Постанова
від 27.03.2012 по справі 2а/0270/947/12
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

27 березня 2012 р. Справа № 2а/0270/947/12

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Жернакова Михайла Володимировича,

розглянувши в порядку письмового провадження матеріали справи:

за позовом: Жмеринської об'єднаної державної податкової інспекції

до: товариства з обмеженою відповідальністю "Жмеринська хутрова фабрика"

про: стягнення податкового боргу

ВСТАНОВИВ :

У березні 2012 року до Вінницького окружного адміністративного суду звернулась Жмеринська об'єднана державна податкова інспекція у Вінницькій області з позовом (надалі – Жмеринська ОДПІ) до товариства з обмеженою відповідальністю "Жмеринська хутрова фабрика" (надалі – ТОВ "Жмеринська хутрова фабрика") про стягнення податкового боргу. Позов мотивовано тим, що за відповідачем рахується заборгованість по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності та податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на загальну суму 4487,59 грн.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, проте 27.03.2012р. на адресу суду від нього надійшло клопотання про розгляд справи у його відсутність (вх. № 7563), в якому зазначив, що позовні вимоги підтримує повністю. Представник відповідача в судове засідання також не з'явився, хоча про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а. с. 28).

Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення справи, а особиста участь сторін в судовому засіданні не обов'язкова, суд у відповідності до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) визнав за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Повно, всебічно, об'єктивно дослідивши наявні у справі докази, суд установив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Жмеринська хутрова фабрика" зареєстровано виконавчим комітетом Жмеринської міської ради Вінницької області, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а. с. 7), та з 18.06.2003р. перебуває на обліку в Жмеринській об'єднаній державній податковій інспекції як платник податків (а. с. 6).

Відповідно до статті 5 Закону "Про плату за землю" (який діяв на час подання податкової декларації) платники орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу ДПС за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на календарний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

В силу ч. 1 ст. 17 Закону України "Про плату за землю" податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідно до п. 288.7 ст. 288 Податкового кодексу України (надалі - ПК України) податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285 - 287 Податкового кодексу України.

Згідно з п. 286.2 ст. 286 ПК України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Відповідно до п. 287.3 ст. 287 ПК України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Згідно поданої відповідачем податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за 2010 рік (а. с. 10) відповідач повинен був сплатити даний податок за листопад 2010 року в сумі 208,07 грн., строк сплати якого настав 30.12.2010р., за грудень 2010 року - 208,07 грн., строк сплати якого настав 30.01.2011р., Проте, станом на 21.02.2012 року вказану суму податку не сплачено, що підтверджується обліковою карткою платника (а. с. 15-19). Крім того, згідно поданої податкової декларації з плати за землю за 2011 рік (а. с. 11-12) відповідач повинен був сплатити орендну плату в сумі 2496,78 грн., проте станом на 21.02.2012 року вказану суму не сплачено (а. с. 15-19).

Відповідно до ст. 126 ПК України за несвоєчасну сплату орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності ТОВ "Жмеринська хутрова фабрика" нараховано штрафні санкції згідно податкового повідомлення-рішення № 0002531501/0 від 25.06.2011р. в сумі 980,56 грн. (а. с. 14) та податкового повідомлення-рішення № 0002541501/0 від 25.06.2011р. в сумі 80,90 грн. (а. с. 14). Вказані рішення відповідач отримав 15.07.2011р. (а. с. 14), проте протягом 10 днів з дня отримання не сплатив зазначену у них суму заборгованості та не оскаржив їх. За несвоєчасну сплату орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності відповідачу нарахована пеня в розмірі 45,21 грн.

Таким чином, як установлено судом, станом на 21.02.2012 року за ТОВ "Жмеринська хутрова фабрика" рахується податковий борг по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності в сумі 4019,59 грн.

Відповідності до статті 6 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів" (який діяв на час подання розрахунку), згідно якої платники податку самостійно обчислюють суму податкового зобов'язання щодо податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на підставі бухгалтерських звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 1 січня поточного року і подають розрахунки даного податку до органів державної податкової служби за місцезнаходженням та місцем постійного базування транспортних засобів у строки, визначені законом для річного звітного періоду.

Згідно з ст. 5 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів" сплата податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів юридичними особами проводиться щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Так, згідно поданого розрахунку податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів за 2010 рік (а. с. 13), відповідач повинен був сплатити даний податок за четвертий квартал 2010 року в сумі 468,00 грн., строк сплати якого настав 14.01.2011р., проте станом на 21.02.2012 р. вказану суму податку не сплачено.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законами. Стаття 61 ПК України передбачає, що контроль за правильністю нарахування, повнотою і своєчасністю сплати податків і зборів покладено на органи державної податкової служби.

Відповідно до пп. 20.1.18 п. 20.1 ст.20 ПК України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини. Згідно з п. 95.3 ст. 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Враховуючи встановлені судом обставини справи та вищезазначені положення чинного законодавства України, суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а тому підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, відповідно до положень ст. 94 КАС України, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ :

1. Адміністративний позов Жмеринської об'єднаної державної податкової інспекції у Вінницькій області задовольнити повністю.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Жмеринська хутрова фабрика" (вул. Магістральна, 67, м. Жмеринка, Вінницька область, 23100, код 32331056) до місцевого бюджету Леляківської сільської ради в рахунок погашення його податкового боргу по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності в сумі 4015 грн. (чотири тисячі п'ятнадцять гривень) 59 копійок та до державного бюджету в рахунок погашення його податкового боргу по податку з власників транспортних засобів та самохідних машин та механізмів в сумі 468 грн. (чотириста шістдесят вісім гривень) з рахунків в установах банку, обслуговуючих даного платника.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя           Жернаков Михайло Володимирович

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення27.03.2012
Оприлюднено31.10.2016
Номер документу62235486
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0270/947/12

Постанова від 27.03.2012

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Жернаков Михайло Володимирович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні