Рішення
від 27.10.2016 по справі 750/7365/16-ц
ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРНІГОВА

Справа № 750/7365/16-ц

Провадження № 2/750/2213/16

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 жовтня 2016 року м. Чернігів

Деснянський районний суд міста Чернігова в складі:

головуючого - судді Супруна О.П.

за участю секретаря - Носенко М.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Редакційно-видавничий центр «Сіверщина», ОСОБА_2 про розірвання безстрокового трудового договору та зобов'язання вчинити певні дії,

третя особа - Чернігівський міський центр зайнятості,

в с т а н о в и в :

01 серпня 2016 року позивач звернулася до суду з позовом до суду, в якому просить:

- безстроковий трудовий договір, укладений між товариством з обмеженою відповідальністю «Редакційно-видавничий центр «Сіверщина», ідентифікаційний код юридичної особи - 34759829 та позивачем розірвати;

- зобов'язати відповідачів внести запис до трудової книжки позивача про її звільнення;

- стягнути з відповідача 1 судовий збір.

Свій позов мотивує тим, що в період з вересня 1997 року працювала оператором комп'ютерної верстки у відповідача. З серпня 2013 року по ІНФОРМАЦІЯ_2 перебувала у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років. 13.06.216 ОСОБА_1 надіслала до ТОВ «РВЦ «Сіверщина» заяву про звільнення з роботи з 24.06.2016 в зв'язку із необхідністю догляду за дитиною до досягнення нею 14 років. 14.07.2016 лист було повернуто з поміткою: причина повернення - за закінченням терміну зберігання.

До початку судового засідання через канцелярію суду позивач подала суду письмову заяву, в якій просить справу розглядати без її участі, підтримала позов та дала згоду на заочний розгляд справи.

Представник ТОВ «Редакційно-видавничий центр «Сіверщина», ОСОБА_2 та представник третьої особи до суду не з'явилися, про час і місце розгляду справи оповіщені у встановленому законом порядку, причин неявки суду не повідомили, у зв'язку з чим за згодою позивача суд постановив ухвалу про заочний розгляд справи.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 197 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 01.01.2007 на підставі наказу від 01.01.2007 № 5 прийнята на посаду оператора комп'ютерної верстки газети «Біла хата» ТОВ «Редакційно-видавничий центр «Сіверщина».

Позивач має неповнолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 10).

13.06.2016 ОСОБА_1 надіслала до ТОВ «РВЦ «Сіверщина» письмову заяву про звільнення за власним бажанням з 24.06.2016 у зв'язку із необхідністю догляду за дитиною до досягнення нею 14 років, на яку відповідач відповіді не надав (а.с. 11).

Відповідно до ч. 1 ст. 38 КЗпП України трудовий договір, працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Згідно зі ст. 48 КЗпП України трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника. Трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи понад п'ять днів. Трудові книжки ведуться також на позаштатних працівників при умові, якщо вони підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню, студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів, які проходять стажування на підприємстві, в установі, організації. Працівникам, що стають на роботу вперше, трудова книжка оформляється не пізніше п'яти днів після прийняття на роботу. Студентам вищих та учням професійно-технічних навчальних закладів трудова книжка оформляється не пізніше п'яти днів після початку проходження стажування. До трудової книжки заносяться відомості про роботу, заохочення та нагороди за успіхи в роботі на підприємстві, в установі, організації; відомості про стягнення до неї не заносяться. Порядок ведення трудових книжок визначається Кабінетом Міністрів України.

Як убачається з трудової книжки позивача запис про її звільнення з посади оператора комп'ютерної верстки у ТОВ «РВЦ «Сіверщина» відсутній.

Крім того, у поданій до суду 31.08.2016 письмовій заяві відповідач ОСОБА_2, який відповідно до спеціального витягу з ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є одним із засновників ТОВ «РВЦ «Сіверщина», пояснив, що директор товариства ОСОБА_4 звільнена, а загальні збори учасників ТОВ для призначення керівника не проводилися.

Відповідно до ст. 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Згідно зі ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Пунктом 3 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 20.03.2013 № 198, передбачено, що реєстрація проводиться за умови пред'явлення паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України, облікової картки платника податків, трудової книжки (цивільно-правового договору чи документа, який підтверджує період зайнятості), а в разі потреби також військового квитка, диплома або іншого документа про освіту.

Таким чином, позивач, яка фактично припинила трудові відносини з ТОВ «РВЦ «Сіверщина», з незалежних від неї причин (відсутність у трудовій книжці запису про звільнення) позбавлена конституційного права на соціальне забезпечення у разі безробіття.

З огляду на викладені обставини справи та правові норми, суд вважає за можливе задовольнити позовні вимоги частково, розірвавши трудовий договір, укладений між ТОВ «Редакційно-видавничий центр «Сіверщина» та ОСОБА_1, з дня, зазначеного у заві позивача від 13.06.2016 - 24.06.2016, на підставі ч. 1 ст. 38 КЗпП України (догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку), та зобов'язати ТОВ «Редакційно-видавничий центр «Сіверщина» внести запис про це до трудової книжки позивача.

У зв'язку з частковим задоволенням позову, з ТОВ «Редакційно-видавничий центр «Сіверщина» на користь позивача належить стягнути 1 102,40 грн. судового збору.

Керуючись ст. ст. 43, 46 Конституції України, ст. 38 КЗпП України, ст. ст. 10, 11, 88, 209, 212 - 215, 224 - 226, 228, 294, 367 ЦПК України, суд

в и р і ш и в :

Позов ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Редакційно-видавничий центр «Сіверщина», ОСОБА_2 про розірвання безстрокового трудового договору та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Розірвати безстроковий трудовий договір, укладений між товариством з обмеженою відповідальністю «Редакційно-видавничий центр «Сіверщина» та ОСОБА_1, з 24.06.2016, на підставі ч. 1 ст. 38 КЗпП України (догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку).

Зобов'язати товариство з обмеженою відповідальністю «Редакційно-видавничий центр «Сіверщина» внести запис до трудової книжки ОСОБА_1 про звільнення її за ч. 1 ст. 38 КЗпП України (догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку).

У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Стягнути товариства з обмеженою відповідальністю «Редакційно-видавничий центр «Сіверщина» на користь ОСОБА_1 1 102 (одну тисячу сто дві) грн. 40 коп. судового збору.

Заочне рішення може бути пе реглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Позивач має право оскаржити заочне рішення до Апеляційного суду Чернігівської області.

Апеляційна скарга може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Суддя О.П. Супрун

СудДеснянський районний суд м.Чернігова
Дата ухвалення рішення27.10.2016
Оприлюднено03.11.2016
Номер документу62297611
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —750/7365/16-ц

Рішення від 27.10.2016

Цивільне

Деснянський районний суд м.Чернігова

Супрун О. П.

Ухвала від 17.08.2016

Цивільне

Деснянський районний суд м.Чернігова

Супрун О. П.

Ухвала від 04.08.2016

Цивільне

Деснянський районний суд м.Чернігова

Супрун О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні