Справа № 288/1215/16-ц
Провадження № 6/288/10/16
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 жовтня 2016 року смт. Попільня
Попільнянський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді -Зайченко Є. О.,
секретаря судового засідання - Мітніцької О.В.,
за участю:
представника ВДВС - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Попільня подання Попільнянського районного відділу виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про тимчасове обмеження боржника ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України без вилучення паспорта громадянина України для виїзду за кордон,
ВСТАНОВИВ:
В. о. начальника Попільнянського ВДВС ГТУЮ у Житомирській області ОСОБА_1 звернувся до суду з поданням про тимчасове обмеження боржника ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України без вилучення паспорта громадянина України для виїзду за кордон до виконання ним свого обов'язку перед стягувачем Товариства з обмеженою відповідальністю «Агропромислова компанія «Дубовий Гай» згідно наказу № 906/564/15 від 01 липня 2015 року, виданого Господарським судом Житомирської області про стягнення з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (13515, Житомирська область, Попільнянський район, смт. Корнин, вул. 60 - річчя Жовтня, б, 17, ІПН - НОМЕР_1) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Агропромислова компанія «Дубовий гай» (11102, Житомирська область, Овруцький район, с. Дубовий Гай, вул. Шевченка, 1, код ЄДРПОУ 36899468) 118528 гривень 20 копійок - основного боргу та 2370 гривень 57 копійок - судового збору.
Керуючись статтею 25 Закону України «Про виконавче провадження» , державним виконавцем було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження з примусового виконання від 12 вересня 2016 року, копії яких були направлені сторонам до відома.
Представник ВДВС зазначив, що виконавчі дії по стягненню з боржника ОСОБА_2 на користь стягувача ТОВ «АКП «Дубовий Гай» проводяться повторно, оскільки всі проведені виконавчі дії по пошуку майна, коштів або інших джерел, на які можливо звернути стягнення у період з 12 жовтня 2015 року по 25 грудня 2015 року не призвели до виконання рішення суду у зв'язку з відсутністю майна боржника, на яке можливо звернути стягнення. Стягувачем ТОВ «АКП «Дубовий Гай» в рахунок погашення заборгованості в розмірі 120898 гривень 77 копійок не отримано жодної суми коштів.
Користуючись правом, передбаченим статтями 11, 12 Закону України «Про виконавче провадження» та володіючи інформацією, що боржник ОСОБА_2 має на меті здійснити виїзд за межі України на постійне місце проживання, стягувач ТОВ «АКП «Дубовий Гай» звернувся до Попільнянського ВДВС ГТУЮ у Житомирській області із заявою про звернення до суду з метою встановлення боржнику ОСОБА_2 тимчасового обмеження виїзду за кордон (від 14 вересня 2016 року № 14/09).
В судовому засіданні державний виконавець подання підтримав просив його задовольнити.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що подання ВДВС підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відносно боржника ОСОБА_2 діють невиконані зобов'язання за наказом № 906/564/15 від 01 липня 2015 року, виданого Господарським судом Житомирської області про стягнення з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (13515, Житомирська область, Попільнянський район, смт. Корнин, вул. 60 - річчя Жовтня, б, 17, ІПН - НОМЕР_1) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Агропромислова компанія «Дубовий гай» (11102, Житомирська область, Овруцький район, с. Дубовий Гай, вул. Шевченка, 1, код ЄДРПОУ 36899468) 118528 гривень 20 копійок - основного боргу та 2370 гривень 57 копійок - судового збору, від виконання яких він ухиляється, а згідно пункту 5 статті 6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України» підставою для тимчасових обмежень у праві виїзду громадян України за кордон є ухилення їх від виконання зобов'язань, покладених на них судовими рішеннями до виконання зобов'язань.
Представником ВДВС, зазначено, що виконавчі дії по стягненню з боржника ОСОБА_2 на користь стягувача Товариства з обмеженою відповідальністю «Агропромислова компанія «Дубовий гай» проводяться повторно, оскільки всі проведені виконавчі дії по пошуку майна, коштів або інших джерел на які можливо звернути стягнення у період з 12 жовтня 2015 року по 25 грудня 2015 року, не призвели до виконання рішення суду у зв'язку з відсутністю майна боржника, на яке можливо звернути стягнення. Стягувачем ТОВ «АКП «Дубовий Гай» в рахунок погашення заборгованості розмірі 120898 гривень 77 копійок не отримано жодної суми коштів.
Право державного виконавця на звернення з поданням до суду про тимчасове обмеження у праві виїзду за кордон виникає лише у разі ухилення боржника від виконання, покладених на нього рішенням суду, зобов'язань, тобто наявність лише самого зобов'язання не наділяє державного виконавця правом на звернення до суду з поданням про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за кордон. Окрім того, факт ухилення має підтверджуватись сукупністю доказів, які державний виконавець повинен зазначити у поданні.
В наданих суду матеріалів справи вбачається, що боржник ОСОБА_2 має на меті здійснити виїзд за межі України на постійне місце проживання, тому володіючи такою інформацією, стягувач ТОВ «АКП «Дубовий Гай» звернувся до Попільнянського ВДВС ГТУЮ у Житомирській області із заявою про звернення до суду з метою встановлення боржнику ОСОБА_2 тимчасового обмеження виїзду за кордон. ОСОБА_2 є громадянином України та має паспорт громадянина України серія ВН- 551432, виданий Попільнянським РВ УМВС України в Житомирській області 05 січня 2012 року та ОСОБА_2 видано паспорт громадянина України для виїзду за межі України (закордонний паспорт) серії ЕР № 969678, відділом централізованого оформлення документів № 2 ГУ ДМС України у м. Києві від 22 квітня 2013 року.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Нормою пунктом 18 частини третьої статті 11 Закону України «Про виконавче провадження» закріплено право державного виконавця, у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника-фізичної особи або керівника боржника-юридичної особи за межі України до виконання зобов'язань за рішенням.
Реалізація цих прав здійснюється шляхом звернення до суду в порядку статті 377-1 Цивільного процесуального кодексу України з поданням про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України, яка також визначає, що суб'єктом звернення до суду є державний виконавець.
Відповідно до статті 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом.
Законом України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» (далі - Закон), врегульовано порядок здійснення права громадян України на виїзд з України і в'їзд в Україну та порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок, визначено випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України і встановлено порядок розв'язання спорів у цій сфері. Так, відповідно до пункту 5 частини першої статті 6 Закону, громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, якщо він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов'язань.
Відмова у виїзді з України з підстав, передбачених пунктами 3 - 5 і 9 частини першої статті 6 цього Закону, оскарженню не підлягає. Тимчасове затримання або вилучення паспорта у таких випадках здійснюється судом, органами прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки, Державної прикордонної служби України, військовими комісаріатами та консульською службою України.
Згідно з нормою підпункту 2 пункту 43 Постанови Кабінету Міністрів України від 07 травня 2014 року № 152 "Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення" громадянинові може бути відмовлено у видачі закордонного паспорту, зокрема якщо щодо особи діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов'язання - до виконання зобов'язань або розв'язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках чи забезпечення зобов'язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України.
Ухилення боржника від виконання покладених на нього рішенням обов'язків у виконавчому провадженні, на переконання суду, може свідчити невиконання ним своїх обов'язків, передбачених частиною шостою статті 12 Закону України «Про виконавче провадження» .
Отже, наявність у особи невиконаних зобов'язань, покладених на неї судовим рішенням є підставою для обмеження її у праві виїзду за межі України.
На підставі вище викладеного та керуючись Законом України «Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України» від 21 січня 1994 року зі змінами та доповненнями, статтею 377-1 ЦПК України , Законом України «Про виконавче провадження», суд
УХВАЛИВ:
Задовольнити подання в. о. начальника Попільнянського ВДВС ГТУЮ у Житомирській області ОСОБА_1 про тимчасове обмеження боржника ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України без вилучення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.
Тимчасово обмежити у праві виїзду за межі України без вилучення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, громадянина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, вул. 60-річчя Жовтня, 17, ідентифікаційний код НОМЕР_1, паспорт громадянина України серія ВН № 551432, виданий Попільнянським РВ УМВС України в Житомирській області 05 січня 2012 року, до виконання зобов'язань за рішенням.
Заходи щодо тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документу відносно ОСОБА_2 здійснити Адміністрації Державної прикордонної служби України.
Копію ухвали направити для відома Попільнянському ВДВС ГТУЮ у Житомирській області.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано в установлений строк. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення, а особами без участі яких було постановлено ухвалу протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали до Апеляційного суду Житомирської області через Попільнянський районний суд Житомирської області.
Суддя Попільнянського
районного суду ОСОБА_3
Суд | Попільнянський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 06.10.2016 |
Оприлюднено | 24.10.2016 |
Номер документу | 62083143 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Попільнянський районний суд Житомирської області
Зайченко Є. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні