ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 серпня 2011 р. Справа № 2а/0270/3601/11
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Яремчука Костянтина Олександровича,
розглянувши у порядку письмового провадження матеріали справи
за позовом: Бершадської міжрайонної державної податкової інспекції в особі Чечельницького відділення
до: товариства з обмеженою відповідальністю "Паритет"
про: надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу
ВСТАНОВИВ :
До Вінницького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулась Бершадська міжрайонна державна податкова інспекція в особі Чечельницького відділення до товариства з обмеженою відповідальністю "Паритет" (далі - ТОВ "Паритет") про надання дозволу на погашення суми податкового боргу в розмірі 13374 грн. 49 коп.
Позовні вимоги мотивовані тим, що товариство з обмеженою відповідальністю "Паритет" має непогашений податковий борг перед бюджетом в розмірі 13374 грн. 49 коп. Тому, на підставі положень статті 95 Податкового кодексу України податкова інспекція вимушена звернутися до суду з позовом щодо надання дозволу на погашення суми податкового боргу, наявного у ТОВ "Паритет".
Представник позивача у судове засідання не з'явився, проте надав заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, проте надав заяву про розгляд справи без його участі. При цьому, зазначив, що позов визнає.
З урахуванням викладеного, керуючись положеннями частини 4 статті 122 КАС України, суд вважає за можливе розгляд справи проводити в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд зважає на таке.
Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
В силу пункту 15.1. статті 15 Кодексу, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Статтею 14 Податкового кодексу України наведено визначення основних понять, які застосовуються в даному Кодексі. Так, під грошовим зобов'язанням платника податків розуміється сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності; під податковим боргом - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно із пунктом 88.1 та пунктом 88.2 статті 88 Податкового кодексу України, метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу. Право податкової застави виникає згідно з цим Кодексом та не потребує письмового оформлення.
Відповідно до пункту 89.3 статті 89 Податкового кодексу України, майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу. Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг. Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом державної податкової служби.
Відповідно до статті 95 Податкового Кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення органу державної податкової служби підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою органу державної податкової служби. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом державної податкової служби.
Так, судом встановлено, що ТОВ "Паритет" зареєстровано суб'єктом підприємницької діяльності Чечельницькою районною державною адміністрацією 14 квітня 2004 року, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію (а.с.14).
Згідно із довідкою Бершадської МДПІ Чечельницького відділення вих. №346/29 від 11 березня 2009 року, відповідач перебуває на податковому обліку з 16 квітня 2004 року.
З матеріалів справи випливає, що за відповідачем рахується податковий борг в загальній сумі 13374,49 гривень, що підтверджується витягом із облікової картки платника (а.с.8-11) та іншими матеріалами адміністративної справи.
Разом із тим, позивачем вживалися заходи щодо погашення відповідачем суми боргу шляхом направлення на його адресу першої (від 28 липня 2009 року) та другої (від 31 серпня 2009 року) податкових вимог, проте останні залишились без виконання.
Також, матеріалами справи підтверджено перебування майна відповідача у податковій заставі, про що свідчать витяги з Державного реєстру обтяжень рухомого майна від 03.02.2011 року та від 13.04.2011 року (а.с.29, 30). В справі (на а.с.6, 7) наявні акти опису майна від 31.01.2011 року та від 11.04.2011 року.
При цьому, судом враховано, що відповідно до статті 136 КАС України, відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву.
З урахуванням приписів статті 112 КАС України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
За таких обставин, враховуючи підтвердження наявності податкового боргу в заявленій сумі матеріалами справи, судом приймається визнання позову відповідачем з винесенням постанови про задоволення адміністративного позову.
Відповідно до статей 11, 71 та 86 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача – суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають (ст. 94 КАС України).
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов задовольнити.
Надати дозвіл Бершадській міжрайонній державній податковій інспекції в особі Чечельницького відділення на погашення податкового боргу товариства з обмеженою відповідальністю "Паритет" (вул. Жовтнева, 33, смт. Чечельник, Вінницька область, код ЄДРПОУ 32225721) в сумі 13374 (тринадцять тисяч триста сімдесят чотири) гривні 49 копійок за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Яремчук Костянтин Олександрович
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.08.2011 |
Оприлюднено | 25.10.2016 |
Номер документу | 62124174 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Яремчук Костянтин Олександрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні