cpg1251
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/1242/16
20 жовтня 2016 р.м.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі головуючої судді Подлісної І.М. розглянувши в порядку письмового провадження в місті Тернополі адміністративну справу за позовом Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мак Тернопіль" про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду звернулася Тернопільська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Тернопільській області з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мак Тернопіль" про стягнення заборгованості.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що згідно довідки Тернопільської ОДПІ станом на 21.09.2016 у відповідача наявний податковий борг перед бюджетами та державними цільовими фондами в сумі 18950,00 грн . - штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування РРО. Заборгованість Товариством з обмеженою відповідальністю "Мак Тернопіль" добровільно не погашена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.
Представник позивача Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області Качор В.В. в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив позов задовольнити та подав заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Представник відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Мак Тернопіль" в судове засідання не з'явився, незважаючи на те, що належним чином був повідомлений про день та час слухання справи. Будь-яких клопотань про відкладення розгляду справи чи слухання справи за відсутності представника від відповідача не поступило.
У відповідності до ч. 4 ст.128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Суд, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, вважає, що позов підлягає до задоволення у повному обсязі, виходячи із наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Мак Тернопіль» (код ЄДРПОУ 14032280) зареєстроване органами державної реєстрації, як юридична особа та знаходиться на обліку в Тернопільській об'єднаній державній податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області як платник податків.
19 жовтня 2011 року працівниками Тернопільської ОДПІ ДФС у Тернопільській області складено акт № 14/19/18/23/14032280 про результати перевірки за дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій каси товариства, що розташоване за адресою: 46000, Тернопільська область, м. Тернопіль, вул. Шпитальна,9.
За результатами даної перевірки 19 жовтня 2011 року встановлено факт неоприбуткування готівки в касову книгу в сумі 3790,00 грн, чим порушено п.2.6 гл. 2 та п.4.2, п.4.3 гл. 4 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 року №637, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 року за № 40/10320 із змінами та доповненнями.
01 листопада 2011 року начальником Тернопільської ОДПІ ДФС у Тернопільській області було прийнято рішення про застосування фінансових санкцій № 0002982303 за дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мак Тернопіль" (код ЄДРПОУ 14032280, 46003, м. Тернопіль, вул. Транспортна,1) на суму 18 950, 00 грн.
Відповідно до статті 67 Конституції України та підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16, пункту 36.1 статті 36 Податкового кодексу України (далі - ПК України) на відповідача покладений обов'язок сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Пунктом 6.1 статті 6 ПК України визначено, що податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.
Виконанням податкового обов'язку згідно п. 38.1 ст. 38 ПК України є сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання визнається податковим боргом ( пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України).
Крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою (п. 54.1 ст. 54 ПК України).
Виходячи з норм статті 95 Податкового кодексу України податкова заборгованість платників податків стягується органами державної податкової служби на підставі рішення суду шляхом: стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів; реалізації майна платника податків, що перебуває у податковій заставі; стягнення коштів за рахунок готівки, що належить платнику податків. При цьому, право на звернення з позовом про стягнення податкового боргу з платника податків виникає у податкового органу через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Механізм виконання судових рішень про стягнення грошових коштів у рахунок погашення податкового боргу передбачено главою 12 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року N 22, що передбачає оформлення інкасового доручення для примусового стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу.
Згідно з п. 41.2 ст. 41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень.
У зв'язку із несплатою сум грошових та/або податкових зобов'язань у податкового органу виникає право вживати за платника податків і на користь держави заходи, встановлені главою 9 Податкового кодексу України, щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно довідки Тернопільської ОДПІ станом на 21.09.2016 у відповідача наявний податковий борг перед бюджетами та державними цільовими фондами в сумі 18950,00 грн. - штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування РРО.
Заборгованість по штрафних санкціях виникла у зв'язку із несплатою грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні від 01.11.2011р. №0002982303, винесеного на підставі акта перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів, ліцензій від 19.10.2011 року.
Платником проводилась процедура судового оскарження грошових зобов'язань у зазначеному вище податковому повідомленні-рішенні. Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 06.04.2015р. у справі №2а-1970/702/12 підтверджено правомірність донарахованих сум контролюючим органом та з огляду на приписи частини 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Відповідачу виставлялась податкова вимога №18095-23 від 03.11.2015 року з часу виставлення якої податковий борг платника не був погашений в повному обсязі.
Як випливає зі змісту пунктів 95.1, 95.3, 95.4 статті 95 Податкового кодексу України на підставі рішення суду податковий орган в першу чергу стягує кошти, які перебувають у власності платника, а в разі їх недостатності - здійснює продаж майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
За таких обставин, суд прийшов до висновку, що Тернопільською об'єднаною державною податковою інспекцією правомірно було прийнято рішення про застосування фінансових санкцій та вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 94, 158-167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Мак Тернопіль" (код ЄДРПОУ 14032280, 46003, м. Тернопіль, вул. Транспортна,1) шляхом стягнення коштів з рахунків у банках обслуговуючих відповідача, та за рахунок готівки, що належить відповідачу заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами в сумі 18 950 (вісімнадцять тисяч дев'ятсот п'ятдесят) грн. 00 копійок.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Подлісна І.М.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.10.2016 |
Оприлюднено | 27.10.2016 |
Номер документу | 62193750 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Подлісна І.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні