14/666
УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський,3/65
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "04" травня 2007 р. Справа № 14/666
Господарський суд Житомирської області у складі:
Судді Костриці О.О.
при секретарі Ткач М.М.
за участю представників сторін
від позивача Тарканій І.Д. дов. №1 від 03.05.2007р.
від відповідача не з'явився
представник прокуратури: Стемковський Д.Б.
Розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом Прокурора Ружинського району в інтересах держави в особі Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Ружинському районі Житомирської області (смт. Ружин)
до Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Верхівнянський" (с.Верхівня Ружинського району)
про стягнення 502,27 грн.
Відповідно до ст. 150 КАС України, в судовому засіданні 03.05.2007р. оголошувалась перерва до 04.05.2007р.
Прокурором в інтересах держави пред'явлена вимога про стягнення з відповідача на користь позивача 502,27 грн. недоїмки по сплаті страхових внесків.
В засіданні суду представник позивача та прокуратури позовні вимоги підтримали в повному обсязі.
Відповідач заперечень на позовну заяву не надав, свого представника в засідання суду не направив, хоча про час та місце судового засідання був належним чином повідомлений.
Заслухавши представника позивача та прокуратури, дослідивши матеріали справи, господарський суд,-
ВСТАНОВИВ:
Сільськогосподарський виробничий кооператив "Верхівнянський" (відповідач у справі) як платник страхових внесків знаходиться на обліку у Відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Ружинському районі Житомирської області (позивач у справі).
Згідно зі статтею 5 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", обов'язковість сплати страхувальником страхових внесків є одним з основних принципів страхування.
Відповідно до статей 15, 16, 18 цього Закону, страхування від нещасного випадку здійснює Фонд - некомерційна самоврядна організація, що діє на підставі статуту, який затверджується її правлінням; управління Фондом здійснюється на паритетній основі державою, представниками застрахованих осіб і роботодавців; безпосереднє управління Фондом здійснюють його правління та виконавча дирекція; робочими органами виконавчої дирекції Фонду є її управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділення в районах та містах обласного значення.
Пунктом 2 частини другої статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", передбачено обов'язок роботодавця як страхувальника своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків. ..
Частиною першою статті 46 цього Закону, встановлено, що Фонд провадить збір та акумулювання страхових внесків, має автономну, незалежну від будь-якої іншої, систему фінансування.
Безпосередньо порядок обчислення і сплати страхових внесків до Фонду, обліку та витрачання страхових коштів, здійснення платежів, ведення бухгалтерського обліку і звітності визначає Інструкція про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затверджена постановою правління Фонду від 20.04.2001 N 12.
Згідно з підпунктом 8.1 пункту 8 цієї Інструкції робочі органи виконавчої дирекції Фонду здійснюють контроль за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою перерахування та надходження страхових внесків, інших платежів до Фонду, а також за цільовим і правильним витрачанням його коштів.
Відповідач зареєстрований у позивача і, відповідно до вимог вищезазначеного Закону, повинен повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду.
Внаслідок неналежного виконання відповідачем свого обов'язку за період з 01.07.2003р. по 01.10.2004р. утворилась заборгованість, яка станом на день розгляду справи становить 502,27 грн., що підтверджується розрахунковою відомістю про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (а.с. 6).
Відповідно до ч.1 ст.55 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", спори щодо суми страхових внесків, а також щодо розміру шкоди та прав на її відшкодування, накладення штрафів та з інших питань вирішуються в судовому порядку.
Відповідач позов не оспорив, доказів сплати боргу не надав.
Враховуючи викладене, господарський суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до вимог чинного законодавства та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі на суму 502,27 грн. недоїмки по сплаті страхових внесків до Фонду.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.
На підставі Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" від 23.09.1999р. № 1105-ХІV, керуючись ст.ст. 94, 158-163, 167, 254, п.6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, господарський суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Верхівнянський" с.Верхівня Ружинського району, ідентифікаційний код 30908670 на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Ружинському районі Житомирської області, смт. Ружин, вул. Бірюкова, 17, ідентифікаційний код 25924107 - 502,27 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків.
Згідно ст.ст. 185, 186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржувати постанову в апеляційному порядку повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом 10 днів з дня її проголошення, апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Дані заяви подаються до Житомирського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ, постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 04.05.2007 |
Оприлюднено | 22.08.2007 |
Номер документу | 621345 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Костриця О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні