Справа № 415/5560/16-ц
Провадження № 2-н/415/164/16
УХВАЛА
26.10.16 року м. Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Калмикова Ю.О., розглянувши заяву ОСОБА_1 про видачу судового наказу про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «НАФТОХІМПРОЕКТ» заборгованості із заробітної плати та із службових відряджень, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Лисичанського міського суду Луганської області з заявою про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «НАФТОХІМПРОЕКТ» заборгованості із заробітної плати та із службових відряджень.
Розглянувши подану заяву суд вважає, що вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
З заяви та доданих до неї документів вбачається, що заява при видачу содового наказу подана без додержання вимог, викладених у ч. 5 ст. 98 ЦПК України, а саме: до заяви про видачу судового наказу додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Відповідно до ч. 1 ст.3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Позивачем, окрім вимоги про стягнення заборгованості за нарахованою, але не виплаченою заробітною платою у сумі 49655,48 грн., заявлено вимогу про стягнення заборгованості по розрахункам з підзвітними особами за службовим відрядженням в сумі 33970,82 грн., за яку відповідно до вимог діючого законодавства слід сплатити судових збір.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 80 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду заяви про видачу судового наказу фізичною особою сплачується судовий збір за ставною - 0,2 розміру мінімальної заробітної плати. Відповідно до положень ст. 5 цього Закону від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються лише позивачі - у справа про стягнення заробітної плати, а отже відповідно до положень чинного законодавства заявники - у справах про видачу судового наказу про стягнення заборгованості із заробітної плати від сплати судового збору не звільняються.
Як вбачається з заяви, заявником не сплачено судовий збір за видачу судового наказу про стягнення заборгованості по розрахункам з підзвітними особами за службовим відрядженням.
Таким чином, заявнику необхідно сплатити судовий збір в розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 275 гривень 60 копійок за такими реквізитами: Одержувач коштів - УДКСУ у м. Лисичанську Луганської області; код одержувача - 37800278, код ЄДРПОУ - 05381343; банк одержувача - ГУ ДКСУ у Луганській області; МФО - 804013, рахунок одержувача - 31219206700051, код класифікації доходів бюджету - 22030101 та надати Лисичанському міському суду Луганської області оригінал документу, що підтверджує сплату судового збору.
Крім того, заявником зазначено, що загальна сума заборгованості дорівнює 119417,74 грн. Різниця між загальною підтвердженою сукупною сумою заборгованості за нарахованою, але не виплаченою заробітною платою у сумі 49655,48 грн., заборгованості по розрахункам з підзвітними особами за службовим відрядженням в сумі 33970,82 грн., і загальною сумою заборгованості 119417,74 грн. дорівнює 35791,44 грн.
Відповідно до п. 6, ч. 2 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити: зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.
Заявником не зазначено докази, що підтверджують загальну суму заборгованості в розмірі 119417,74 грн. Отже, заявникузаявникузаявникузаявникузаявникузаявникузаявникузаявникузаявнику слід усунути ці недоліки.
Відповідно до ч. 6 ст. 98 ЦПК України до неналежно оформленої заяви застосовуються положення ст. 121 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 119, 120 ЦПК України, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
За таких обставин суд вважає, що заяву про видачу судового наказу слід залишити без руху, а заявнику надати строк для усунення недоліків. В іншому випадку заява про видачу судового наказу вважатиметься неподаною і буде повернута заявнику.
Керуючись ст.ст. 98, 99, 119-121, 208-210 ЦПК України, суддя -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про видачу судового наказу про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «НАФТОХІМПРОЕКТ» заборгованості із заробітної плати та із службових відряджень, залишити без руху, про що сповістити заявника, надавши йому для усунення зазначених недоліків п'ятиденний строк з дня отримання ухвали про залишення заяви без руху.
Роз'яснити, що у випадку не усунення зазначених недоліків, заява про видачу судового наказу вважатиметься неподаною і буде повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ Ю.О. КАЛМИКОВА
Суд | Лисичанський міський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 26.10.2016 |
Оприлюднено | 28.10.2016 |
Номер документу | 62227727 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Лисичанський міський суд Луганської області
Калмикова Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні