Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
25 жовтня 2016 р. №820/5346/16
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді – Полях Н.А., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Ізюмської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області до Виробничого управління житлово - комунального господарства "Савинське" про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Ізюмська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до виробничого управління житлово - комунального господарства "Савинське", в якому просить суд:
- стягнути на користь державного бюджету України з розрахункових рахунків виробничого управління житлово - комунального господарства "Савинське" (код ЄДРПРОУ - 31668709) у банках, обслуговуючих такого платника податків, суму заборгованості зі сплати податку на додану вартість у загальному розмірі 113 989,31 грн.
В обґрунтування позову представник позивача зазначив, що виробниче управління житлово - комунального господарства "Савинське" має податковий борг до бюджету у загальному розмірі 113 989,31 грн. зі сплати податку на додану вартість. Вказаний борг виник внаслідок несплати узгодженого зобов'язання за деклараціями з податку на додану вартість. Податковим органом було сформовано та направлено відповідачу першу та другу податкові вимоги, проте борг не сплачено, у зв'язку із чим представник позивача просив позов задовольнити у повному обсязі.
Згідно ч.4 ст.183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до положень ч.1 статті 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Ухвалу суду про відкриття скороченого провадження у даній справі разом з інформацією про процесуальні права та обов'язки відповідач отримав 12.10.2016 р., про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, яке повернулося до суду повернулося до суду 17.10.2016 року.
Відповідач у десятиденний строк з дня отримання копії ухвали про відкриття скороченого провадження заперечень проти позову або заяви про визнання позову до суду не надав.
Таким чином, відповідач є належним чином повідомленим про наслідки неподання заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову до суду, з огляду на що, суд, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач - Виробниче управління житлово - комунального господарства "Савинське" (код 31668709) зареєстрований Балаклійською районною державною адміністрацією Харківської області у якості юридичної особи від 22.10.2001 року (а.с. 22).
Підприємство перебуває на обліку як платник податків в Ізюмській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Харківській області, що підтверджується матеріалами справи.
Відповідно до декларацій про податок на додану вартість, та облікової картки (зворотній бік) відповідач має суму узгодженого грошового зобов'язання у загальному розмірі - 113 989,31 грн.
Як підтверджено правою, відповідач є податку на додану вартість.
Пунктом 202.1 ст. 202 ПК України визначено, що звітним (податковим) періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Кодексом, календарний квартал, з урахуванням таких особливостей: а) якщо особа реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця; б) якщо податкова реєстрація особи анулюється в інший день, ніж останній день календарного місяця, то останнім звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається з першого дня такого місяця та закінчується днем такого анулювання.
Згідно до статті 49 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.. Податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один із таких способів: а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою; б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Відповідно до пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно вимог п.57.1 статті 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Положеннями статті 203 Податкового кодексу України визначено, що податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Сума податкового зобов'язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Як підтверджено матеріалами справи, відповідачем до податкового органу було подано наступні податкові декларації з податку на додану вартість, а саме:
- податкову декларацію з податку на додану вартість №9018951092 від 17.02.2016 року, якою задекларовано суму ПДВ, як позитивне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного (звітного) (податкового) періоду (рядок 9 - рядок 17 декларації 0110) (сума рядків 13 таблиць 1-3 додатка ДС10 до декларації 0123-0123, 0130) (позитивне значення) яке сплачується до державного бюджету у розмірі 8 533,00 грн.;
- податкову декларацію з податку на додану вартість №9038725609 від 18.03.2016 року, якою задекларовано суму ПДВ, як позитивне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного (звітного) (податкового) періоду (рядок 9 - рядок 17 декларації 0110) (сума рядків 13 таблиць 1-3 додатка ДС10 до декларації 0123-0123, 0130) (позитивне значення) яке сплачується до державного бюджету у розмірі 9 256,00 грн.;
- податкову декларацію з податку на додану вартість №9059716994 від 19.04.2016 року, якою задекларовано суму ПДВ, як позитивне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного (звітного) (податкового) періоду (рядок 9 - рядок 17 декларації 0110) (сума рядків 13 таблиць 1-3 додатка ДС10 до декларації 0123-0123, 0130) (позитивне значення) яке сплачується до державного бюджету у розмірі 17 828,0 грн.;
- податкову декларацію з податку на додану вартість №9081243040 від 19.05.2016 року, якою задекларовано суму ПДВ, як позитивне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного (звітного) (податкового) періоду (рядок 9 - рядок 17 декларації 0110) (сума рядків 13 таблиць 1-3 додатка ДС10 до декларації 0123-0123, 0130) (позитивне значення) яке сплачується до державного бюджету у розмірі 23 928,00 грн. (а.с. 42-46).
Згідно п.129.1 ст. 129 ПК України, пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом; б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом.
Матеріалами справи підтверджено, що контролюючим органом було нараховано суму пені у розмірі 54 444,31 грн.
Таким чином, загальна сума податкового зобов'язнання зі сплати податку на додану вартість та суми пені у загальному розмірі складає 113 989,31 грн.
В силу приписів п.59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. При цьому, суд зважає, що за визначенням п.14.1.39 ст.14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
У зв'язку з непогашенням відповідачем податкового боргу у визначеному законодавством строки, податковим органом відповідно до ст. 59 Податкового кодексу України було винесено першу податкову вимогу Форма "Ю1" № 1/129 від 03.10.2005 року про визначення суми податкового боргу у розмірі 3 953 грн., яка була направлена на адресу підприємства, та другу податкову вимогу Форми "Ю2" № 2/145 від 04.11.2005 року на суму 2 583,64 грн., яку було отримано 04.11.2005 р. головним бухгалтером підприємства та у встановлений строк ним не були оскаржені, а тому сума боргу є повністю узгодженою (а.с.8-9).
Відтак, зважаючи на положення п.59.5 ст. 59 Податкового кодексу України, якими передбачено, що у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги, зазначені податкові вимоги не втратили юридичної сили, а тому у контролюючого органу не виникло обов'язку повторного надіслання податкових вимог платнику податків.
Відповідно до наявних в матеріалах справи зворотного боку облікової картки платника, податковий борг не переривався, добровільно відповідачем не сплачений та у загальному розмірі складає 113 989,31 грн.
Відповідно до наявного в матеріалах справи інформаційного листа, виробниче управління житлово - комунального господарства "Савинське" має відкриті рахунки в установах банків (а.с.10).
Згідно п.89.1 ст. 89 ПК України, право податкової застави виникає у разі: несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку; несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.
З урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому (п.89.2 ст. 89 ПК України.).
Матеріали справи також містять копії рішень контролюючого органу про опис майна виробничого управління житлово - комунального господарства "Савинське" у податкову заставу та стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу (а.с. 17 - 19).
Згідно п.89.3 ст. 89 ПК України, майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису.
До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу. Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника контролюючого органу, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг. Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Як підтверджено матеріалами справи, згідно акту опису майна від 17.02.2011 року № 2/24-033, складеного податковим керуючим ДПІ у Балаклійському районі було проведено опис майна виробничого управління житлово - комунального господарства "Савинське" на загальну суму 395 550,57 грн.
Окрім того, згідно акту опису майна від 30.04.2015 року № 77/25-031, податковим керуючим ДПІ у Балаклійському районі ГУ Міндоходів у Харківській області також було проведено опис майна відповідача на загальну суму 41 408,70 грн. (а.с. 15-16).
Згідно Витягів про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна від 07.09.2005, №4686722, № 29132065 від 05.11.2010 року, №30446599 від 25.02.2011 року, №48657740 від 23.12.2015 року, всі активи платника податків - виробничого управління житлово - комунального господарства "Савинське" знаходяться у податковій заставі (а.с. 11 -13).
Пунктом 20.1.34 статті 20 Податкового кодексу України встановлено, що контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
У п.95.2 цієї ж статті зазначено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Згідно з пунктом 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Враховуючи вимоги статей 69, 70 КАС України суд дійшов до висновку, що відомості облікових карток щодо стану розрахунків з бюджетом є належним та допустимим доказом наявності у платника податків податкової заборгованості. На час розгляду справи вказана сума боргу у добровільному порядку не сплачена.
Жодних доказів самостійної сплати зазначеної заборгованості відповідачем до суду не надано, а відтак суд вбачає достатньо підстав для задоволення адміністративного позову шляхом стягнення суми грошових коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків за рішенням суду.
Враховуючи, що на час розгляду справи вказана сума податкового боргу у розмірі 113 989,31 грн. виробничого управління житлово - комунального господарства "Савинське" не була сплачена, про що свідчить зворотній бік облікової картки платника податків, а також розрахунок заявленого податкового боргу перед бюджетом відповідача за період з 01.02.2016 року по 31.05.2016 року (а.с.29 - 41).
Відповідно до ч.1 ст. 256 КАС України, негайно також виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження у адміністративних справах, передбачених пунктами 1, 3, 4, 5, 6 частини першої статті 183- 2 цього Кодексу.
Відповідно до положень ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 94, 159-163, 167, 183-2, 186, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Ізюмської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області до Виробничого управління житлово - комунального господарства "Савинське" про стягнення податкового боргу - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути на користь державного бюджету України з розрахункових рахунків виробничого управління житлово - комунального господарства "Савинське" (код ЄДРПРОУ - 31668709) у банках, обслуговуючих такого платника податків, суму заборгованості зі сплати податку на додану вартість у загальному розмірі 113989,31 грн. (сто тринадцять тисяч дев'ятсот вісімдесят дев'ять) грн. 31 коп.
Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною та підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги, в порядку встановленому ст. 254 КАС України.
Суддя Полях Н.А.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2016 |
Оприлюднено | 28.10.2016 |
Номер документу | 62219353 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Полях Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні