Постанова
від 09.02.2011 по справі 2-а-50/11/0270
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 лютого 2011 р.           Справа № 2-а-50/11/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі: головуючого судді Воробйової Інни Анатоліївни, розглянув у порядку письмового провадження матеріали справи за позовом: Управління Пенсійного фонду України у Чернівецькому районі Вінницької до: Селянського фермерського господарства "Бекхем" про: стягнення заборгованості

ВСТАНОВИВ :

Управління Пенсійного фонду України у Чернівецькому районі Вінницької області звернулося до Вінницького окружного адміністративного суду з позовом до селянського фермерського господарства "Бекхем" про стягнення 1391,34 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Позовні вимоги мотивовані, зокрема, тим, що відповідач у строк визначений Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі-Закон) не в повному обсязі сплатив суму страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, розмір яких останнім визначено самостійно, внаслідок чого виникла недоїмка в сумі 1243 грн. 55 коп. За несвоєчасну сплату платежів до Пенсійного фонду платнику нараховано штраф в сумі 147 грн. 79 коп. та пеня в сумі 41 грн. 55 коп.

В судове засідання позивач не з'явився, подавши клопотання про розгляд справи без участі представника ( вх.№ 3356 від 09.02.11).

Відповідач в судові засідання не з'являвся, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений завчасно та належним чином.

А тому, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.

Згідно частини 4 статті 128 КАС України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.

Відповідно до вимог статті 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

За правилами КАС України розгляд і вирішення справи в судах першої та апеляційної інстанцій здійснюється у двох формах: у судовому засіданні та в порядку письмового провадження.

Частиною 6 статті 128 КАС України передбачено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Дослідивши матеріали справи та розглянувши докази в їх сукупності суд встановив наступне.

Селянське фермерське господарство "Бекхем" зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України у Чернівецькому районі Вінницької області та є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Згідно статті 1 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон) страхувальниками є роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Страховими внесками є кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.

Відповідно до пункту 6 статті 20 Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. У разі недостатності у страхувальника коштів для здійснення в повному обсязі виплати заробітної плати (доходу) та одночасної сплати відповідних авансових платежів, виплата зазначених сум та сплата страхових внесків здійснюється в пропорційних розмірах.

В порушення вимог вказаної статті Закону, відповідачем порушувались строки сплати внесків до Пенсійного фонду України, в зв'язку з чим станом на 20.10.2010 року за ним утворилась заборгованість (недоїмка) в сумі 1243 грн. 55 коп.

Відповідно до пункту 2 частини 9 статті 106 Закону за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу.

Одночасно, на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Керуючись даними положеннями Закону позивачем прийняте рішення №316 від 12.11.2010 року, (а.с.4), яким застосовано до відповідача штрафні санкції в сумі 53 грн. 12 коп. та 20 грн. 72 коп. пені та рішення № 289 від 11.10.10 року (а.с.6), яким застосовано до відповідача штрафні санкції в сумі 53 грн. 12 коп. та 20 грн. 83 коп. пені, які останнім не сплачені.

Відповідно до частини 15 статті 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.

Таким чином, станом на день розгляду справи, заборгованність за відповідачем зі сплати штрафної санкції склала 1391 грн. 34 коп., з яких недоїмка - 1243 грн. 55 коп., фінансова санкція –106 грн. 24 коп., пеня –41 грн. 55 коп.

Заборгованість відповідача підтверджується наявними матеріалами справи, зокрема: розрахунками суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за листопад 2010 року (а.с.8), витягом з картки особового рахунку страхувальника (а.с. 11-12), рішенням про застосування штрафних санкцій та нарахування пені №316 від 12.11.2010 року (а.с.4), рішенням про застосування штрафних санкцій та нарахування пені №289 від 11.10.2010 року (а.с.6), актом взаємозвірки, який підписаний обома сторонами (а.с.21).

Статтею 23 Закону встановлено, що спори, які виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.

Відповідно до статей 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.

За сукупністю наведених обставин, дійшов висновку, що позовні вимоги є доведеними відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а відтак підлягають задоволенню в загальній сумі 1391 грн. 34 коп.

Згідно з частиною 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Позов задовольнити повністю

Стягнути з селянського фермерського господарства "Бекхем" (с. Шендерівка, Чернівецький район, Вінницька обл., 24113, р/р 26008055300448 в Чернівецькому відділенні "Приватбанк" МФО 302689, ід.код 32067548) на користь управління Пенсійного фонду України у Чернівецькому районі (вул.Леніна,18, смт Чернівці, Вінницька обл., р/р 25607323621203 в ОПЕРВ Ощадний банк України м. Вінниці, МФО 302076, ЄДРПОУ 20104546) недоїмку по сплаті страхових внесків на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування в сумі 1243 грн. 55 коп. (одну тисячу двісті сорок три грн.55 коп.), штрафні санкції в сумі 147 грн. 79 коп. ( сто сорок сім грн. 79 коп.) та пеню в сумі 41 грн. 55 (сорок одну грн. 55 коп.).

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя           Воробйова Інна Анатоліївна

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення09.02.2011
Оприлюднено24.10.2016
Номер документу62066975
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2-а-50/11/0270

Постанова від 09.02.2011

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Воробйова Інна Анатоліївна

Ухвала від 12.01.2011

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Воробйова Інна Анатоліївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні