cpg1251
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 жовтня 2016 р. Справа № 805/3319/16-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Смагар С.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом за позовом Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області
до Приватного підприємства «ВОСК-ХХ»
про стягнення податкового боргу у сумі 14028 грн. 98 коп.
ВСТАНОВИВ:
Красноармійською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Донецькій області заявлено позов до Приватного підприємства «ВОСК-ХХ» про стягнення коштів з платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника на суму податкового боргу по податку на додану вартість (далі - ПДВ) та податку на прибуток приватних підприємств, який складає 14028 грн. 98 коп.
Позивач в обґрунтування адміністративного позову посилається на те, що відповідач є платником податку, проте обов'язок щодо сплати суми податкового зобов'язання не виконується. Зазначає, що на теперішній час загальна сума податкового боргу з податку на додану вартість та податку на прибуток приватних підприємств складає 14028 грн. 98 коп.
Відповідач у судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання, про що свідчить поштовий конверт з відміткою поштового відділення «за закінченням строку зберігання». З цього приводу суд зазначає, що у даному випадку відповідач був належним чином повідомлений про судове засідання відповідно до чинного законодавства України.
Відповідно до частини 6 статті 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта. Таким чином, суд дійшов висновку щодо можливості розгляду даної справи у письмовому провадженні на підставі наявних у матеріалах справи доказів.
Дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.
Приватне підприємство «ВОСК-ХХ» є юридичною особою, зареєстроване за номером 35751486, перебуває на податковому обліку в Красноармійській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Відповідно до підпунктів 16.1.3, 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи. Згідно з пунктом 36.1 статті 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Пунктом 36.5 статті 36 Податкового кодексу України передбачено, що відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.
Пунктом 46.1 статті 46 Податкового кодексу України передбачено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку. Згідно пункту 49.1 статті 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків. Пунктом 49.2 статті 49 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.
Відповідно до пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Заборгованість з податку на додану вартість, яка заявлена позивачем до стягнення у сумі 6851 грн. 85 коп., виникла на підставі податкового повідомлення-рішення від 23 серпня 2013 року № 0000012202 на суму 6420 грн., у тому числі пені у сумі 431 грн. 85 коп. Дане рішення було направлено відповідачу 23 серпня 2013 року, про що свідчить квитанція поштового зв'язку та у судовому чи адміністративному порядку не оскаржувалась.
Заборгованість з податку на прибуток приватних підприємств, яка заявлена позивачем до стягнення у сумі 7177 грн. 13 коп., виникла на підставі податкового повідомлення-рішення від 23 серпня 2013 року № 0000022202 на суму 6741 грн., у тому числі пені у сумі 429 грн. 52 коп., з яких відповідачем було сплачено 2 грн. 39 коп., а також податкової декларації з податку на прибуток підприємств від 2 березня 2015 року № 1500000362 на суму 9 грн. Податкове повідомлення-рішення від 23 серпня 2013 року було направлено відповідачу 23 серпня 2013 року, про що свідчить квитанція поштового зв'язку та у судовому чи адміністративному порядку не оскаржувалась.
Судом встановлено, що позивачем 14 жовтня 2013 року було прийняте рішення № 2 про опис майна відповідача у податкову заставу.
Згідно з пунктом 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податковим органом з метою стягнення до бюджету суми податкового боргу була направлена відповідачу податкова вимога від 9 жовтня 2013 року № 21-22 на суму 14019 грн. 98 коп., яка була отримана відповідачем 24 жовтня 2013 року, про що свідчить рекомендоване повідомлення про отримання поштового відправлення та у судовому чи адміністративному порядку не оскаржувалась.
Відповідно до пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно з підпунктом 20.1.33 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться в банку, платника податків, який має податковий борг, у разі якщо у такого платника податків відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.
Суд зазначає, що з урахуванням того, що відповідач має заборгованість з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств в сумі 14028 грн. 98 коп., у позивача виникли підстави для звернення до суду з позовом щодо стягнення коштів з рахунків у банках платника податку на суму податкового боргу.
Відповідно до пункту 87.1 статті 87 Податкового кодексу України, джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Та відповідно до пункту 87.2 статті 87 Податкового кодексу України, джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Доказів сплати податкового боргу відповідач не надав суду. Наявність податкового боргу на час розгляду справи підтверджена податковим органом шляхом надання суду розрахунку суми заборгованості та актом зірки між сторонами станом на 15 червня 2016 року, підписаний обома сторонами.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 160, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області до Приватного підприємства «ВОСК-ХХ» про стягнення податкового боргу у сумі 14028 грн. 98 коп., задовольнити повністю.
Стягнути з розрахункових рахунків Приватного підприємства «ВОСК-ХХ» (85483, Донецька область, м. Новогродівка, вул. Водоп'янова, буд. 47/15, код ЄДРПОУ 35751486) на користь бюджету кошти на погашення податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 6851 грн. 85 коп. на р/р № 31115029700056, МФО 834016, ЄДРПОУ 37791274, банк ГУ ДКСУ у Донецькій області та податку на прибуток підприємств в сумі 7177 грн. 13 коп. на р/р № 33114318700056, МФО 834016, ЄДРПОУ 37791274, банк ГУ ДКСУ у Донецькій області, а разом в сумі 14028 грн. (чотирнадцять тисяч двадцять вісім гривень) 98 коп.
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті 20 жовтня 2016 року.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Смагар С.В.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.10.2016 |
Оприлюднено | 26.10.2016 |
Номер документу | 62131882 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Смагар С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні