Постанова
від 22.11.2011 по справі 2а/0270/4855/11
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 листопада 2011 р.           Справа № 2а/0270/4855/11

Вінницький окружний адміністративний суд в складі:

Головуючого судді: Дончика Віталія Володимировича,

розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України у Калинівському районі Вінницької області (далі –УПФ України у Калинівському районі) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Арат і К" (далі –ТОВ «Арат і К») про стягнення заборгованості

в с т а н о в и в :

В жовтні 2011 року УПФ України у Калинівському районі звернулось в суд з позовом до ТОВ «Арат і К»про стягнення заборгованості.

Позовні вимоги мотивовані тим, що в порушення вимог статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»відповідач своєчасно не сплатив єдиний внесок за період січень-серпень 2011 року, у зв'язку з чим утворилась заборгованість у сумі 5413,01 грн. Оскільки, в добровільному порядку відповідач суму заборгованості не сплатив, УПФ України у Калинівському районі Вінницької області звернулося до суду з позовом про стягнення з ТОВ «Арат і К» заборгованості у розмірі 5413,01 гривень.

Так як сума позову ґрунтується на рішенні суб'єкта владних повноважень, щодо якого завершився встановлений строк оскарження вимоги № Ю-10 від 02.08.2011 року, № Ю-10 від 02.09.2011 року та № Ю-10 від 04.10.2011 року, судом в порядку статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) справу розглянуто в скороченому провадженні.

Ухвалою суду від 31.10.2011 року відповідачу встановлено 10-денний строк з дня одержання даної ухвали через відділ прийому суду або через відділення поштового зв'язку подати письмові заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.

Відповідач у строк, передбачений частиною третьою статті 183-2 КАС України заперечень суду не направив. Ухвала про відкриття скороченого провадження отримана відповідачем 08.11.2011 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 25).

Отже, судом вжито всіх залежним від нього заходів для повідомлення відповідача про строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення. Проте, заперечення або заяви про визнання позову від відповідача на адресу суду в строки, передбачені статтею 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, не надходили.

Розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог статті 183-2 КАС України - без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, оцінивши подані докази, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає повному задоволенню, з наступних підстав.

Судом встановлено, що ТОВ «Арат і К»зареєстроване Калинівською районною державною адміністрацією Вінницької області 01.10.2007 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи Серія А00 № 688149 (а.с.6), згідно довідки з ЄДРПОУ № 103 від 03.10.2007 року місце знаходження: вул. Леніна, 79, с. Гущинці, Калинівський район, Вінницька область, ідентифікаційний код 35418658 (а.с. 7).

Відповідач перебуває на обліку в УПФ у Калинівському районі та відповідно до статтей 4, 7, 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»від 08.07.2010 р. № 2464-VІ (далі –Закон № 2464-VI), який набрав чинності з 01 січня 2011 року, є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та несе обов'язки з нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску в установлені строки в повному обсязі (а.с.5).

Частиною 2 статті 9 Закону № 2464 та п. 3.1 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого Постановою Правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 року № 22-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.11.2010 року за № 1014/18309, передбачено, що обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.

Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ «Арат і К»має заборгованість по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за січень-серпень 2011 року, а також по фінансовим санкціям та пені. Згідно розрахунку заборгованості відповідача станом на 20.09.2011 року, який наявний в матеріалах справи, розмір несплаченого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, фінансових санкцій та пені за вказаний період становить 5413,01 грн., з яких недоїмка з єдиного внеску - 5328,97 грн., штрафні санкції –60,27 грн. та пеня –23,77 грн. (а.с.4).

Вказана заборгованість утворилась на підставі самостійно поданих товариством звітів за періодсічень-серпень 2011 року: «Таблиця 1. Нарахування єдиного внеску»по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що підлягає сплаті за зазначений період 2011 року (а.с.8-16).

Згідно з частиною восьмою статті 9 Закону № 2464-VІ платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Частиною 13 статті 9 вказаного Закону передбачено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Згідно з частиною 11 статті 9 Закону № 2464 у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Відповідно до п. 3.1 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 № 22-2, зареєстрованої в Міністерстві юстиції 01.11.2010 р. за № 1014/18309 страхувальники, крім зазначених у пунктах 3.3-3.4 цього розділу, а також страхувальники, зазначені в пункті 3.2, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію його, як підприємця), у частині подання звіту за таких осіб зобов'язані формувати та подавати до органів Пенсійного фонду звіт не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом для них є календарний місяць. Звіт подається за формою згідно з додатком 4 до цього Порядку.

Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 1 Закону № 2464 сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена територіальними органами Пенсійного фонду України у випадках, передбачених цим Законом вважається недоїмкою.

Відповідно до пункту 6 частини 11 статті 25 даного Закону визначено, що за несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10 відсотків таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Відповідно до частини 2 статті 25 Закону№ 2464-VI у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.

Згідно частини 3 статті 25 вказаного Закону суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

У зв'язку із допущеним відповідачем порушенням граничних строків сплати єдиного внеску, позивачем –УПФ України у Калинівському районі Вінницької області винесено рішення № 102 від 06.05.2011 року про застосування до відповідача штрафних санкцій та нарахування пені на загальну суму 60,27 грн.+23,77 грн. (а.с.17). Вказане рішення отримане відповідачем 12.05.2011 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.17-зворотній бік).

Абзацом 3 пункту 14 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»передбачено, що оскарження рішення територіального органу Пенсійного фонду про застосування фінансових санкцій зупиняє перебіг строку їх сплати до винесення органом Пенсійного фонду або судом рішення у справі. Строк сплати фінансових санкцій також зупиняється до ухвалення судом рішення у разі оскарження платником єдиного внеску вимоги про сплату недоїмки, якщо застосування фінансових санкцій пов'язано з виникненням або несвоєчасною сплатою суми недоїмки.

Судос з'ясовано, що рішення № 102 відповідачем не оскаржувалось, нараховані суми штрафних санкцій та пені до бюджету органу Пенсійного фонду не сплачено.

Відповідно до статті 25 Закону № 2464 територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики. У разі якщо згоди з органом Пенсійного фонду не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти робочих днів з дня надходження рішення відповідного органу Пенсійного фонду або оскаржити вимогу до органу Пенсійного фонду вищого рівня чи в судовому порядку.

У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.

На підставі зазначених норм, УПФ у Калинівському районі Вінницької області винесено вимоги про сплату відповідачем боргу № Ю-10 від 02.08.2011 року на суму 3065,88 грн., № Ю-10 від 02.09.2011 року на суму 4355,93 грн., № Ю-10 від 04.10.2011 року на суму 5413,01 грн., які направлені відповідачу поштою та отримані ним 05.08.2011 року, 08.09.2011 року та 11.10.2011 року, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення (а.с.18-20).

На час розгляду справи відповідач не надав суду доказів погашення заборгованості перед позивачем, при цьому, ні в адміністративному, ні в судовому порядку її не оскаржував. Окрім того, заборгованість вважається угодженою.

Відповідно до частини 4 статті 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" у випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому, заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Вчасна несплата заборгованості зі страхових внесків порушує інтереси держави, оскільки ненадходження коштів не дає змоги у повному обсязі здійснювати завдання у сфері пенсійного забезпечення.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов до висновку, що заявлені позовні вимоги відповідають дійсним обставинам справи, заявлена в позові сума підтверджується належними доказами, а тому позов підлягає задоволенню.

Згідно ч. 4 ст. 94 КАС України передбачено, що у справах, в яких позивачем є суб'єкт владний повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 86, 94, 158, 162, 183-2, 256 КАС України, суд -

п о с т а н о в и в :

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Арат і К" (вул. Леніна, 79, с. Гущенці, Калинівський район, Вінницька область, р/р № 26006055307670 ВФ КБ «Приватбанк», МФО 302689, код ЄДРПОУ 35418658) на користь Управління Пенсійного фонду України у Калинівському районі Вінницької області (вул. Дзержинського, 24, м. Калинівка, Вінницька область, код ЄДРПОУ 21726913) заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 5413 (п'ять тисяч чотириста тринадцять) гривень 01 (одна) копійка, з яких: на р/р 37192022000207 підлягають перерахуванню 4478,91 грн.; на р/р 37197083000207 підлягають перерахуванню 570,07 грн.; на р/р 37196073000207 підлягають перерахуванню 364,03 грн. ГУДК України у Вінницькій області, МФО 802015.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Відповідно до ст.ст. 183-2, 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України

Суддя:           Дончик Віталій Володимирович

22.11.2011

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення22.11.2011
Оприлюднено26.10.2016
Номер документу62134034
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0270/4855/11

Постанова від 22.11.2011

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Дончик Віталій Володимирович

Ухвала від 31.10.2011

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Дончик Віталій Володимирович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні