 жовтня 2010 року та 09 листопада 2010 року, про що свідчать рекомендовані повідомлення про вручення поштового відправлення №4983, 15408, 9721 (а.с. 14-16 на звороті), які в подальшому ним не оскаржувались, тобто є узгодженим.
Таким чином, сума заборгованості відповідача перед УПФ України у м. Хмільнику у 36556 грн 90 коп., знайшла своє підтвердження фактичними обставинами і матеріалами справи.
В силу частини третьої статті 18 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Не проведення розрахунків з Пенсійним фондом істотно зачіпає інтереси держави, перешкоджає їй в здійсненні своєчасного та в повному обсязі фінансування пенсійних виплат відповідно до чинного законодавства.
Згідно із пунктом 7 частини першої статті 64 Закону №1058 виконавча дирекція Пенсійного фонду та її територіальні органи наділені правом стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків, а згідно із частиною третьою статті 106 цього Закону орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
Відповідно до частини першої статті 136 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Відповідно до частини третьої статті 72 КАС України обставини, які визнаються сторонами, можуть не доказуватися перед судом, якщо проти цього не заперечують сторони і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.
Враховуючи те, що вимоги УПФ України у м. Хмільнику є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи й відповідно до заяви ПП Металіст визнаються ними (що не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи та інтереси), то суд вважає за доцільне позов задовольнити.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись статями 70, 71, 79, 86, 94, 122, 128, 158, 162, 163, 167, 254 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ :
адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства Металіст (вул. Леніна, 56, м. Хмільник, Вінницька область, 22000, р/р НОМЕР_2 Райфайзен банк Аваль, МФО 302247, код ЄДРПОУ 32232283) на користь управління Пенсійного фонду України у м. Хмільнику Вінницької області (вул. Столярчука, 10, м. Хмільник, Вінницька область, 22000, р/р 25609323441203 в ОПЕРУ Ощадбанку м. Вінниці, МФО 302076, код 20106440) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 36556,90грн (тридцять шість тисяч п'ятсот п'ятдесят шість гривень дев'яносто копійок).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови оформлено: 26.11.10
Суддя Чудак Олеся Миколаївна
25.11.2010
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2010 |
Оприлюднено | 21.10.2016 |
Номер документу | 62056031 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Чудак Олеся Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні