ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
24 листопада 2010 р. Справа № 2-а-4807/10/0270
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Поліщук Ірина Миколаївна, розглянувши матеріали справи:
за позовом : Прокурора Староміського району м. Вінниці в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України у Староміському районі м. Вінниці
до: Колективного підприємства "Водрем"
про: стягнення заборгованості по пільговій пенсії
ВСТАНОВИВ :
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матерали за позовом Прокурора Староміського району м. Вінниці в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України у Староміському районі м. Вінниці до Колективного підприємства "Водрем" про стягнення заборгованості по пільговій пенсії.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що остання в частині заявлених вимог станом на 01.03.2010 року в сумі 9678,06 грн., за березень 2010 року в сумі 2769,12 грн. та за квітень 2010 року в сумі 2769,12 грн. підлягає залишенню без розгляду з наступних підстав.
Згідно пункту 5 частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Відповідно до частин 1, 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС) України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Стаття 100 КАС України передбачає наслідки пропущення строків звернення до адміністративного суду.
Так, адміністративний позов поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Як вбачається з позовних матеріалів, прокурор, між іншим, просить стягнути заборгованість по пільговій пенсії за списком № 2 виплаченої громадянину ОСОБА_1 станом 01.03.2010 рокув сумі 9678,06 грн., за березень 2010 року в сумі 2769,12 грн. та за квітень 2010 року в сумі 2769,12 грн. При цьому, позов до суду подано 22.11.2010 року.
Клопотання про поновлення строку, звернення до адміністративного суду не надано.
Слід вказати на те, що правовий припис «в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого законом» означає, що позов має подаватися лише в тих межах часу, який встановлений законом. Крім того, можливість захисту прав та інтересів залежить від дотримання строків, встановлених на цей випадок законом.
Встановлення процесуальних строків законом та судом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними певних процесуальних дій, передбачених КАС України не зловживаючи ними.
За загальним правилом перебіг строку на звернення до адміністративного суду починається від дня виникнення права на адміністративний позов, тобто коли особа дізналася або могла дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Беручи до уваги вищенаведене, позовні вимоги заявлені станом на 01.03.2010 року в сумі 9678,06 грн., за березень 2010 року в сумі 2769,12 грн. та за квітень 2010 року в сумі 2769,12 грн. слід залишити без розгляду, в зв"язку з пропуском строку звернення до адміністативного суду.
Керуючись статтями 99,100,165,254 КАС України суд, -
УХВАЛИВ :
Позовну заяву за позовом Прокурора Староміського району м. Вінниці в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України у Староміському районі м. Вінниці до Колективного підприємства "Водрем" про стягнення заборгованості по пільговій пенсії в частині вимог заявлених станом на 01.03.2010 року, за березень 2010 року та за квітень 2010 року в загальній сумі 15216 грн. 30 коп. залишити без розгляду.< Текст >
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Поліщук Ірина Миколаївна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.11.2010 |
Оприлюднено | 21.10.2016 |
Номер документу | 62056233 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Поліщук Ірина Миколаївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Поліщук Ірина Миколаївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Поліщук Ірина Миколаївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Поліщук Ірина Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні