Постанова
від 08.02.2011 по справі 2-а-83/11/0270
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 лютого 2011 р. Справа № 2-а-83/11/0270

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Чудак Олеся Миколаївна , розглянувши в порядку скороченого провадження матеріали справи

за позовом : Крижопільської міжрайонної державної податкової інспекції Вінницької області

до : Футбольного клубу "Нива"

про : припинення юридичної особі

ВСТАНОВИВ :

11 січня 2011 року Крижопільська міжрайонна державна податкова інспекція Вінницької області (Крижопільська МДПІ) звернулася в суд з позовом до Футбольного клубу «Нива» (ФК «Нива», Клуб) про припинення юридичної особи.

Зазначили, що ФК «Нива» 04 серпня 1995 року виконавчим комітетом Томашпільської районної ради Вінницької області зареєстрований як юридична особа, а 29 липня 1999 року Томашпільським відділенням Крижопільської МДПІ взятий на податковий облік як платник податків.

Відповідно до підпункту 2 пункту 1 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 02 лютого 1994 року №3904-ХІІ, пункту 16.10 статті 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 22 травня 1997 року №283/97 та інших законодавчих актів з питань оподаткування платники податків зобов'язані подавати до державних податкових органів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Підпунктом 4.1.4 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року №2181-ІІІ визначені базові податкові (звітні) періоди для подання податкових декларацій.

Юридична особа ФК «Нива» відповідно до статей 14, 15 Закону України «Про систему оподаткування», статті 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» зобов'язано подавати податкову звітність по податку на прибуток. Однак, в порушення вимог чинного законодавства відповідачем податкова звітність про використання коштів неприбутковими установами й організаціями починаючи з 09 серпня 2009 року до Томашпільського відділення Крижопільської МДПІ не подавалася.

В свою чергу, Томашпільське відділення Крижопільської МДПІ неодноразово повідомляло Клуб про необхідність подання до інспекції податкової звітності. Але до теперішнього часу ні директор, на головний бухгалтер Клубу до податкової інспекції не з'явилися і податкової звітності не подали.

Посилаючись на те, що відповідач ухиляючись від подачі податкової звітності, перешкоджає державі здійснювати контроль за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), що надає їм відповідно до пункту 4 частини першої статті 17 Закону України «Про державну податкову службу» від 04 грудня 1990 року №509-ХІІ право звернутися до судових органів, а також враховуючи те, що частина друга статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» від 15 травня 2003 року №755-IV за неподання юридично особою протягом одного року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону передбачає відповідальність, - просили припинити юридичну особу ФК «Нива».

Оскільки суб'єктом владних повноважень заявлено позов про припинення юридичної особи, судом в порядку статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) при розгляді даної справи застосовано скорочене провадження.

Так, ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 13 січня 2011 року, яку згідно з рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення відповідач отримав 25 січня 2011 року (а.с. 23), останньому встановлено строк для подачі заперечень проти позову. При цьому, слід зазначити, що ухвала направлена відповідачу за адресою, вказаною Крижопільською МДПІ в позовній заяві та адресою, яка значиться в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (ЄДРПОУ). Крім того, судом вжито заходів і для повідомлення керівника Клубу - ОСОБА_1, що також підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення від 25 січня 2011 року (а.с. 24).

Однак, в десятиденний термін з дня одержання ухвали ФК «Нива» своїм правом заперечити проти позовних вимог не скористався, хоча і заяви про визнання позову через канцелярію суду теж не подав.

За таких обставин, справа розглянута судом в порядку скороченого провадження за наявними в ній доказами в межах строку, визначеного пунктом 3 частини 5 статті 183-2 КАС України.

Так, дослідивши надані позивачем матеріали, а також оцінивши наявні у справі докази в їх сукупності, суд встановив наступне.

ФК «Нива» 04 серпня 1995 року зареєстроване виконавчим комітетом Томашпільської районної ради Вінницької області, що підтверджується статутом даного клубу (а.с. 7-10)

Відповідно до витягу з ЄДРПОУ, станом на 22 червня 2010 року ФК «Нива» включене до реєстру, ідентифікаційний код - 23063078, місцезнаходження: вул. Леніна, 6, смт. Томашпіль, Вінницька область, 24200, керівник - ОСОБА_1 (а.с. 6), а відповідно до довідки про взяття на облік платника податків від 23 червня 2010 року, Клуб перебуває на обліку як платник податків в Крижопільській МДПІ з 29 липня 1999 року (а.с. 11).

Згідно з довідками позивача №1545/10-122 від 21 жовтня 2010 року, №1063 від 03 серпня 2010 року, ФК «Нива» з 09 серпня 2009 року не подає до інспекції податкову звітність, заборгованості перед бюджетом не має (а.с. 13-14).

За таких умов Крижопільська МДПІ звернулася до суду.

Визначаючись щодо позовних вимог, суд виходить з того, що відповідно до статей 4, 5, 9 Закону України «Про систему оподаткування» (цей Закон та інші застосовані закони в редакції, чинній на момент виникнення відносин) платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі); облік платників податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється органами державної податкової служби та іншими державними органами відповідно до законодавства; платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані зі сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); календарному року - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Як вбачається із матеріалів справи, податкову звітність про використання коштів неприбутковими установами й організаціями відповідач до Крижопільської МДПІ не подавав з 09 серпня 2009 року.

Згідно з частиною першою статті 216 Господарського кодексу України (ГК України), учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.

Відповідно до статті 218 ГК України, підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання. Учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.

Частиною першою статті 238 ГК України передбачено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

А згідно з частиною першою статті 247 ГК України, у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації.

В свою чергу, згідно з абзацом 5 частини другої статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», однією з підстав для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Відповідно до підпункту 8.6 пункту 8 Інструкції про порядок обліку платників податків, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 19 лютого 1998 року №80, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 березня 1998 року за №172/2612, якщо платник податків не має заборгованості перед бюджетом, та у разі наявності в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням, керівник державної податкової служби приймає рішення про звернення до суду або господарського суду із позовною заявою про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

Відповідно до пункту 17 частини 1 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

Отже, враховуючи те, що відповідач не звітує у встановленому законодавством порядку більше одного року, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, у зв'язку з чим є всі підстави для припинення юридичної особи - ФК «Нива».

Одночасно із цим також слід зазначити, що відповідно до частини першої статті 105 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року №435-IV, учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані негайно письмово повідомити про це орган, що здійснює державну реєстрацію, який вносить до Єдиного державного реєстру відомості про те, що юридична особа перебуває у процесі припинення.

Частиною 1 статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» встановлено, що суд, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення. Дата надходження відповідного судового рішення вноситься державним реєстратором до журналу обліку реєстраційних дій.

Таким чином, згідно із статтею 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 86 зазначеного Кодексу оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи встановлені в судовому засіданні обставини справи та вищезазначені положення чинного законодавства України, суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а тому підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача -суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Крім того, відповідно до положень статті 256 КАС України негайно виконуються постанови, прийняті в порядку скороченого провадження.

На підставі викладеного, керуючись статтями 86, 94, 158, 162, 183-2, 256 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ :

адміністративний позов задовольнити.

Припинити юридичну особу - Футбольний клуб «Нива» (вул. Леніна, 6, смт. Томашпіль, Вінницька область, ідент. код 23063078).

Копію постанови направити державному реєстратору смт. Томашпіль для виконання вимог статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».

Постанова підлягає негайному виконанню.

Відповідно до ст.ст. 183-2, 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України

Суддя Чудак Олеся Миколаївна

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення08.02.2011
Оприлюднено24.10.2016
Номер документу62067217
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2-а-83/11/0270

Постанова від 08.02.2011

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Чудак Олеся Миколаївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні