ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
24.10.2016 р. Справа № 914/2694/16
Суддя Трускавецький В.П., розглянув матеріали справи
за позовом:Боринського професійного ліцею народних промислів і ремесел, смт. Бориня, Львівська область, до відповідача:ОСОБА_1, м. Львів, про: стягнення коштів.
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Господарського суду Львівської області Боринським професійним ліцеєм народних промислів і ремесел подано позов до ОСОБА_1 про стягнення коштів.
Вказана позовна заява не відповідає вимогам Господарського процесуального кодексу України щодо подання позову.
Відповідно до роз'яснення Пленуму Вищого господарського суду України у постанові "Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам" від 24.10.2011 р. №10 з огляду на приписи Закону України "Про судоустрій і статус суддів", згідно з якими місцеві господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають з господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені процесуальним законом до їх підсудності, та на вимоги статей 1, 4 1 , 12 ГПК господарські суди розглядають справи в порядку позовного провадження, коли склад учасників спору відповідає приписам статті 1 ГПК , а правовідносини, з яких виник спір, мають господарський характер.
Господарський спір підвідомчий господарському суду, зокрема, за таких умов: участь у спорі суб'єкта господарювання ; наявність між сторонами, по-перше, господарських відносин, врегульованих Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, іншими актами господарського і цивільного законодавства, і, по-друге, спору про право, що виникає з відповідних відносин; наявність у законі норми, що прямо передбачала б вирішення спору господарським судом; відсутність у законі норми, що прямо передбачала б вирішення такого спору судом іншої юрисдикції (пункт 3.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам" від 24.10.2011 р. №10).
Таким чином, господарські суди на загальних підставах вирішують спори між суб'єктами господарської діяльності.
Як вбачається із матеріалів позову відповідачем вказується фізична особа - ОСОБА_1.
У разі участі у справі кількох позивачів та відповідачів, одним з яких є фізична особа, господарські суди мають виходити з того, що справа в частині позовних вимог фізичної особи або до фізичної особи, яка не є суб'єктом підприємницької діяльності, господарському суду не підвідомча. У розгляді відповідних позовних заяв суд має застосувати: у вирішенні питання про порушення провадження у справі - положення пункту 1 частини першої статті 62 Господарського процесуального кодексу України (пункт 1.3 постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики вирішення спорів, що виникають з кредитних договорів" від 24.11.2014 р. №1).
Відповідно до положень частини першої статті 62 Господарського процесуального кодексу України суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України.
Проаналізувавши подані матеріали, суд відмовляє у прийнятті позовної заяви відповідно до пункту 1 частини першої статті 62 Господарського процесуального кодексу України.
Крім того, суд звертає увагу позивача на положення пункту 14 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, від 01.03.2013, № 3 "Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ" . Згідно з наведеним пунктом оскільки у разі припинення діяльності фізичної особи як суб'єкта господарювання відповідно до пункту 6 частини першої статті 80 ГПК провадження у господарській справі припиняється, то з часу державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця в порядку, встановленому Законом України від 15 травня 2003 року N 755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", спори за участю такої фізичної особи-підприємця, у тому числі пов'язані з підприємницькою діяльністю, що здійснювалася ним раніше, належить розглядати в порядку цивільного судочинства. Після припинення провадження у господарській справі з підстави, наведеної вище, спори за участю таких осіб підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства.
Враховуючи наведене, керуючись пунктом 1 частини першої статті 62, статті 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Відмовити у прийнятті позовної заяви Боринського професійного ліцею народних промислів і ремесел до ОСОБА_1 про стягнення коштів.
2. Позовну заяву та додані до неї документи, у тому числі платіжне доручення №55 від 10.10.2016 року, всього на 28 аркушах повернути заявнику.
Суддя Трускавецький В.П.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2016 |
Оприлюднено | 31.10.2016 |
Номер документу | 62195071 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Трускавецький В.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні