Сквирський районний суд Київської області
Справа № 376/226/16-ц
Провадження № 2/376/142/2016
У х в а л а
12 лютого 2016 року суддя Сквирського районного суду Київської області Ярошенко С.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Горобіївської сільської ради Сквирського району Київської області, треті особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2, Горобіївської сільської ради Сквирського району Київської області, треті особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом.
За змістом ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Згідно ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
Згідно ч.1 ст.1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
На підставі ст. 1233 ЦК України заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.
Відповідно до п.23 постанови Пленуму Верховного Суду України « Про судову практику у справах про спадкування» №7 від 30.05.2008 року, свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
З урахуванням наведеного, в позовній заяві необхідно уточнити третіх осіб, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством після смерті ОСОБА_5, яка померла 23.08.2014 року.
Відповідно до ст. 121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Керуючись ст.119, 121 ЦПК України,
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Горобіївської сільської ради Сквирського району Київської області, треті особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом, залишити без руху.
Для усунення вказаних недоліків надати позивачеві строк до двох днів з дня отримання ним ухвали.
Суддя: ОСОБА_6
Суд | Сквирський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2016 |
Оприлюднено | 01.11.2016 |
Номер документу | 62262119 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сквирський районний суд Київської області
Ярошенко С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні