Ухвала
від 26.10.2016 по справі 392/624/16-ц
МАЛОВИСКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 392/624/16-ц

Номер провадження 2/392/498/16

У Х В А Л А

26 жовтня 2016 року Маловисківський районний суд Кіровоградської області у складі:

Головуючої: судді Кавун Т.В.

при секретарі Стець Т.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Мала Виска справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю " Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю В« АвангардВ» про визнання договору оренди землі недійсним,

ВСТАНОВИВ:

04.05.206 року позивач звернувся до суду з вказаним позовом.

Сторони в судове засідання не з"явилися, від представника позивача надійшла заява про розгляд справи за їх з позивачем відсутності, та додано виписку із медичної карти амбулаторного хворого ОСОБА_1.

Від представника відповідача надійшло клопотання про призначення почеркознавчої експертизи для встановлення чи дійсно позивачем виконано підпис розташований в графі В«орендодавецьВ» в договорі оренди земельної ділянки, зареєстрований Реєстраційною службою Маловисківського районного управління юстиції чи іншою особою.

Дослідивши клопотання представника відповідача, суд дійшов висновку, що в задоволенні останнього слід відмовити.

Відповідно до правової позиції Верховного суду України викладеної в пункті 17 Постанови Верховного Суду України №5 від 12.06.2009 року, висновок експертизи може бути доказом у справі лише в тому разі, коли експертиза була проведена на підставі ухвали суду

відповідними судово-експертними установами. У разі коли висновок експертизи наданий стороною як додаток до позовної заяви, тобто проведений відповідною експертною установою за її клопотанням чи клопотанням її представника, то такий висновок може розцінюватися лише як письмовий доказ, який підлягає дослідженню в судовому засіданні та відповідній оцінці. Якщо стосовно цього письмового доказу в судовому засіданні виникнуть сумніви, то, виходячи з характеру матеріально-правового спору та залежно від того, яке значення має наявність у справі такої експертизи, суд повинен роз'яснити особам, які беруть участь у справі, про їх право заявити клопотання про її призначення.

Відповідно до ч.1 ст. 143 ЦПК України, для з"ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справі.

Постановою Верховного суду України № 8 від 30.05.1997 року " Про судову експертизу у кримінальних і цивільних справах" із змінами внесеними згідно Постанови Пленуму Верховного суду України №15 від 25.05.1998 року, звернуто увагу суддів, на те, що при дослідженні висновку експерта суди повинні виходити з того, що висновок експерта не має наперед встановленої сили та переваги над іншими джерелами доказів, підлягає перевірці й оцінці за внутрішнім переконанням суду, яке має грунтоватися на всебічному, повному й об'єктивному розгляді всіх обставин справи у сукупності.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про судову експертизу» судова експертиза - це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об'єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні органів досудового розслідування чи суду.

Наявний в матеріалах справи висновок експерта судом не досліджувався, тому не має для суду наперед встановленого значення.

Відповідно до інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 року № 53/5, експертиза проводиться після подання органом який її призначив матеріалів, оформлених згідно з вимогами процесуального законодавства та цієї інструкцією. До експертної установи надаються : документи про призначення експертизи, об"єкти, зразки для порівняльного дослідження та , за клопотанням експерта,-матеріали справи. У документі про призначення експертизи (залучення експерта) зазначаються такі дані: місце й дата винесення постанови чи ухвали; посада, звання та прізвище особи, що призначила експертизу (залучила експерта); назва суду; назва справи та її номер; обставини справи, які мають значення для проведення експертизи; підстави для призначення експертизи; прізвище експерта або назва експертної установи, експертам якої доручається проведення експертизи; питання, які виносяться на вирішення експертові; перелік об'єктів, що підлягають дослідженню (у тому числі порівняльних зразків та інших матеріалів, направлених експертові, або посилання на такі переліки, що містяться в матеріалах справи); інші дані, які мають значення для проведення експертизи.

У документі про призначення експертизи (залучення експерта) перераховуються всі об'єкти, які направляються на експертне дослідження, із зазначенням точного найменування, кількості, міри ваги, серії та номера (для грошей НБУ та іноземної валюти), інші відмінні індивідуальні ознаки.

Крім того, для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів надаються оригінали документів.

В судовому засіданні встановлено, що позивач є особою похилого віку, хворіє та має діагноз : остеохондроз хребта ІІІ ст., деформуючий спондильоз, стійкий хронічний вертеброгенний радикулярний синдром, виражене порушення ходи.

З виписки із медичної карти амбулаторного хворого ОСОБА_1 вбачається, що остання потребує постійного догляду та сторонньої допомоги, хода її значно порушена, голені з помірними набряками, що свідчить про не можливість останньої за станом здоров"я з"явитися до суду для надання порівняльних зразків, що підлягають дослідженню експертом, а тому в задоволенні клопотання представника відповідача слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 143,209, 210 ЦПК України,-

УХВАЛИВ:

Відмовити представнику відповідача в задоволенні клопотання про призначення судово-почеркознавчої експертизи.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Т.В. Кавун

СудМаловисківський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення26.10.2016
Оприлюднено31.10.2016
Номер документу62242613
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —392/624/16-ц

Ухвала від 26.10.2016

Цивільне

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

Кавун Т. В.

Рішення від 26.10.2016

Цивільне

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

Кавун Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні